in ,

Arthur’un 25 Yıl Süren Macerası Sona Erdi: Ünlü Çizgi Dizi Ekranlara Veda Etti

Arthur 25. sezon ile hikâyesini noktaladı. PBS Kids animasyonu 25 yıl süren macerasının ardından final yaptı.

Arthur 25. sezon bölümleri ile 25 yılı bulan hikâyesini tamamladı. Final çanları çalan PBS Kids yapımı çizgi dizinin son bölümü, karakterlerin yetişkin yaşamlarından bir kesit sundu.

Sevilen çizgi dizi Arthur, 21 Şubat 2022 tarihinde yayınlanan son bölümleri ile ekranlara veda etti. PBS Kids animasyon serisi 25 yıllık serüveninden sonra Arthur ve arkadaşlarının macerasını tamamladı.

İlk defa 1996 yılında ekranlara gelen yapım kısa süre içinde izleyicilerin sevgisini kazanan çizgi diziler arasında kendisine yer bulmuştu. Karıncayiyen Arthur’un ailesi ve arkadaşları ile birlikte yaşadığı maceralar çocuklara yönelik eğitici öğeler de içeriyordu. Bununla birlikte animasyon serisi, küçük izleyicilere farklı kültürleri ve etnik kökenleri tanıtması açısından da oldukça önemli bir noktada bulunmayı başarmıştı.

Arthur çizgi filminin final yapacağı bilgisi geçen sene açıklanmıştı. PBS Kids serinin 25. yılını dört yeni bölüm ile birlikte kutladı. Bu dört bölümün sonunda yer alan All Grow Up kısmında karakterlerin gelecekte nasıl bir hayat yaşadığı da ekrana taşındı.

arthur 25 sezon final animasyon

25 yıllık maratonu sonlandıran dört bölüm 21 Şubat tarihinde ekranlara geldi. Arthur ve arkadaşları final sezonunda bir gizemi çözüp sessiz bir filmi izliyorlar. Ardından nasıl gazeteci olabileceklerine dair bilgileri öğreniyorlar. En sonunda geleceği söyleyen bir oyundan yetişkin zamanlarının nasıl olacağına dair garip bilgiler öğreniyorlar.

Arthur 25. Sezon ile Ekranlara Veda Ederken ‘En Uzun Süre Devam Eden Çocuk Animasyon Dizisi’ Olarak Tarihe Geçti

PBS Kids, Arthur ile ilgili yeni bölümler çıkarmayacak olsa bile, sevilen karıncayiyenin eski bölümleri kanal üzerinden izlenmeye açık olacak.

Arthur karakterinin yaratıcısı Marc Brown serinin son bulması ile ilgili şunları söyledi:

“Çocuklar bizim patronumuz ve ne dediklerine kulak vermemiz gerekiyor. En çok sordukları sorular ise ‘Arthur’a ne oluyor, Francine’e ne oluyor?’ Dolayısıyla son bölümde sadık izleyicilerimize merakla beklediklerini, bu şekilde ufak bir hediye şeklinde vermek en mantıklısı gibi göründü.”

arthur 25 sezon final çizgi dizi

PBS kanalının yardımcı yöneticisi Sara DeWitt çizgi filmin 25. yıl kutlamalarında şöyle konuştu:

“25 yıldan uzun bir süre boyunca Arthur ve arkadaşları yaşamdan kesitlerle izleyicilerini büyütmeye ve öğretmeye devam ettiler. Bununla birlikte bölümleri yeniden izleyicilerle buluşturmaktan ve yeni ARTHUR içerikleriyle sevilen karıncayiyen karakterimizi izleyicilerle bir araya getirmekten heyecan duyuyoruz.”

Dört defa Daytime Emmy ödülüne layık görülen Arthur en uzun süre devam eden çocuk animasyon dizisi olarak da tarihe geçmişti. Yapım bu uzun televizyon kariyerini ise Peabody Ödülü ile taçlandırmayı da başarmıştı. Dolayısıyla seri farklı kuşaklara dokunan hikâyeleri ile birçok kişinin gönlünde oldukça önemli bir yere sahip.

Siz yıllar sonra gelen final hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Fox

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Kaan_Usengul Kaan_Usengul dedi ki:

  Arthur devam ediyor muydu :open_mouth:

 2. Avatar for GkiraraJ GkiraraJ dedi ki:

  Hala devam ettiğine şaşırdım ben. Acaba aynı şekilde çizgisini bozmadan devam etti mi yoksa benten gibi filan garip hallere mi girdi? :thinking:

 3. Avatar for Arcade Arcade dedi ki:

  BBC de yaratıcısı ile olan röpörtajı dinledim.Mesela öğretmenleri eşcinsel çıkıp düğüne tüm sınıfı davet ediyormuş ki bunun nedenini adam benim yarattığım Dünya’da herkes için yer var diye açıklıyor.Şeymiş bir de Arthur diğer medyalarda çizgi roman,kitap…gibi devam eder mi soruluyor,tam olarak kapıyı kapatmadım ama bakarız diyor yani evreni daha da genişletebilirmiş.

 4. Avatar for GkiraraJ GkiraraJ dedi ki:

  En kötü parası biterse devam eder herhalde. :smiley:

 5. Avatar for Arcade Arcade dedi ki:

  Adam 76 yaşında,25 yıldır bir birikimi illa vardır emekliliğini yaşayacak :grinning_face_with_smiling_eyes:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

Oppenheimer çekimleri yeni christopher nolan filmi

Christopher Nolan’ın Yeni Filmi “Oppenheimer”da Çekimler Başladı: İşte İlk Bakış Görseli

elden ring inceleme puanları oynanma

Elden Ring İnceleme Puanlarında ve Eş Zamanlı Oyuncu Sayısında Zirveye Oturdu