in ,

Game of Thrones’un Sezon Finali En Çok İzlenen Dizi Bölümü Oldu

Game Of Thrones’un son bölümü aynı anda 12 milyondan fazla kişi tarafından izlenerek yeni bir rekora imza attı.

Game of Thrones 7. Sezon Finali
- Reklam -
- Reklam -

Bugünlerde her yerde HBO yapımı Game of Thrones’a dair tartışmalara rastlıyoruz. Dizinin müthiş popülaritesi kimilerini rahatsız ederken kimileri ise bu durumdan memnun görünüyor. Tüm bunların ötesinde açıkça görülen bir şey var ki dizi şimdiden gelmiş geçmiş en büyük televizyon efsanesi haline gelmeyi başarmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde, Game of Thrones daha önce yine kendisine ait olan bir rekoru tekrar kırıp geliştirdi. Dizinin 7. sezonunun final bölümü şimdiye kadar en çok izlenen televizyon dizisi bölümü oldu. Diğer bölümlere göre biraz daha uzun olan “The Dragon and the Wolf”u yayın saatinde 12.1 milyon kişi izledi. Bu iki hafta önceki rekordan %12,  6. sezon finalinden ise %36 daha fazla demek oluyor. Tekrar izlemeler de hesaba katılırsa bu sayı 16.5 milyon civarına kadar çıkıyor.

Bu sezon tam anlamıyla olaylı bir Game of Thrones sezonu oldu. Bazı bölümler yayınlanmadan önce internete sızdırıldı. Aynı şekilde senaryoyla alakalı sızdırma iddiaları da çokça tartışıldı. Bunun dışında dizinin artık yakaladığı popülaritenin kurbanı olup eski kalitesini kaybettiğine dair fikirler de duyulmaya başlandı.

- Reklam -
- Reklam -

7. sezonun tamamlanmasıyla birlikte artık hayranların gözü 2018 ya da 2019 yılında izleyeceğimiz son sezona dikilmiş durumda. Son sezonun da 6 bölümden oluşması planlanıyor.

Mümin Can

Mümin Can 1989 yılında dünyaya geldi. Mitoloji, tarih, edebiyat üzerine okumayı, yazmayı ve sohbet etmeyi sever. Bunun yanında bir kimya mühendisi olarak bilim ve teknoloji dünyasını da takip etmeye çalışır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yeni yazarlar

Kültür Bakanlığı’ndan İlk Eserlerini Yazacak Edebiyatçılara Destek!

ceviri atolyesi ust

Usta Çevirmenlerden “Çeviri Atölyesi”