in

Mütevazı Bir Süper Kahraman Kısa Filmi: “Captain 3D”

Süper kahramanımızın (!) kötü bir canavarın elinden sevdiği kızı kurtardığı, düşük bütçeli ve mütevazı bir kısa animasyon izlemeye var mısınız?

Süper kahraman filmleri dendiğinde aklınıza neler geliyor? Vizyona girdiği zaman gişe hasılatını tek başına göğüsleyen, yüksek bütçeleriyle dudak uçuklatan yapımlar beliriyor değil mi? Özellikle son zamanlarda popüler kültürün en ön koltuğuna yerleştikleri hepimizin malumu. Çok ünlü oyuncular, bilgisayar teknolojisinin sınırlarını zorlayan, yüzlerce hatta binlerce çalışanıyla beyazperdeye gelen devasa filmler…

Bu yazıya konu olan süper kahraman yapımı da öyle mi peki? Hayır, bu çok daha mütevazı bir çalışma. Küçük bir ekip tarafından hayata geçirilen Captain 3D, kısa filme adını da veren kahramanımızın(!) sevdiği kadını bir canavardan kurtarmasını konu alıyor. Türün çok işlenen bir konusu, ancak tatlı animasyonları ve yer yer zekice dokunuşlarıyla izleyenlere tadımlık bir eğlence sunmayı da başarıyor. Aynı zamanda bu yapımın çeşitli ödülleri kucaklamayı başardığını da belirtelim.

Eğer Victor Haegelin tarafından çekilen bu kısa filmi merak ettiyseniz hadi izlemeye!

Kaynak: Gizmodo

Cem Altınışık

1993 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi ve şu an İstanbul'da yaşamakta. Psikoloji bölümünde eğitim gördü. Edebiyat, sinema, bilgisayar oyunları, müzik ilgisi ve bunları paylaşma sevgisiyle çeşitli kültür-sanat sitelerinde yazdı.

Söylenti: The Witcher Dizisinde Ciri’yi Siyahi Veya Asyalı Bir Oyuncu Canlandıracak

Murat Menteş’ten Yıllar Sonra Yeni Roman: Antika Titanik