in ,

Dark’ın Yaratıcıları İmzalı Gerilim Dizisi “1899”dan Fragman

1899 fragmanı paylaşıldı. Netflix’in popüler dizilerinden Dark’ın arkasındaki ekipten yeni bir yapım geliyor. Yapımın başrolünde Andreas Pietschmann yer alıyor.

1899 yeni fragman netflix dark
- Reklam -
- Reklam -

1899 fragmanı yayınlandı. Netflix’in kendine has bir izleyici kitlesi yakalamayı başaran dizisi Dark’ın arkasındaki ekip olan Baran bo Odar ve Jantje Friese imzalı yeni bir gerilim yapımı geliyor.

Netflix Almanya’nın 2017 yılında yayına başlayan Dark dizisi, toplamda 3 sezon ve 26 bölüm ile milyonlarca izleyiciye ulaşmayı başarmıştı. Zaman yolculuğu temasına yeni bir bakış açısı getiren seri, karmaşık olay örgüsü ve karakterleriyle çokça konuşulmuştu.

Baran bo Odar ve Jantje Friese, 2020’de sonlanan Dark’ın ardından kolları yeni bir gerilim yapımı için sıvadı. İlk tanıtımı geçen yıl mayıs ayında paylaşılan 1899 dizisinden uzun süredir yeni bir haber alınamıyordu. Platform, Geeked Week kapsamında diziye dair yeni bir tanıtım paylaştı.

- Reklam -

Yeni dizi, ölüme mahkum edilmiş bir gemide yaşanan maceraları konu alıyor. Dizinin türü ise gizem, korku ve tarihi olarak açıklanıyor.

1899 Yeni Fragman | İZLE – Dark Yapımcılarından Yeni Netflix Dizisi

YouTube video

Amerika’ya yolculuk eden Avrupalı göçmenleri taşıyan bir gemide yaşananları konu alan 1899, tuhaf olaylar başlamadan önce bile karanlık bir atmosfere sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda Emily Beecham (Hail, Caesar!), Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, Maciej Musiał, Anton Lesser ve Lucas Lynggaard Tønnesen gibi isimler yer alıyor. Birçok ülkeden oyuncunun yer aldığı dizide, oyuncuların kendi anadillerinde konuşmaları bekleniyor ve bu ayrımın, dizinin yaratıcıları için önemli olduğu belirtiliyor.

Dizinin yaratıcılarından Jantje Friese, Deadline’a yaptığı açıklamada “Avrupa’nın düşüşe geçtiği bu yıllarda, Brexit’e ve farklı ülkelerde yükselen milliyetçiliğe bir tezatlık yaratmak istedik,” ifadesini kulalnıyor.

1899 dizisi netflix oyuncuları

- Reklam -

Kültürlere ve dillere sadık olmak gerçekten de önemliydi,” diyen Friese, her oyuncunun İngilizce bilmesine rağmen kendi dilinde konuştuğuna dikkat çekerek, “Herkesin başka bir yerden geldiği ve farklı bir dil konuştuğu, dilin kültürünüzü ve davranışlarınızı çok fazla tanımladığı Avrupa’nın kalbini keşfetmek istedik,” dedi.

Dizinin amacı daha önce “korkunun ayrışmayı nasıl tetikleyeceğini göstermek” olduğu kaydedilmişti.

2022 yılı içerisinde yayınlanması beklenen 1899 dizisi için henüz bir yayın tarihi açıklanmadı.

Sizin 1899 dizisi için beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Polygon

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

the sandman yayın tarihi - fragman netflix

The Sandman Dizisinde Yayın Tarihi Netleşti, Yeni Fragman Paylaşıldı

Wednesday Dizisi İlk Bakış Fragmanı Yayında

Tim Burton’ın Yeni The Addams Family Dizisi “Wednesday” için İlk Bakış Videosu Yayınlandı