in

Wonder Woman YKY Etiketiyle Raflarda

Grant Morrison’ın yazdığı, yeni okurlar için karakterin kökenlerine indiğimiz Wonder Woman: Yeni Dünya Cilt 1, YKY etiketi ile raflarda!

Yapı Kredi Yayınları, Wonder Woman filmi gelmeden bizlere altyapı oluşturacak bir çizgi roman çıkardı. Karakterin kökenlerine indiğimiz Wonder Woman Cilt 1 – Yeni Dünya raflardaki yerini aldı.

YKY’nin Yeni Dünya başlığıyla bastığı, orijinalinde Earth One olan bu hikayeler yüzlerce sayıya ulaşmış karakterleri modern okuyucuyla tanıştırmayı amaçlıyor. Hepimizin etrafında süper kahraman çizgi romanları okumak isteyen ama yüzleri aşan fasikül sayılarından gözü korkan birileri vardır mutlaka. İşte o arkadaşlarınıza gönül rahatlığıyla bu başlıklı serileri önerebilirsiniz.

Grant Morrison bu çizgi romanla Wonder Woman karakterini Altın Çağ‘dan çıkartıp bizlerle buluşturuyor. Hikaye William Moulton Marston‘ın yarattığı ilk Wonder Woman karakterinden o kadar fazla iz taşıyor ki eski okuyucular bile hoş bir nostalji hissiyle okuyabilirler. Wonder Woman hayranları içinse Marston‘dan Azzarello‘ya kadar olan o büyük süreçteki farklılıkları görmek güzel bir deneyim olacaktır.

Anıl Bilge‘nin çevirisiyle bizlerle buluşan Wonder Woman: Yeni Dünya‘nın tanıtım bülteni şöyle:

Ait Olmayı Başaramadığı İki Ayrı Dünyanın Arasında Sıkışıp Kalmıştı

Grant Morrison (Final Crisis, The Multiversity) ve Yanick Paquette’in (Swamp Thing, Batman Inc.) usta zihinlerinden Wonder Woman hakkında şimdiye kadar gördüğünüz en kışkırtıcı başlangıç hikâyesi geliyor, onun zengin tarihini onurlandıran müthiş, yeni bir anlatım.

Binlerce yıldır, Cennet Adası’nın Amazonları erkeklerin yıkımından uzakta, güçlü bir toplum kurmuşlardı. Ama içlerinden biri bu izole yaşamdan mutsuzdu: Diana, Amazonların Prensesi, adanın ötesinde çok daha büyük bir dünya olduğunu biliyor ve onu keşfetmek istiyordu; ancak korumacı annesi tarafından engelleniyordu. Diana kaçma fırsatını hayatında gördüğü ilk adam, Hava Kuvvetleri pilotu Steve Trevor ada sahiline çakıldığında buldu. Pilotun durumu kritikti ve Diana onun hayatını kurtarmak için çok uzun zamandır Amazonlara yasak olan Erkeklerin Dünyası’na cesaretle adım attı. Amazonlar ise peşinden gelecek ve onu Cennet Adası’na zincirlere vurarak geri götüreceklerdi çünkü Diana onlara zulmeden dünyadan uzak durmayı emreden en eski kanunlarını çiğnediği için yargılanmalıydı.

Kışkırtıcı ama saygılı, baştan sona modern ama belli bir zamana ait olmayan bu hikâyede, Cennet Adası’nın en büyük şampiyonu Wonder Woman’ın gücü ve cesareti DC Comics’in New York Times çok satan Yeni Dünya serisinin yeni çizgi romanıyla okuyuculara sunuluyor!

“Grant Morrison çizgi romanların yüce şamanıdır.”
-Washington Post-

“Bir çizgi roman efsanesi.”
-Rolling Stone-

“Grant Morrison, günümüzün en yetenekli çizgi roman yazarlarından biri.”
-New York Times Book Review-

Amazon‘un hiç de düşündüğünüz gibi, orada yaşamak isteyeceğiniz bir ütopya olmadığına tanıklık edeceksiniz.  İyi okumalar efendim!

Burak İpek

Özellikle bilimkurguya ve çizgi romanlara bayılır. Çizgi romanlara girişi Dylan Dog, bilimkurguya aşkı ise Dune serisi ile başladı. 7 yaşından beri bilgisayarla ve elektronik aletlerle iç içe yaşamayı seçerek göbeğini büyüttü. Düşüncelerini başkalarıyla tartışmak adına Kayıp Rıhtım’da yazılar yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Devrim Kunter’le Çizgi Roman Atölyesi Başlıyor!

Notos’un Yeni Sayısında James Joyce Var!