in

Green Lantern Dizisi Watchmen’in Karanlık Tonunu Yakalayacak

Green Lantern dizisi karanlık tonu ile adından söz ettirecek. Yeni HBO yapımı, Watchmen dizisine benzer bir tonlama ile ekranlara gelecek.

Green Lantern dizisi watchmen hbo max

Green Lantern dizisinin tonu belli oldu. DC süper kahramanına ait yeni HBO dizisi, Watchmen gibi insan doğasının karanlık tarafını ele alacak.

DC çizgi romanlarında oldukça önemli noktalarda yer alan Yeşil Fener beyaz perdede kendisine fazla yer bulamamıştı. En son 2011 yılında live-action uyarlaması yapılan ve Ryan Reynolds’un başrolünde yer aldığı film olumsuz yorumlarıyla beklentilerin oldukça altında kalmıştı. Film, garip tonunun yanı sıra anlatım şekliyle de eleştirilerin odağında yer almış ve dolayısıyla devam filmi fikri rafa kaldırılmıştı.

Neyse ki geçen yılki New York Comic Con etkinliğinde HBO Max, yeni bir dizi uyarlaması üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Dizide Guy Gardner karakterini American Horror Story yıldızı Finn Wittrock‘un canlandıracağı da geçen mayıs ayında duyuruldu. Seth Grahame-Smith’in yönetmeliğini yaptığı dizi Ryan Reynolds’un yer aldığı filmin aksine çok daha karanlık ve farklı konuları ele alacak.

Geçenlerde yapılan DC FanDome etkinliğinde adı geçmeyen Green Lantern dizisi, Yeşil Fener hikâyelerine daha ciddi bir bakış açısı sunacak. Seth Grahame-Smith, dizi hakkında yaptığı açıklamada sadece bireysel değil aynı zamanda ırkçılık, homofobiklik ve cinsiyetçilik gibi sosyal problemlerin de farklı karakterler üzerinden işleyeceklerini söyledi. Böylece dizi HBO ve HBO Max bünyesinde yayınlanan bir başka DC uyarlaması olan Watchmen’in tonunu yakalayacak.

Green Lantern Dizisinin Karanlık Tonu Birçok Karakteri Etkileyecek

Green Lantern dizisi Guy Gardner

Yeşil Fener uyarlaması sadece atmosfer olarak değil aynı zamanda karakterlerin hayatlarını da etkileyecek. Henüz hangi karakterlerin ekrana uyarlanacağı belli olmasa bile Alan Scott ve Guy Gardner gibi karakterlerin yaşadığı zorluklar üzerinde durulacak. Örneğin Bree Jarta’nın yarı insan yarı uzaylı olması ve Guy Gardner ile birlikte 1980 yıllarda birlikte çalışması sırasında yaşadığı seksizm ve baskılar dizide önemli bir nokta olarak karşımıza çıkabilir. Dizide işlenmesi beklenen bir diğer karakter olan Sinestro’nun ise Yeşil Fener oluşumuna olan güvenini kaybetmesi ve geleceğindeki karanlığı görmesi sebebiyle yaşadığı büyük buhranın oldukça ciddi bir şekilde izleyiciye aktarılacağı düşünülüyor.

Henüz ekranda hangi karakterleri göreceğimiz resmi olarak açıklanmadı. Ancak yapımcı ve yönetmen Grahame-Smith yakın zamanda dizinin inanılmaz büyük bir prodüksiyona sahip olduğunu söyledi. Karakter gelişimi ve hikâye anlatıcılığı konusunda beklentileri yükselten yapımın çıkış tarihi ise paylaşılmadı. HBO Max bünyesinde yayınlanacak dizinin ilk sezonun 10 bölümden oluşması bekleniyor.

Sizler Green Lantern dizisinden neler bekliyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Watchmen testi quiz

Watchmen Testi: Alan Moore’un Unutulmaz Çizgi Roman Serisine Dair Neler Biliyorsunuz?

Üç Elma - Burcu Bayer | Haftanın Kitabı #196

Üç Elma – Burcu Bayer | Haftanın Kitabı #196