in

Jupiter’s Legacy Dizisine İlham Veren Çizgi Roman Jüpiter’in Mirası Türkçede

Jupiter’s Legacy dizisine ilham veren kitaplar Türkçede! Netflix’in yeni çizgi roman uyarlaması Jüpiter’in Mirası 2 cildi ile Türkçede.

Jupiter's Legacy kitapları Jüpiter’in Mirası Çizgi Roman Netflix
- Reklam -
- Reklam -

Netflix’in Jupiter’s Legacy isimli yeni süper kahraman dizisinin ilham aldığı Jüpiter’in Mirası çizgi roman serisi, İthaki Yayınları etiketiyle Türkçede. Mark Millar’ın yazdığı ve süper kahramanlara farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlayan serinin ilk 2 cildi raflardaki yerini aldı. Jupiter’s Legacy kitapları ile tanışmaya hazır olun!

İlk defa 2013 yılında Image Comics tarafından Jupiter’s Legacy adyla yayınlanan Amerikan süper kahraman çizgi roman serisi, aynı zamanda Millar’ın yazdığı en uzun seri olma özelliğini de taşıyor. Star Wars, King Kong, Roma mitolojisi ve çizgi romanların Altın Çağı’na ait köken hikâyelerinden beslenen macera, ayrıca ünlü yazar tarafından süper kahramanların Amerikan idealiyle bağlantısı üzerine bir tez olarak kaleme alınmıştır.

2015 yılında Jupiter’s Legacy’nin uzun metraj filmlere uyarlamak için özellikle G.I. Joe serisi ile tanınan film yapımcısı Lorenzo di Bonaventura ile anlaşıldığı açıklansa da bu proje hiç gerçekleşmedi Daha sonra 2018 yılında Netflix ile anlaşıldı ve dizi olarak geleceği açıklandı.

- Reklam -

Çizgi romanların konusuna ve tanıtım yazılarına aşağıdan göz atabilirsiniz. İşte Jupiter’s Legacy kitapları!

Jupiter’s Legacy Kitapları: Jüpiter’in Mirası Cilt 1 | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Jupiter’s Legacy kitapları #1

Olağanüstü güçlere kavuşan bir grup genç süper kahraman İkinci Dünya Savaşı sonrası Amerika’sında insanları uzaylılardan, yaratıklardan ve kötü adamlardan korurken aynı zamanda kişisel buhranlarıyla, ailevi problemlerle ve de birbirleriyle başa çıkmaya çalışıyorlardı.

KICK-ASS ve MARVEL/İÇ SAVAŞ’ın yaratıcısı Mark Millar’ın yazdığı ve Wilfredo Torres (BLACK PANTHER) ile Davide Gianfelice’nin (DAREDEVIL: YENİDEN DOĞUŞ) çizdiği Jüpiter’in Mirası Cilt 1, süperkahramanların gizli kapaklı, problemli yaşamlarına yakından bakan, Mad Men ve The Boys sevenlerin bayılacağı bir çizgi roman.

- Reklam -

Jüpiter’in Mirası Cilt 2 | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Jüpiter’in Mirası Cilt 2

İhanete uğradığını düşünen Göktilkisi, Birlik’ten ayrılmış ve gözden kaybolmuştu. Sheldon, Europa’dayken bulduğu terk edilmiş şehrin ve vericinin gizemini çözmeye çalışırken Los Angeles’tan yayılan halk isyanları büyüyordu. Başkan Yardımcısı kaçırıldığı zaman ise Ütopyacı ile arkadaşlarının eski dostları ve yeni düşmanlarının peşine düşmeleri gerekecekti.

KICK-ASS ve MARVEL/İÇ SAVAŞ’ın yaratıcısı Mark Millar’ın yazdığı ve Wilfredo Torres (BLACK PANTHER) ile Chris Sprouse’un (THORS) çizdiği Jüpiter’in Mirası Cilt 2, süperkahramanların gizli kapaklı, problemli yaşamlarına yakından bakan, Mad Men ve The Boys sevenlerin bayılacağı bir çizgi roman.

Çevirilerini Ömer Ezer’in üstlendiği serinin ilk cildi 144, ikinci cildi ise 152 sayfadan oluşuyor. Çizgi romandan uyarlanan dizinin 8 bölümden oluşan ilk sezonu da geçen günlerde Netflix kütüphanesindeki yerini almış durumda.

Sizler çizgi romanların konusunu nasıl buldunuz? Daha önce okuma fırsatınız olmuş muydu? Dizi uyarlaması hakkındaki görüşleriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Conan O'Brien final bölümü

Conan O’Brien’ın Ünlü Sohbet Programı 11 Yılın Ardından Ekranlara Veda Ediyor

The Amusement Park Fragmanı George A. Romero kayıp film

George A. Romero’nun 1973 Tarihli Kayıp Filmi The Amusement Park’tan Fragman: Eskimeyen Dehşet