in

Doctor Who Yıldızı David Tennant, Dalek Universe’e Katılıyor

Doctor Who yıldızı David Tennant, “Dalek Universe” dizisiyle 10. Doktor rolünü bir kez daha üstlenecek. Zaman Savaşı’nın anlatılmamış hikâyeleri geliyor.

Doctor Who David Tennant Dalek Universe
- Reklam -
- Reklam -

Big Finish yeni bir Doctor Who radyo dizisi duyurdu. Dalek Universe adı verilen yeni seri David Tennant tarafından canlandırılan 10. Doktor’un Zaman Savaşı’ndaki maceralarını anlatacak. 57 yıllık dizinin en korkulan düşmanlarından olan Dalek’ler Zaman Savaşı’nda düşmanlarıyla birlikte yok olmuş fakat sonrasında yavaş yavaş güçlerine geri kavuşmuştu.

Devasa tuzluklara benzeyen Dalek’ler acımasızlıkları ve yok etme arzusundan başka duyguya sahip olmayışları sayesinde Doktor ve yanındakilere yüzyıllar boyunca acı çektirmişti. 1988’de Zaman Lordları, Doktor’u (Tom Baker’in 4. Doktor’u) Dalek’lerin yaratılışını engellemek için görevlendirmiş fakat Doktor başarısız olmuştu. 2005’te dizi yeniden başladığında Zaman Lordları’nın korkularının ne kadar doğru olduğunu öğrenmiştik. Zaman Savaşı adı verilen ve bütün evrende dövüşülen bir savaş sonucu Dalek’ler Zaman Lordları’nın sonunu getirmişti. Zaman Savaşı, 2013’teki The Day of the Doctor bölümüne kadar neler yaşandığını asla öğrenemediğimiz bir gizemdi.

The Day of the Doctor’la birlikte Zaman Savaşı’nın arkasındaki gerçekleri öğrenmiştik fakat bütün o dönem birden fazla (kesin olarak 13) Doktor’un aynı anda bir bölgede bulunması zamanı yıprattığı için yolculuk yapılması imkânsız bir yer hâline gelmişti.

- Reklam -

Doctor Who: Dalek Universe Nisan 2021’de Çıkacak

Doctor Who Dalek Universe

Big Finish’in iki yeni radyo dizisiyle bu kurallar esnemeye başladı. Önce Time Lord Victorious ve şimdi de Dalek Universe ile Zaman Savaşı’nın gizli kalmış köşelerini gezmeye devam ediyoruz. 10. Doktor’un Zaman Savaşı’nın başlangıcından hemen önce, Dalek’lerin en güçlü döneminde tıkılı kaldığı bir süreci anlatacak radyo dizisi 9 bölümden oluşacak. Hikâyeler arasında bir bütünlük olmayacak, her bölüm kendi başına bir hikâye anlatacak. David Tennant 7 sene sonra Doctor Who’ya dönmek için heyecanlı:

“Büyük, epik bir geriye dönüş bu. Çocukken okulun tatil olduğu günlerde yayınlanan kısa Flash Gordon bölümlerini hatırlatıyor.”

Big Finish Ana Yapımcısı David Richardson da yeni hikâyeler için gün saydığını belirtti:

“Bu sefer Doktor’un korunacak bir Tardis’i yok. Yardıma gelecek bir Rose, Martha veya Donna da yok.”

Doktor’un Dalek’lerle, Mechonoids’lerle, Movellan’larla ve tabii ki Davros’la dövüşünü izlemek, kilit altındaki bir zamana nasıl gittiğini ve bu yolculuğun Doctor Who’nun geleceğinde nasıl etkileri olduğunu öğrenmek için 2021’in nisan ayını bekleyeceğiz.

10. Doktor’un sesle de olsa yeni bir macerasına şahit olmak için heyecanlı mısınız? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı bekliyoruz.


* David Tennant, Star Trek Evrenine Katılmak İstiyor

Kaynak: Screen Rant

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for dieter dieter dedi ki:

    Radyo dizisi mi. :((

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Yaşayan En Yaşlı Yılan

Yaşayan En Yaşlı Dişi Yılan ‘Tek Başına’ Yumurtlama Dönemine Girdi

Mısır Yapımı Galon Kalesi

Mısır Yapımı 3.200 Yıllık Galon Kalesi İsrail’de Keşfedildi