in

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Beş Sezon ve 1 Milyar Dolar Bütçe İle Gelecek

Amazon, şimdiye kadarki en yüksek bütçeli dizi projesi olan Yüzüklerin Efendisi’ni 1 milyar dolarlık bütçe ile beş sezon olarak sunacak!

Yüzüklerin Efendisi Dizisi amazon

Dijital dağıtım sektörüne sağlam bir giriş yapan Amazon‘un Yüzüklerin Efendisi‘nin haklarını satın aldığını biliyoruz. 250 milyon dolarlık bir anlaşma yaparak Netflix‘i mağlup eden Amazon, J.R.R. Tolkien‘in gelmiş geçmiş en geniş serilerinden biri olan bu serüveni beş sezonluk bir çalışmayla ekrana taşımayı planlıyor. THR sayesinde edindiğimiz yeni bilgiler ışığında üretim, görsel efektler ve diğer harcamaları ile bu yapımın toplamda 1 milyar dolara mal olması bekleniyor.

Tolkien Estate ve Amazon arasındaki anlaşmanın baş mimarı olarak görev yapan Greenberg Glusker‘in vekili Matt Galsor anlaşma hakkında şunları söyledi:

“Bu şimdiye kadar gördüğüm en karmaşık anlaşma, fakat tarafları yakın ilişkilerle bir araya getirerek, nispeten hızlı bir şekilde ele alındı. Zor bir anlaşmaydı, ama sonunda herkes birbirini sevdi ve takım gibi hissettik.”

Öte yandan raporda, Amazon’un seride filmlerden materyal kullanabileceği söyleniyor. Bu durum New Line ortak başkanı Carolyn Blackwood ve Warner Bros. Picture Group başkanı Toby Emmerich‘in yeni bir anlaşma yapma sürecine getirdi.

Yüzüklerin Efendisi filmlerinin yönetmeni Peter Jackson‘ın seriye katılmasıyla ilgili olarak, kendisi diziye yönetici yapımcı olarak gelecek gibi duruyor. Jackson’ın avukatı Peter Nelson, 2017’de vuku bulan serinin haklarının müzakerelerinin bir parçası değildi, ancak kısa bir süre önce Jackson ile Amazon arasında bir diyaloğa başlamasına yardımcı olmuştu. Avukat Nelson, anlaşma ile ilgili olarak şunları söylemişti:

“Bu, zamanların bir yaratığı. Yayıncıların program yapımı fiyatlarını arttırdığı bir çağdayız. Bence Amazon franchise pazarının önemine odaklanıyor. Ayrıca televizyonun aşırı üretimi ile gözlerinizi ekrandan alamamamızı sağlamanın franchise başlıklarıyla başarılabileceğini fark ettiler.”

Amazon gerçekten hak sahiplerine çok fazla para harcıyor. Yüzüklerin Efendisi’nin yanında Conan The Barbarian ve The Three-Body Problem gibi baya yüksek bütçeli diziler geliştiriyorlar. Haliyle bu durum, biz izleyiciler tarafından büyük bir mutluluk ve neşeyle karşılanıyor.

Sonuçta Yüzüklerin Efensidisi’nin sayılarla tahayyül edilemez bir hayran kitlesi var. Bu miktarda para heyecanlandırıcı olsa da, ayrılması gereken bir bütçe olduğunu düşünüyoruz ve kenetlenmiş ortaya nasıl bir şeyin çıkacağını bekliyoruz. Gelecek olan bu seri “şimdiye kadarki en pahalı TV dizisi” olmaya aday. Peki siz Amazon’un Yüzüklerin Efendisi serisi için neler düşünüyorsunuz?

Emin Özçay

94 yılında hayata gözlerini açan ben, yaşamanın amacını farklı dünyaları keşfetmede buldum. Halihazırda uzatmalı üniversite öğrenciliğine devam ederken, günlük yaşamın rutininden büyülü dünyalarda geçirdiğim zamanlarla kurtulmayı başardım. Çocukluğumda bilgisayar oyunları ve çizgi dizilerle başlayan serüvenim, şu zamanki hayatımın temelini oluşurdu. Keşfettiğim dünyaların büyüsüne kapıldığımdan, bu dünyayı pek sevmiyorum.

54 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for yafeshan yafeshan dedi ki:

  Rezalet. Biri bana neden yuzuklerin efendisi dizisine ihtiyacimiz oldugunu anlatsin

 2. Avatar for Davram Davram dedi ki:

  Suyunu çıkardılar artık yeter, Tolkien’ın kemikleri sızım sızım sızlıyordur.

 3. Avatar for Maybe Maybe dedi ki:

  Bethesda ve skyrim politikasına döndü iyice .
  :neutral_face:

 4. Avatar for bluesedai bluesedai dedi ki:

  Bir yanım daha fazlasını görmek ve daha çok yaşamak açgözlülüğüyle gönderin gelsin diyor, bir yanım yapmayın diyor. Çok kararsız kaldım.
  Düzenleme: Vah vah ben kararsızım, Amazon n’apar şimdi :joy::joy::joy:

 5. Avatar for crusherma crusherma dedi ki:

  çıksa izlemem, o derece…

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

49 cevap daha var.

willy wonka

Wonka’nın Çikolata Fabrikasından Tarifler: Çikolata Kaplamalı Çilekli Çokobar ve Karamela

y son erkek

Çizgi Roman Serisi “Y: Son Erkek”in İlk Bölümü İçin Sipariş Verildi