in , ,

Francis Ford Coppola İmzalı “Megalopolis” Filminden İlk Fragman: Yönetmenin Rüya Projesi Beyaz Perdeye Geliyor

Megalopolis fragmanı yayınlandı. Francis Ford Coppola’nın uzun süre boyunca üzerinde çalıştığı rüya projesi sinemalara geliyor.

Megalopolis Fragmanı Yayında: Coppola'dan Bir Rüya Projesi
- Reklam -
- Reklam -

Megalopolis ilk fragmanı izleyicilerin karşısına çıktı. Sinema dünyasının efsanevi ismi Francis Ford Coppola’nın uzun zamandır beklenen ve üzerinde çeyrek asrı aşkın bir süredir çalıştığı filmi, yönetmeni kendi deyimiyle bir “rüya projesi”.

Megalopolis filmi şimdiden yönetmenin başyapıtları Kıyamet ve Baba üçlemesinden serisinden sonra gelen en büyük eseri olarak anılıyor.

Fragman, Megalopolis’in distopik bir gelecekte geçen bilimkurgu temalı öyküsüne ışık tutuyor. Adam Driver tarafından canlandırılan Cesar Catilina, zamanı kontrol edebilen özel yeteneklere sahip bir mimar olarak izleyicinin karşısına çıkıyor. İdealist Cesar, çöküş hâlindeki bir metropolü yeniden inşa etmek ve daha iyi bir toplum inşa etmek istiyor. Ancak yolunda, bozuk bir sistemin temsilcisi olan ve statükoyu korumaya kararlı Başkan (Giancarlo Esposito) engel teşkil ediyor.

- Reklam -

Megalopolis Fragmanı Yayında: Coppola'dan Bir Rüya Projesi

Görüntülerde şehrin bir uçurumun eşiğinde olduğu ve heykellerin yıkıldığı, gösterilerin patlak verdiği kaotik sahneler yer alıyor. Öte yandan zenginlerin lüks parti ve kırmızı halı etkinliklerinin de devam ettiği görülüyor; bir bakıma antik Roma’yı andıran bu kontrastlı görüntüler, toplumsal uçurumu gözler önüne seriyor.

İşte Megalopolis Filminden İlk Fragman | İZLE

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Çekimleri Mart 2023’te tamamlanan Megalopolis’in kadrosunda Adam Driver ve Giancarlo Esposito’nun yanı sıra Shia LaBeouf, Laurence Fishburne, Aubrey Plaza, Nathalie Emmanuel, Jon Voight ve Dustin Hoffman gibi ünlü isimler yer alıyor.

Uzun metrajlı bir bilimkurgu destanı olarak tanıtılan Megalopolis, Coppola’nın 40 yılı aşkın bir süredir üzerinde çalıştığı bir proje. Her ne kadar geçmişte çeşitli nedenlerle ertelenmiş olsa da filmin önümüzdeki günlerde Cannes Film Festivali’nde dünya prömiyeri yapması bekleniyor.

- Reklam -

Fragmanda sıkça vurgulanan, “İmparatorlukların ne zaman çöktüğü?” sorusu ve zamanı kontrol edebilme yeteneği, filme felsefi bir derinlik katarken bilimkurgu türünün sınırlarını da zorlamayı amaçlıyor. Sosyal medya kullanıcılarına göre Coppola’nın vizyonu, içinde bulunduğumuz çağın ayna tutulduğu bir alegori olarak öne çıkıyor.

Megalopolis Fragman Francis Ford Coppola

Megaloman bir rüya olarak tanımlanan projenin, sinema tarihine damga vuracak bir başyapıt olup olmayacağını ise zaman gösterecek. Film için henüz bir vizyon tarihi bulunmuyor.

Yayınlanan ilk fragmanı sizler nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, yeni çıkan fragman haberleri için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Barbarella Filmi Yönetmen - Edgar Wright - Sydney Sweeney

Sydney Sweeney’nin Başrolünde Yer Alacağı Yeni “Barbarella” Filminin Yönetmeni Edgar Wright Olacak

Tabu - Dune: Prophecy Dizisi Oyuncu Kadrosu

Hint Sinemasının Efsanelerinden Tabu, “Dune: Prophecy” Dizisinin Kadrosuna Katıldı