in ,

Dark 3. Sezon Çıkış Tarihi ve Fragman

Dark 3. sezon çıkış tarihi, kısa tanıtım fragmanı ile birlikte duyuruldu. Netflix’in Alman bilimkurgusu finale hazırlanıyor!

Dark 3. Sezon
- Reklam -
- Reklam -

Netflix’in Alman yapımı bilimkurgu dizisi Dark nihayet geri dönüyor. Uzun bir aranın ardından Dark 3. sezon çıkış tarihi, kısa bir tanıtım fragmanıyla birlikte izle duyuruldu.

Baran bo Odar ve Jantje Friese yaratıcılığında ilk olarak 2017 yılında yayınlanan ve Netflix’in sembol orijinal yapımlarından birisi haline gelen Dark’ta macera devam ediyor. 2. sezonunu 21 Haziran 2019’da yayınlayan dizi, bir senelik ara sonrası sevenlerine veda etmeye geliyor.

En başından beri toplamda 3 sezon olarak planlanan Dark dizisi, önümüzdeki ay yayınlanacak bölümleriyle ekranlara veda edecek. Bugün yayınlanan tanıtım fragmanı ise dizinin geliş tarihini müjdeleyerek yaza hızlı bir başlangıç yapacağımızı gösterdi.

- Reklam -

Netflix’in Alman Yapımı Bilimkurgu Dizisi Dark 3. Sezon Yakında Başlıyor

Aslında dizinin 2. sezon finali sonrası, yapıma dair pek fazla haber alamamıştık. Dizinin final sezonu çekimleri, ikinci sezonun hemen ardından başlamış ve hatta bazı fotoğraflar da paylaşılmıştı.

Dark 3. Sezon

Sonrasında 3. sezon hakkında onlarca teori üretilmiş ancak nihai karar için yeni sezonu beklemekten başka elimizde pek bir şey kalmamıştı.

Netflix, Almanya yapımı ilk orijinal dizisi olan Dark’ın 3. sezon yayın tarihini paylaştığı tanıtım videosuyla duyurarak bu hasrete son verdi. Dark 3. sezon bölümleri 27 Haziran 2020 tarihinden itibaren Netflix kütüphanesindeki yerini alacak. Yapım yeni bölümler için onay aldığında, tahmin edilen çıkış tarihi de aşağı yukarı bu yöndeydi. Anlayacağınız dizi, şu sıralar pek çok yapımın prodüksiyon ve post prodüksiyon sürecini etkileyen Koronavirüs engeline takılmış durumda değil.

Dizinin final sezonu birer saatlik 8 bölümden oluşacak. Serinin ikinci sezonu 8, ilk sezonu ise toplamda 10 bölümden oluşmuştu.

- Reklam -

Winden adındaki Alman kasabasında geçen bilimkurgu dizisinde, kaybolan çocukların araştırılmasıyla başlayan macera; izleyiciyi sadece mekânı değil zamanı da sorgulatan bir maceraya davet ediyor.

Dark 3. Sezon

Toplamda üç ayrı zaman diliminde (1953-1986-2019) geçen dizi, zaman yolculuğu, yasak deneyler ve paradokslar gibi pek çok kafa karıştıran unsura sahip.

Baran bo Odar’ın yönetmenliğini ve üstlendiği dizide kadrosunda Karoline Eichhorn, Louis Hofmann, Jördis Triebel, Maja Schöne, Tamar Pelzig, Oliver Masucci, Andreas Pietschmann, Moritz Jahn ve Deborah Kaufmann gibi çoğunlukla Alman isimler yer alıyor.

Dark 3. Sezon Tanıtım Fragmanı | TÜRKÇE ALTYAZILI İZLE

YouTube video

Peki sizin final sezonundan beklentileriniz neler? Yorumlarınızı ve teorilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.


* Dark 3. Sezon İncelemesi: Schrödinger’in Sisifos’u

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Ozgur Ozgur dedi ki:

    Geliyor gönlümün efendisi. Şimdi o hafta oturup tüm 2 sezonu tekrar bitirmek sonra yeni sezonu izlemek gerek.

  2. Avatar for raispecial raispecial dedi ki:

    Çok heyecanlıyım. 1 ay çabuk geçse de bir an önce kavuşsak. :heart_eyes: Uzun zamandır bu kadar heyecanla beklediğim bir dizi yapılmamıştı açıkçası. Dark, her yönüyle çok sevdiğim bir dizi. Umarım final sezonunda batırmamışlardır güzelim diziyi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Küçük Bir Seyahat | Ray Bradbury

Küçük Bir Seyahat | Ray Bradbury

What We Do in the Shadows 3. Sezon

What We Do in the Shadows 3. Sezon Onayı Aldı