Enginlik Serisi’nin Dördüncü Kitabı Ufukta Göründü

James S.A. Corey imzalı Enginlik Serisi'nin (The Expanse) dördüncü cildi yakında bizlerle.

Leviathan Uyanıyor, Caliban’ın Savaşı ve Abaddon Geçidi kitaplarıyla gönlümüzde galaktik bir yer kaplayan Enginlik Serisi (The Expanse), dördüncü cildi Cibola Yanıyor ile nihayet Türk okurların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

George R.R. Martin’in yardımcıları  Daniel Abraham ve Ty Franck‘ın James S.A. Corey mahlası altında ortaklaşa kaleme aldıkları bilimkurgu serisi bir süre önce Syfy kanalı tarafından televizyon ekranlarına aktarılmaya da başlanmıştı hatırlarsanız.

Çeviri ve editörlüğünü tıpkı önceki ciltlerde olduğu gibi Cihan Karamancı ve Ozancan Demirışık‘ın üstlendiği Cibola Yanıyor, yurt dışında 2014’te çıkmış, Nemesis Games (2015) ve Babylon’s Ashes ile birlikte yeni bir olay örgüsünü konu alan ikinci bir üçleme oluşturmuştu.

Çevirinin neden bu kadar geciktiğine gelirsek… Ne  yazık ki bu güzelim seri beklenen satış rakamlarına ulaşamıyor, dolayısıyla da her sene bir cilt olarak çevrilmeye devam ediyor. Yarım bırakılmadıkları ve inatla basmaya devam ettikleri için İthaki‘ye teşekkür etmek gerek… Herkesin bu güzelim uzay operasından haberdar olmasını sağlamak, “O çok sevdiğiniz dizi var ya, işte aslında bu kitaptan uyarlama,” demek de bize düşüyor sanırım. Yapalım ki bir Dresden vakası daha yaşanmasın.

Cibola Yanıyor çok büyük bir aksilik olmazsa önümüzdeki sonbahar aylarında, bir ihtimal İstanbul Kitap Fuarı’nda bizlerle olacak.

GÖZ ATIN  2016 TBD Bilimkurgu Öykü Yarışması Başladı
Editör
Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor. Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

PORTAL YORUMLARI

 1. Saul Goodman dedi ki:

  Bu kitap sanırım hiç basılmadı 🙁

  1. M. İhsan Tatari dedi ki:

   Henüz değil ama İthaki basacağını söylüyor 🙂

 2. Cosmis Horizon dedi ki:

  4. sezonu daha yeni bitirdim. 5 sezonun gelmesine 1 sene var ama kitapların geleceği yok. İthaki türkçesini yayınlamasını beklemek yerine ingilizce öğrenmek daha mantıklı geliyor bu gidişle geleceği yok çünkü.

 3. Hakan dedi ki:

  2017’den beri hala bir hareketlilik yok. Umudu kestim artık seriden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enginlik Serisi’nin Dördüncü Kitabı Ufukta Göründü

James S.A. Corey imzalı Enginlik Serisi’nin (The Expanse) dördüncü cildi yakında bizlerle.

Başa dönün