in

Netflix Filmi Wounds’a İlham Olan Öyküyü de İçeren Cehennem Atlası Kitabı Türkçede

Çağdaş korkunun önemli yazarlarından Nathan Ballingrud’ın Netflix filmi “Wounds”a ilham olan öyküsünü de barındıran Cehennem Atlası kitabı Türkçede.

Cehennem Atlası: Wounds Nathan Ballingrud

Nathan Ballingrud imzalı öykü kitabı Cehennem Atlası: Cehennemin Sınırından Altı Öykü raflardaki yerini alıyor. Eser, İthaki Yayınları etiketiyle okurun karşısına çıkıyor.

Çağdaş korku ve karanlık fantazi kitaplarının yazarı Nathan Ballingrud Türkçeye kazandırıldı. Yazarın toplamda altı öyküsünden oluşan korku eseri İthaki’nın Karanlık Kitaplık dizisi kapsamında meraklıları ile buluşuyor.

İçerisinde Babak Anvari tarafından Wounds adı ile Netflix’e uyarlanan The Visible Filth öyküsünü de barındıran eser orijinal dilinde Wounds: Six Stories from the Border of Hell adı ile 2019 yılında yayımlanmıştı. Çoğunlukla olumsuz eleştiriler alan uyarlama, galasını Sundance Film Festivali’nde yapmıştı.

1970 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde doğan Nathan Ballingrud, Shirley Jackson ödülüne layık görüldü. Bram Stoker, World Fantasy ve British Fantasty ödüllerine aday gösterildi.

Yazarın ilk kitabı North American Lake Monsters 2013’te, ikinci kitabı The Visible Filth 2015’te ve son kitabı Wounds: Six Stories from the Border of Hell 2019’da yayımlandı. Wounds, bünyesinde dört kısa öykü ve iki de novella barındırıyor.

Cehennem Atlası – Nathan Ballingrud | Arka Kapak Tanıtımı

Çağdaş korku edebiyatının güçlü kalemlerinden biri olan Nathan Ballingrud’un dört kısa öyküsü ile iki uzun öyküsünün bir araya geldiği bu kitap, karanlık bir evrenin kapısını aralayıp bizi başka dünyaların okült dehşetleriyle karşılaştırırken, kâbusların ölümcül oldukları kadar dokunaklı da olabileceklerini gösteriyor.

Cehennemden gelen eserlerin yerini gösteren sıradışı bir atlas, leşçil melekler, canavarlarla alışverişe girişen efsuncular, bir hortlağın misafiri olan çocuklar, lanetli bir panayır, yamyam rahibin kızına âşık olan genç bir satanist, cehennemin sınırında gezinen haritacılar… Satır aralarında birbirlerine göndermelerde bulunan bu öyküler karşımıza ilmik ilmik örülmüş bir cehennem mitolojisi çıkarıyor.

Şehir âdeta, uyanıp anlatıncaya veya uykusunda ölünceye dek kimsenin fark etmeyeceği, kendine has bir kâbustan mustaripti.

Cehennem Atlası Hakkında Ne Dediler?

“Bu kitapta yazarın peşinden cehenneme seve seve gidip (belki) geri geleceksiniz.” Paul Tremblay

“Nathan Ballingrud en sevdiğim öykü yazarlarından biri.” – Jeff VanderMeer

“Ballingrud günümüz yazarları arasında en sevdiklerimden biri ve ne zaman bir kitabı çıksa okumak için hemen sıraya girerim.” – Victor LaValle

“Milton ve Dante’nin cehennemlerinin destansı hissiyatına sahip.” – Adam Nevill

Toplamda 264 sayfadan oluşan eserin çevirmenliğini Kerem Sevinçli üstleniyor. Kapak illüstrasyonu Ebrahel Lurci, kapak tasarımı Hamdi Akçay imzasını taşıyor. Kitabı yayıma hazırlayan isim ise Yankı Enki.

Cehennem Atlası kitabı, İthaki’nin Karanlık Kitaplık dizisinin 42. üyesi. Serideki diğer eserlere buradan göz atabilirsiniz.

Nathan Ballingrud eserleri ve Cehennem Atlası hakkındaki yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Bukoleon Sarayı Restore ediliyor ibb

İstanbul’un 1.600 Yıllık Geçmişe Sahip “Kayıp” Sarayı Bukoleon Restore Ediliyor

Kindred Dizi Octavia E. Butler fx

Octavia E. Butler’ın Başyapıtı “Kindred” Diziye Uyarlanıyor: Başrol Belli Oldu