in , ,

H.P. Lovecraft Uyarlaması “Suitable Flesh” Filminden Yeni Fragman

Suitable Flesh filminden yeni fragman yayınlandı. H.P. Lovecraft’ın Cthulhu mitosu, beyaz perdedeki yolculuğuna devam ediyor.

Suitable Flesh Fragman H.P. Lovecraft Film

Suitable Flesh filmi ile H.P. Lovecraft’ın korku perdesi bir kez daha aralanıyor. Başrolünde Heather Graham’ın yer aldığı yapım, dünya prömiyerini Tribeca Film Festivali’nde gerçekleştirmişti.

Yönetmen koltuğunda daha önce Mayhem ve Wrong Turn 2: Dead End filmlerine imza atan Joe Lynch’in yer aldığı yapımın senaristliğini ise Dennis Paoli üstleniyor. Paoli, daha önce başka bir Lovecraft uyarlaması olan From Beyond’u da kaleme almıştı.

Joe Lynch’in yeni filmi, ilhamını korku edebiyatının kült yazarı H.P. Lovecraft’ın 1933 tarihli  The Thing on the Doorstep (Kapının Önündeki Şey) öyküsünden alıyor. Öykü ilk olarak 1937 yılında dönemin ünlü spekülatif kurgu dergisi Weird Tales’ta yer almıştı. Cthulhu mitosunun bir parçası olarak anılan hikâye, işlediği beden değiştirme temasıyla ön plana çıkıyor.

Suitable Flesh Fragmanı | İZLE

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Filmin oyuncu kadrosunda Heather Graham’a Barbara Crampton ve Judah Lewis eşlik ediyor. Yapımda Graham, “mükemmel bir hayatı, eşsiz bir eşi ve harika bir kariyeri olan” psikiyatrist Elizabeth Derby karakterini canlandırıyor.

Derby’nin bir hastasına (Judah Lewis) duyduğu sevgi ve yakınlık onu vücudunun kontrolünü ele geçiren doğaüstü bir varlıkla karşı karşıya getiriyor ve hikâye uğursuz bir hâl alıyor.

Suitable Flesh Fragman - H.P. Lovecraft Filmi

Yayınlanan yeni fragman, şeytani varlığın Elizabeth’in bedenini ve hayatını ele geçirmesi ve Barbara Crampton tarafından canlandırılan meslektaşının gerçekte neler olduğunu araştırmaya devam etmesini gözler önüne seriyor.

Fragman ve diğer tanıtım materyalleri, yönetmen Joe Lynch’in bu Lovecraft anlatısını günümüz izleyicisinin ilgisini çekecek ve onları şaşırtacak şekilde uyarlamayı hedeflediğine dair ipuçları veriyor.

The Thing on the Doorstep Ne Hakkında?

The Thing on the Doorstep öyküsü, okült işlere takıntısı olan bir öğrencinin, kendisiyle aynı ilgiyi paylaşan gizemli bir kadınla evlenmesini konu alıyor. Öğrencinin en yakın arkadaşı tarafından anlatılan hikâye, genç adamın yeni eşinin bedenini ele geçirmeye çalıştığını fark etmesiyle bir kırılma yaşıyor. Ancak öyküdeki asıl dönüm noktası, kadının aynı zamanda kendi babasının ruhu tarafından ele geçirildiğinin ortaya çıkmasıyla yaşanıyor.

Suitable Flesh Filmi - H.P. Lovecraft

Suitable Flesh’in oyuncu kadrosunda Heather Graham’a Barbara Crampton ve Judah Lewis’e Bruce Davison, Johnathon Schaech, JD Evermore ve Hunter Womack eşlik ediyor.

Suitable Flesh filmi 27 Ekim 2023 tarihinde vizyondaki yerini alacak.

Suitable Flesh filmi için nasıl bir beklentiye sahipsiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Kutahya Tavsanli Hoyuk Tunc Cagi Kalintilari

“Kütahya’nın Kalbi” Tavşanlı Höyük’teki Kazılarda 3.700 Yıllık Beyin Parçaları ve Deri Kalıntıları Bulundu

Troll 2 Netflix

Netflix’in Norveç Yapımı Fantastik Filmi “Troll”un Devam Macerası Geliyor