in ,

HBO Dizisi “Succession” Final Bölümüyle İzlenme Rekoru Kırdı

Succession 4. Sezon finali ile büyük ses getirdi. Ekranlara veda eden HBO dizisi, son bölümünde en yüksek izleyici sayısına ulaşmayı başardı.

Succession 4. Sezon Finali inceleme
- Reklam -
- Reklam -

Succession 4. Sezon finali ile 5 yıllık macerasına son noktayı koydu. HBO yapımı dizi, son bölümünde bugüne dek aldığı en yüksek reytinglere ulaşarak güçlü bir veda etti.

Jesse Armstrong tarafından yaratılan HBO draması final bölümü ile izleyicilerle vedalaştı. 2018’de başlayan macera 10 bölümlük final sezonu ile tamamlandı. IMDb puanlarına göre son sezonu 9,25/10 puan ortalaması alan dizi; reyting sayısıyla da yapımcısını güldürdü.

Deadline’ın aktardığına göre Succession’ın final bölümü pazar akşamı TV ve dijital yayın platformu Max üzerinden 2,9 milyon izleyiciyi kendisine çekmeyi başararak hikâyeyi zirvede tamamladı.

- Reklam -

Yapımın bir önceki en yüksek izlenme sayısı, 30 Nisan’da yayınlanan 6. bölümde gerçekleşmiş ve o tarihte tek günde 2,75 milyon izleyiciye ulaşmıştı. Sayısal olarak en etkileyici nokta ise 4. sezonun 3. sezon finaline göre %68’lik artış göstermeyi başarmasıydı.

Succession 4. Sezon Final HBO

HBO’ya göre, final sezonu şu anda bölüm başına ortalama 8,7 milyon izleyiciye sahip. Bu da önceki sezon ortalamasına göre 1,5 milyon daha fazla izlenme sayısı anlamına geliyor.

Haberin devamı dizi finaline dair sürpriz bozan (spoiler) içeriyor.

Succession 4. Sezon Eleştirmenlerden Yüksek Notlar Aldı

Birçok sürprizi beraberinde getiren Succession’ın 4. sezonu, eleştirmenlerden olumlu notlar almayı bildi. Final bölümüyle birlikte Roy Ailesi’nin babası Logan Roy’un (Brian Cox) şirketi Waystar Royco’nun kaderi de belli oldu.

Birçok “Tahta kim geçecek?” teorisini alt etmeyi başaran 90 dakikalık final bölümü yönetmen Mark Mylod imzasını taşıyor. Dizinin yaratıcısı Jesse Armstrong tarafından yazılan bölümde belki de en beklenmedik kişilerden birisi, Tom Wambsgans (Matthew Macfadyen); şirketin yeni sahibi Matsson’ın altında Waystar CEO’su olarak göreve başladı.

Succession 4. sezonun büyük bölümü, Logan’ın çocukları Kendall (Jeremy Strong), Roman (Kieran Culkin), Shiv (Sarah Snook) ve Connor’ın (Alan Ruck) Lukas Matsson’un (Alexander Skarsgard) sahibi olduğu GoJo ile birleşmeye giden Waystar Royco yönetim kurulu oylamasına hazırlıkla geçmişti.

Succession 4. Sezon Finali incelemeler

- Reklam -

The Daily Mail’dan eleştirmen Christopher Stevens, diziye beş yıldız vererek sonun “olmasını beklediğimiz her şey” olduğunu söyledi.

“Sevdiğiniz karakterlerin birbirlerini paramparça ederken, hayallerinin toprağa serildiğini, zayıflıklarının acımasızca sömürüldüğünü görmeyi kaldıramıyorsanız, izlemeye devam etmeyin. Bu kozmik ölçekte bir öz-yıkımdır.”

“Roy Ailesi için Hiçbir Sevinç Yok”

The Telegraph gazetesinden Ed Power ise diziye dört yıldız verdi ve yapıma dair şunları söyledi:

“Sonunda, Roy Ailesi için hiçbir sevinç yoktu.

“Arkadan bıçaklayan kardeşler, dört sezon önce olduğu gibi, kırık, kırılgan çocuklar olarak Succession’dan ayrıldılar. Hakları olduğunu düşünen ve seyirlik baba sorunlarıyla tüketilen kişiler.

“İhanet, dizinin başından beri tekrarlayan bir tema oldu. Logan Roy, ölümüne kadar çocuklarını tekrar tekrar ihanete uğratarak onlara medya imparatorluğunu devralacaklarını düşündürdü – ancak içten içe bu işi yapamayacaklarını biliyordu.”

Succession 4. Sezon Finali HBO

Succession 4. Sezon finali hakkında yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, TV dünyasından daha fazla haber için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Daily Mail

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Gollum'u Yapan Stüdyodan Yeni Yüzüklerin Efendisi Oyunu

“Gollum” Oyunuyla Olumsuz Eleştiriler Alan Stüdyodan Yeni Yüzüklerin Efendisi Oyunu Geliyor

Dwayne Johnson'lı Yeni "Hızlı ve Öfkeli" Filmi Geliyor

Dwayne Johnson’ın Başrolünde Yer Alacağı Yeni “Hızlı ve Öfkeli” Filmi Geliyor