in ,

Adile Naşit’in Hayatı Gani Müjde Önderliğinde Beyaz Perdeye Uyarlanıyor

Adile Naşit’in hayatı sinema filmi oluyor. Gani Müjde ve BKM, Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncusunu anlatan film için çalışmalara başladı.

Adile Naşit'in Hayatı Sinema Filmi Oluyor
- Reklam -
- Reklam -

Adile Naşit’in hayatı sinemaya taşınıyor. Gani Müjde’nin yeni filmi Adile için oyuncu arayışı başladı.

Ünlü mizah yazarı Gani Müjde, Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden biri olan Adile Naşit’in hayatını konu alan Adile filmi için çalışmalara başladı. BKM Film’in yapımcılığını üstlendiği ve senaryosunu Müjde’nin kaleme aldığı film, Adile Naşit’in 25 ile 35 yaş arasındaki gençlik yıllarına odaklanacak ve bu süreçteki yaşantısını, kariyerini ve özel hayatını izleyicilere aktaracak. Gani Müjde, şimdi merhum oyuncuyu canlandıracak bir oyuncu arayışına girdi ve aynı zamanda oyuncunun ailesi ve ünlü dostlarının hikâyelerine de yer verecek.

Birsen Altuntaş’ın haberine göre BKM Film’in yapımcılığını üstlendiği ve senaryosunu Gani Müjde’nin kaleme aldığı Adile filmi için oyuncu seçim süreci başladı. Gerçek adı Adela Özcan olan oyuncuya benzeyen bir oyuncu arayışı içinde olan Müjde, Adile Naşit’in gençlik yıllarını en iyi şekilde yansıtabilecek bir ismi bulmaya çalışıyor.

- Reklam -

Adile Naşit Filmi Çekimleri Ocak 2024’te Başlayacak

Adile Naşit'in Hayatı Sinema Filmi Oluyor

Filmde sadece Adile Naşit’in hayatına odaklanılmayacak. Aynı zamanda usta oyuncunun ailesi ve ünlü dostlarının da hikayelerine yer verilecek. Bu nedenle Müjde Ar, Ayşen Gruda, Kartal Tibet, Perran Kutman, Ertem Eğilmez, Gazanfer Özcan, Halit Akçatepe, Haldun Dormen, Gönül Ülkü, Münir Özkul, Yılmaz Gruda, Muhsin Ertuğrul, Erol Simavi, Muammer Karaca, Sadık Şendil ve Şevkiye May gibi isimlerin gençlik dönemlerini canlandıracak yetenekli oyuncular aranıyor.

Filmin çekimlerine önümüzdeki ocak ayında başlanması planlanıyor. Film, Adile Naşit’in hayatını ve çevresindeki önemli kişileri anlatarak Türk sinemasına yeni bir bakış sunmayı hedefliyor. Şu an için filmle ilgili bir vizyon tarihi bulunmuyor.

Adile Naşit Kimdir?

Adile Naşit, 17 Haziran 1930’da İstanbul’da tiyatrocu bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Babası ünlü komedyen Naşit Özcan, annesi de Ermeni tiyatro oyuncusu Amelya Hanım’dır.

14 yaşındayken babasının ölümünün ardından öğrenim gördüğü okulu bırakarak İstanbul Şehir Tiyatroları’nın Çocuk Tiyatrosu bölümüne girdi. 1949 yılında bu tiyatroda ilk profesyonel sahne deneyimini yaşadı. 1950’li yıllardan itibaren sinema filmlerinde de rol almaya başlayan Naşit, kısa sürede Türk sinemasının en sevilen karakter oyuncularından biri haline geldi. 1970’li yıllarda rol aldığı Hababam Sınıfı film serisiyle hafızalara kazındı.

- Reklam -

Adile Naşit, tiyatro oyunculuğuna da devam etti. 1961 yılında o zamanki eşi Ziya Keskiner ve abisi Selim Naşit ile Naşit Tiyatrosu’nu kurdu. 1964 yılında bu tiyatro dağıldıktan sonra da Gazanfer Özcan-Gönül Ülkü Tiyatrosu’nda çalıştı.

Adile Naşit'in Hayatı Sinema Filmi Oluyor

Sinema ve tiyatro oyunlarıyla hafızalarda yer edinen oyuncu, televizyonda da aktif olarak yer aldı. 1970’li yıllarda TRT’de yayınlanan Uykudan Önce programıyla bir neslin “Masalcı Teyze”si olarak bilindi.

11 Aralık 1987’de pankreas kanseri nedeniyle hayatını kaybetti.

Daha önce de oyuncunun hayatını anlatan Oyuncu: Yeşilçam Yıldız Sisteminde Bir Anti-Yıldız adlı bir kitap raflardaki yerini almıştı.

Usta oyuncunun hayatının sinemaya uyarlanacak olması konusunda sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Tutankamon'un Ölüm Nedeni Araba Kazası Olabilir

Tutankamon Bir Araba Kazasında Ölmüş Olabilir: Araştırmacılar, Çocuk Kral’ın Savaş Arabasından Düştüğünü Söylüyor

The Babysitter 3 Filmi Çalışmaları Başladı

Bebek Bakıcısı Geri Dönüyor: “The Babysitter 3” Filmi Geliştirilme Aşamasında