in

Yabani’nin Aylık Dergi Macerası Sona Erdi

Fantastik, bilimkurgu, korku ve çizgi roman dergisi Yabani, bizlere kısa bir veda ediyor.

Geçen yılın mayıs ayında bizlerle buluşmaya başlayan ve hem kaliteli içeriği hem de yazar-çizer kadrosuyla Türkiye’deki önemli bir boşluğu dolduran fantastik, bilimkurgu, korku ve çizgi-roman dergisi Yabani, ne yazık ki onuncu sayısıyla bizlere veda etti.

Geride bıraktığımız mart ayında, Klasikler Özel Sayısı‘yla ya hep ya hiç diyerek bizlerle bir kez daha buluşan Yabani Dergi, maalesef hem okurların hem de pek çok sitenin desteğine rağmen yayın hayatına devam edebilmesini sağlayacak rakamlara ulaşamadı. Hâl böyle olunca da aylık dergi formatını terk etmek zorunda kaldıklarını açıkladılar.

Derginin kurucusu Devrim Kunter’in Yabani’nin Facebook sayfasından yaptığı açıklama şöyle:

Merhaba,
Okurlarımızın, bir çok sitenin ve bir çok grubun özverili desteğine rağmen Yabani’yi dergi formatında sürdürmemizin imkansız olduğunu kabullenmiş bulunuyoruz.

Yabani periyodu belli olmayan, toplama albüm mantığında çıkmaya devam edecek.

Benim için “Yabani” sadece bir dergi değil, fikri bir oluşum ve bildiğiniz gibi “Fikirlere kurşun işlemez.”

Görüşmek üzere,
Devrim Kunter

Belki her ay bayiimize koşup yeni sayıyı alamayacağız ama maceranın en azından bir şekilde devam ettiğini, ileride yeniden görüşeceğimizi bilmek güzel. Kayıp Rıhtım ekibi olarak başta Devrim Kunter olmak üzere tüm Yabani ekibine her şey için çok teşekkür ediyoruz. Görüşmek üzere…

Oyla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazarının Kaleminden: M4Y4 Nesil

Yedikuleli Mansur ve Osmanlı Kabadayıları Sohbeti