in ,

Homer Simpson, Tüm O Kazaları Gerçek Hayatta Yaşasaydı Hastane Masrafları Ne Kadar Olurdu?

Homer Simpson karakteri çoğunlukla sakarlığıyla biliniyor. Peki bu ikonik çizgi dizinin yıldızı, gerçek hayatta yaşasaydı hastane masrafları toplam ne kadar olurdu? Uzmanlar, bu eğlenceli sorunun cevabını araştırdı.

homer simpson hastane masrafı
- Reklam -
- Reklam -

Homer Simpson sakarlığıyla ünlü bir çizgi dizi karakteri. The Simpsons’ın uzun yıllardır devam eden serisi, Homer’a pek de iyi davranmadı. Peki bu isim gerçek hayatta var olsaydı; 30 sene boyunca yaşadığı tüm o kazalar için ne kadar hastane faturası ödemesi gerekecekti?

James L. Brooks, Matt Groening ve Sam Simon tarafından yaratılan ve FOX kanalında yayınlanan yetişkinlere yönelik çizgi film akımının öncülerinden The Simpsons, macerasına emin adımlarla devam ediyor. Tarihin en uzun soluklu serilerinden olan dizi, yolculuğuna 1989 yılında çıktı. Şu sıralar 33. sezon yayınlanıyor ve animasyon serisinin “sonsuza dek” devam edeceği konuşuluyor.

Peki bu uzun soluklu hikâyede, neredeyse her bölüm başına ayrı dert almayı başaran ve bu dertlerden çoğunlukla fiziksel hasarlarla ayrılan Homer Simpson; gerçek hayatta yaşasaydı nasıl bir faturayla karşılaşacaktı?

- Reklam -

Yapılan bir araştırma, bu sorunun cevabını 143 milyon dolar (yaklaşık 2 milyar 110 milyon TL) olarak verdi.

Homer Simpson Karakterinin Hastane Masrafları Hesaplandı

The Simpsons dizisinin başkarakteri, geçen 32 sezon ve 700’ü aşkın bölüm boyunca pek çok kaza geçirdi. Los Angeles merkezli bir firma da bunların bazılarını analiz ederek ortaya bir rakam koymaya çalıştı.

Kaza ve yaralanma üzerine uzmanlaşan hukuk grubu Downtown LA, ABD’de sağlık hizmetinin ne kadar masraflı olabileceğini göstermek adına Homer’ın yıllar boyunca geçirdiği 50 kazayı mercek altına aldı.

homer simpson hastane masrafı araştırma

En ikonik Homer yaralanmaları arasında beyin ameliyatları, felç ve Paylaço Krusty’le beraber üçlü bypass ameliyatı yer alıyor.

Homer ayrıca eşi Marge Simpson’ın talebi üzerine akıl hastanesine yatırılmış ve bir çarpışma sırasında “çok fazla motor yağı” yuttuğu için tedavi görmüştü.

Downtown LA’in Homer’ın donut yeme, Duff birası içme ve kurgusal Springfield kasabasındaki nükleer santralde çalışma gibi yaşam tarzı alışkanlıklarını dikkate alıp almadığıysa bilinmiyor.

- Reklam -

Dizinin 30 yılı aşkın tarihi düşünüldüğünde, yapılan araştırmaya Homer’ın başına gelenlerin yalnızca ufak bir kısmının faturalandırıldığı anlaşılıyor.

Homer Simpson En Çok Beyinle İlgili Yaralanmalardan Muzdarip

Homer’ın yaralanmaları arasında beyinle ilgili olanların en maliyetli yaralanmalar olduğunu ve vaka başına neredeyse 1,5 milyon dolar (yaklaşık 22 milyon 200 bin TL) tuttuğu ortaya konuluyor.

homer simpson

İkinci sırada 508 bin 904 dolarla (yaklaşık 7 milyon 500 bin TL) felç gelirken, Downtown LA “tehlikeli numaralar, kötü şans ve genel olarak kazaya geçirmeye yatkın doğanın” etkisi düşünüldüğünde, Homer’ın yaralanmalarının maliyetinin aslında 143 milyon sterlin (yaklaşık 2 milyar 800 milyon TL) kadar yüksek olabileceğini tespit etti.

Bu da bölüm başına kabaca 10 milyon dolara (yaklaşık 142 milyon 870 bin TL) denk geliyor. Kuşkusuz çok daha fazlası ise daha detaylı bir araştırmanın konusu olarak orada bir yerlerde bizi bekliyor.

Siz bu araştırmayı yerinde buluyor musunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: The Independent

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

TBD 2021 Bilimkurgu Öykü Yarışması Sonuçları

TBD 2021 Bilimkurgu Öykü Yarışması Sonuçları Açıklandı

yapay zeka savaş açıklaması Megatron

Yapay Zekâ, Yapay Zekânın Savaştan Kaçınmasının Tek Yolunun ‘Hiç Var Olmamaktan’ Geçtiğini Söyledi