in

Eoin Colfer’den “Yarım Ay Dedektiflik” Raflarda

Sevilen seri “Artemis Fowl”un yaratıcısı Eoin Colfer’in genç-yetişkin polisiyesi “Yarım Ay Dedektiflik” raflardaki yerini aldı.

Yakın zamanda gösterime girecek sinema uyarlamasıyla da dikkat çeken Artemis Fowl serisinin yaratıcısı Eoin Colfer tarafından kaleme alınan “Yarım Ay Dedektiflik” raflardaki yerini aldı. Dünyanın en genç dedektifi Fletcher Moon’un hikayesini anlatan kitap, Artemis Yayınları etiketiyle okurlarla buluşuyor. Daha önce BBC tarafından televizyona da uyarlanan Yarım Ay Dedektiflik dilimize ilk kez kazandırılıyor.

Kitabın tanıtım metniyse şöyle:
Dünyanın En Genç Dedektifinin En Büyük Davası

Fletcher Moon asla diğer çocuklar gibi olmadı. Kısa boyu yüzünden “Yarım Ay” diye çağrılıyordu. Ama Fletcher’ın farklı olmasının gerçek sebebi bebekliğinden beri gizemin kokusunu alabilmesiydi. Bilgisayar başında eğitim alıp resmi olarak dünyanın en genç dedektifi oldu.

Hatta gümüş kaplamalı dedektif rozeti bile vardı.

Sınıf arkadaşı bir suçu çözmesi için onu tutana ve rozeti çalınana kadar her şey yolundaydı. Tüm ipuçları, kasabanın en çok tanınan suçlu ailesini işaret ediyordu: Sharkey’ler.

Fletcher ipuçlarını takip ettikçe ortaya bir komplonun kanıtları çıkıyordu. Daha olayı çözemeden Fletcher kendini ciddi bir suçlamayla karşı karşıya buldu. Adını temizlemek için de hayal bile edemeyeceği biriyle işbirliği yapmak zorunda kaldı. Artık birkaçak olan Fletcher’ın gerçek suçluyu bulması için yalnızca on iki saati vardı, yoksa işlemediği suç onun üzerine kalacaktı.
Dilimize Barbaros Bostan tarafından çevrilen kitap, dijital ve fiziksel satış platformlarında yerini aldı bile.

Türker Beşe

Müzmin arkeolog adayı. 4 yaşında atari oynamakla başlayan oyunculuk macerası şiddetle devam etmektedir. Okuma zevki günden güne değişmekle birlikte, tuhaf kurgu, büyülü gerçeklik ve tekinsiz korkudan aldığı keyfi hiçbir türden alamaz.

Üç Cisim Problemi’nin İkinci Cildi “Karanlık Orman” Bizlerle

Kıyamete Bir Milyar Yıl: Sorun Sende Değil, Kâinatta!