in

Bir Gün Mutlaka Delireceğim: Ruhşen Doğan Nar’dan Kara Mizah Öyküleri

Ruhşen Doğan Nar’ın kara mizah soslu yeni öykü derlemesi Bir Gün Mutlaka Delireceğim çıktı. Yazarın ikinci kitabı KDY etiketiyle yayınlandı.

Bir Gün Mutlaka Delireceğim - Ruhşen Doğan Nar

Ruhşen Doğan Nar imzalı öykü kitabı Bir Gün Mutlaka Delireceğim, Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık etiketiyle yayımlandı.

Geçen yıl, bilimkurgu öykülerinden oluşan ilk kitabı ’İçimdeki Robot’la okura merhaba diyen Ruhşen Doğan Nar, bu kez kara mizah öyküleriyle tekrar okurun karşısında. Yitik Ülke Yayınları etiketiyle yayımlanan İçimdeki Robot, 2019 Kayıp Rıhtım Okur Anketi’nde ’Yılın En İyi Yerli Spekülatif Öykü Kitabı’ kategorisinde ikinciliği elde etmişti.

Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi’ndeki öyküleriyle tanıdığımız Ruhşen Doğan Nar, daha önce çeşitli dergi ve fanzinler için de birçok ökyü kaleme aldı. Son olarak KDY etiketiyle çıkan yeni öykü kitabı Bir Gün Mutlaka Delireceğim’le bilimkurgu türü dışında da kalem oynattığını gösteriyor. Toplumsal sorunları mizahi bir dille ele alan yazar, kısa öyküleriyle etkileyici bir okuma deneyimi sunuyor.

Toplam on altı öykünün bulunduğu kitabın arka kapak yazısı ise şu şekilde:

Bir Gün Mutlaka Delireceğim - Ruhşen Doğan Nar

Bir Gün Mutlaka Delireceğim – Ruhşen Doğan Nar | Arka Kapak Yazısı

“Ruhşen, ‘Fareler ve Köpekler’ adlı öyküsünde dinamizmi fitilleyen kısa eylem tümceleri, öykü kişileri arasında gerilimi ateşleyen konuşma örgüleri, bunları işleyen öyküleme diliyle okurun ilgisini ayakta tutmayı, giderek bunu yükseltmeyi enikonu başarıyor.”
M. Sadık Aslankara

Bir Gün Mutlaka Delireceğim, Ruhşen Doğan Nar’ın ikinci öykü kitabı. On altı öyküden oluşan bu kitabında, şaşırtıcı kurgular ve sıra dışı karakterler okurunu bekliyor. Toplumsal yerginin, kara mizahın ve gülmecenin baskın olduğu, tam anlamıyla bir öykü şölenine hazır olun!
Editörlüğünü Hasan Kurtuluş’un üstlendiği kitabın son okuması Sema Demir Nar’a, kapak tasarımı ve mizanpajı ise Erhan Karaman’a ait.

Ruhşen Doğan Nar’ın “İçimdeki Robot” isimli öykü derlemesini okumuş muydunuz? Ya da Aylık Öykü Seçkisi’ndeki öykülerini? Yazarla ilgili görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum aracılığıyla bizlerle paylaşbilirsiniz.

* * *

* Yazarının Kaleminden: İçimdeki Robot

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

The Walking Dead Rick Grimes Teori

The Walking Dead: Ölümsüz Rick Grimes Teorisi

Tom Cruise Uzay Film Elon Musk

Tom Cruise ile Uzayda Çekilecek Filmin Yönetmeni Bulundu