in ,

Jeneva Rose’un Polisiye Türündeki Romanı “Kusursuz Evlilik” Türkçe Raflarında

Kusursuz Evlilik Türkçedeki yerini alıyor. Jeneva Rose imzalı polisiye kitabı, Epsilon Yayınevi etiketini taşıyor.

Kusursuz Evlilik - Jeneva Rose
- Reklam -
- Reklam -

Kusursuz Evlilik Türkçe raflarındaki yerini aldı. Jeneva Rose’un New York Times çoksatan eserleri arasına girmiş olan polisiye romanı, Epsilon Yayınevi tarafından dilimize kazandırıldı.

Amerikalı yazar Jeneva Rose, The Perfect Marriage, The Girl I Was, One of Us is Dead, You Shouldn’t Have Come Here ve Kimberley King serilerin ardındaki isim olarak tanınıyor. Eserleri 20’den fazla dile çevrilen yazarın bazı kitaplarının adaptasyon hakları da film ve dizi uyarlamalarına konu olmak üzere satın alındı.

Rose’un çoksatan kitapları arasında yer alan Kusursuz Evlilik adlı kitabı, “Kocanız metresini öldürmekle suçlansa onu savunur muydunuz?” sorusu üzerinden okura polisiye türünde bir macera sunuyor. Kitap zamanda yazarın dilimize kazandırılan ilk eseri olma özelliğini de taşıyor.

- Reklam -

Orijinal adı The Perfect Marriage olan ve kendi dilinde ilk defa Temmuz 2020’de yayımlanan Kusursuz Evlilik, masumla suçlunun birbirine karıştığı bir polisiye deneyimi sunmayı hedefliyor.

Kusursuz Evlilik – Jeneva Rose | Arka Kapak Tanıtımı

Kusursuz Evlilik - Jeneva Rose

“Peki ama onu seviyor muydu? Vücudunun her bir zerresini seviyordu ama asıl soru sevip sevmediği değildi. Asıl soru… Onu öldürmüş müydü?”

Sarah Morgan, bu hayatta istediği her şeye kavuşmuş, başarılı ve güçlü bir savunma avukatı olmuş, henüz 33 yaşında çalıştığı şirkette ortaklığa yükselmişti. Kısacası hayatı tam da planladığı gibiydi.

Ne var ki aynı şey kocası için geçerli değildi. Başarısız bir yazar olan Adam, senelerdir ortaya elle konulur bir eser çıkaramamış ve omuzlarında bu yükün ağırlığıyla birbiri ardına yanlış kararlar vermişti. Karısının sürekli çalışmasından şikâyet ederken kendini çok yalnız hissediyordu. Teselliyi başka kollarda arayan Adam, gözlerden uzak dağ evinde Kelly Summers ile tutkulu bir ilişki yaşamaya başladı. Ancak bir gün her şey değişir. Kelly öldürülür ve Adam da baş şüpheli olarak tutuklanır. Sarah ise kendini bir anda metresini öldürmekle suçlanan kocasının avukatlığını yaparken bulur. Bütün sırların açığa çıkmasıyla iyice düğümlenen bu hikâyedeki esas soruysa şudur:

- Reklam -

Adam suçlu mudur yoksa masum mu?

 “Kusursuz Evlilik, elinizden düşüremeyeceğiniz kadar sürükleyici, uykunuzu kaçıracak kadar merak uyandırıcı.

Hızlı temposu, çarpıcı üslubu ve şaşırtıcı olay örgüsüyle Jeneva Rose, polisiye dünyasında yeni bir soluk.” – Samantha Downing

Çevirisini Bensu Şahin’in üstlendiği kitabın editörlüğünü ise Bengü Impram yapıyor. Toplamda 360 sayfadan oluşan kitap, Kasım 2023 itibarıyla raflardaki yerini almaya başladı.

Polisiye türündeki kitabın konusunu sizler nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, yeni çıkan kitaplardan haberdar olmak için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

What If...? 2. Sezondan İlk Fragman Yayında

Marvel Sinematik Evreni’nin İlk Animasyon Dizisi “What If…?”in 2. Sezonundan İlk Fragman

Warner Bros. Discovery Vergi İndirimi Soruşturması

Warner Bros. Discovery, Vergi İndirimi için İptal Ettiği Tamamlanmış Filmler Nedeniyle Soruşturma Geçirebilir