in

Stephen King Uyarlaması The Night Flier’ın Devam Filmi Neden İptal Oldu?

The Night Flier 2: Fear of Flying hiç gün yüzüne çıkamadı. Stephen King uyarlamalarından Gece Katili’nin devam hikâyesi, izleyiciye daha derin bir vampir anlatısı sunacaktı.

The Night Flier 2: Stephen King Uyarlaması Gece Katili

Stephen King uyarlamaları her yıl mutlaka karşımıza çıkmayı sürdürse de aralarında gün yüzü göremeden iptal edilen projeler de var. The Night Flier 2: Fear of Flying de bunlardan birisi.

1997 tarihli The Night Flier (Gece Katili) filminden sonra yönetmen, yapımcı ve Stephen King bir devam filmi için hazırlıklara başlamıştı. Ancak ekip The Night Flier 2 için hiçbir stüdyo ile anlaşamadı. Yaratıcı ekibin içinde King’in olması projeyi hayata geçirmek için yeterli olmadı.

Stephen King’in aynı isimli hikâyesinden uyarlanan ve pek de değer görmemiş The Night Flier’ın iptal edilen devam filmi yapılsaydı, ortaya nasıl bir yapım çıkacaktı sorusu yanıt buldu. İlk detay ise daha ayrıntılı bir vampir hikâyesi izleyecek oluşumuz.

stephen king uyarlamaları yeni

Vampir hikâyeleri dediğimizde aklımıza King’in, ikinci yayımlanan romanı Korku Ağı (Salem’s Lot) geliyor. King evreninde vampirlerin ava çıktığı tek macera Korku Ağı değil. Bir diğeri Rüyalar ve Karabasanlar (Nightmares and Dreamscapes) isimli öykü kitabında yer alan The Night Flier hikâyesi.

Hikâye, magazin gazeteciliği yapan, alaylı, kaba ve tuhaf şeylere inanmayan bir adam olan Richard Dees’in çevresinde şekilleniyor. Havaalanında cinayetler işleyen katilin uçakların etrafında uçup kendine kurban arayan bir vampir olduğunu öğrenen ve bu gerçekle derinden sarsılan Richard için daha sonrası pek de iyi olmuyor.

1997 yapımı The Night Flier’da genişletilen hikâyeye ve eklenen Katherine Blair karakterine rağmen aslına en uygun uyarlanan filmlerden biri olmuş, Richard Dees karakterine hayat veren Miguel Ferrer ise bu role tam uymuştu. Yapım olumsuz eleştiriler alsa da, kültleşmiş filmler arasında yerini almayı başardı.

Night Flier 2: Fear of Flying Filmi Yapımcı Bulamadığı için İptal Edildi

2000’lerin ortalarında The Night Flier hatırı sayılır bir hayran kitlesi edinmişti. Bunun üzerine filmin yapımcısı Richard P. Rubinstein ve yönetmeni Mark Pavia bir devam filmi yapmaya karar vermişlerdi. Kaleme aldıkları hikâyeden memnun olan Rubinstein projeyi King’e sundu. Hikâyeyi beğenen King, senaryo üzerinde beraber çalışmak için Pavia’nın yanına gitti.

Night Flier 2: Fear of Flying Katherine Blair ve havaalanlarında avlanan vampir Dwight Renfield çevresinde şekilleniyor. Fakat projede King’in olması, hayata geçirilmesi için yeterli olmadı.

The Night Flier 2: Stephen King Uyarlaması Gece Katili

Rubinstein, Pavia ve King birçok stüdyoyu ziyaret ettiler. Çekilmesi için gerekli olan bütçe her ne kadar düşük olsa da, hiçbir stüdyo projeyi kabul etmedi. Filmin yeniden çekilme ihtimali ise şimdilik oldukça düşük görünüyor.

Peki siz Night Flier 2: Fear of Flying filmini izlemek ister miydiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Ayşenur Ütnü

97'de saldırıya uğradım. Nev'i şahsına münhasır olmayı az bir puanla kaçırdım. Anidlik biraz başıma dert. Alemden aleme giden, görünen ve görünmeyen yollara meftunluk mevcut.

Orhan Pamuk Veba Geceleri Atatürk Hakaret

Orhan Pamuk’un Veba Geceleri’nde Atatürk’e Hakaret Ettiği İddiasına Yazardan Yanıt

Amry of the Dead Ölüler Ordusu incelemesi

Ölüler Ordusu’nun Yeni Fragmanı Zombilerin Daha Hızlı ve Daha Akıllı Olduğunu Gösteriyor