in ,

Robin Williams Belgeseli: Robin’s Wish Fragmanı Yayında

Robin Williams belgeseli “Robin’s Wish”ten fragman yayınlandı. Oscar ödüllü usta aktörün yaşam öyküsü izleyici ile buluşuyor.

Robin Williams Belgeseli - Robin's Wish

2014 yılında kendi elleri ile yaşamını noktalayan usta aktör Robin Williams için Robin’s Wish adında bir belgesel hazırlanıyor. Vertical Entertainment yapımı filmden ilk fragman yayınlandı.

1998 yılında Gus Van Sant’ın yönetmenliğini üstlendiği Good Will Hunting (Can Dostum) filmi ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ına layık görülen Williams 2014 yılında aramızdan ayrıldı. Good Morning, Vietnam, Dead Poets Society, The Fisher King, Insomnia, Mrs. Doubtfire, Night at the Museum ve The Adventures of Baron Munchausen gibi filmlerde karşımıza çıkan aktör aynı zamanda pek çok televizyon programında da görev aldı.

Robin Williams’ın hayatı, oyunculuk kariyeri ve onu intihara doğru götüren etkenleri konu alan Robin’s Wish adlı belgesel; sanatçı hakkında merak edilen soru işaretlerini gidermeyi hedefliyor. Oyuncunun beklenmedik ölümü, beraberinde ortaya pek çok tartışma da getirmişti.

Sanatçının hayatı ve kariyerini mercek altına alan yapım, Williams’ın yer aldığı pek çok görüntüyü içerecek. Bununla birlikte ünlü oyuncunun arkadaşları, eşi Susan Schneider Williams ve Shawn Levy, John R. Montgomery, Rick Overton ve David E. Kelly de söyleşileri ile yapımdaki yerini alacak.

Robin Williams Belgeseli Robin’s Wish Yayın Tarihi de Belli Oldu

Dijital olarak VOD üzerinden paylaşılacak Robin’s Wish filminin ne zaman yayınlanacağı da belli oldu. Yapımın 1 Eylül 2020 tarihinde yayına girmesi bekleniyor. Yönetmenliğini Tylor Norwood (Venez Avec Moi, The United States of Detroit, Coffey Park) isminin üstlendiği yapımda senarist koltuğu Scott Fitzloff ve Tylor Norwood tarafından paylaşılıyor.

Robin Williams Belgeseli - Robin's Wish

Robin’s Wish filminin yayınlanan resmi sinopsisi ise şu şekilde:

Robin’s Wish, aktör ve komedyen Robin Williams’ın son günlerinin güçlü hikâyesini konu alıyor. Tarihte ilk defa aktörün Lewy Body Dementia adlı ölümcül hastalığa karşı verdiği çarpıcı mücadele ayrıntıları ile anlatılıyor. Sürükleyici bir gazetecilik bakışıyla bu inanılmaz hikâye, tüm zamanların en büyük sanatçılarından birisinin zihninin ardındaki trajediye, güzelliğe ve güce tamamen yeni bir ışık tutuyor.

Robin’s Wish Fragmanı | İZLE

https://youtu.be/cT7fqJbvE4M

Peki sizin bu belgeselden beklentileriniz neler? Robin Williams hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Beetlejuice Belgeseli Yolda: Tim Burton’ın Kült Filminin Perde Arkası

Kaynak: The Playlist

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Metin Uca - Tanrı Vermiş Pırasa, Hiç Yenir mi Yarasa!?

Metin Uca “Tanrı Vermiş Pırasa, Hiç Yenir mi Yarasa!?” Kitabı ile Koronavirüs Öyküleri Anlatıyor

jared leto andy warhol

Jared Leto, Andy Warhol Rolü ile Geliyor