in

Hakan Bıçakcı’dan Yeni Kitap: Uyku Sersemi

Hakan Bıçakcı’nın yeni romanı “Uyku Sersemi,” İletişim Yayınları etiketiyle bizlerle.

hakan bıçakcı - uyku sersemi
- Reklam -
- Reklam -

Çeşitli atölye ve söyleşiler gerçekleştirerek deneyimini ve birikimini bizlerle paylaşan yazar Hakan Bıçakcı, roman yazarlığının yanı sıra gazete ve dergilerde edebiyat ve sinema üzerine makaleler de kaleme alan bir isim. Zaman zaman bazı derlemelerde öyküleri de yayınlanan yazarı, ilk olarak 2002 yılında çıkan Romantik Korku eseriyle tanımıştık. Şimdiyse İletişim Yayınları tarafından, Türkçe Edebiyat Dizisi kapsamında basılan son romanı Uyku Sersemi ile bizlerle kendisi.

Bu kitapta Hakan Bıçakcı bize kaybolan maziyi anlatıyor. Vinç ve kamyonları, kanser gibi yayılan betona boğulan, değişen şehir ve yaşamı yazmak isteyen genç bir editörü konu alıyor eser. Tanıtım bülteni aşağıdaki gibi.

Uyku Sersemi – Hakan Bıçakcı | Arka Kapak Tanıtımı

uyku sersemi“Demir kaydıraklardan boşaltılan taşlar, tuğlalar, beton parçaları, camlar, çerçeveler. Önce gökyüzünü yırtarak gelen bomba sesi. Süratle yaklaşan, huzursuzluk yüklü uğultu. Ve yükün demir konteynerlere inmesiyle şiddetli patlama. Sonra yeniden aynısı. Sonra yine. Beton bombardımanı altında bir şehir. Yıkılan mahallede döne döne dans edenler. Çiftler halinde. Hep aynı figürlerle. Moral bozucu bir ciddiyetle. Gözlerimi kapadım. Koyu yeşil kanepeye uzanmış, inşaat gürültülerini dinleyerek Elif’i bekliyordum.”

- Reklam -

Kanser gibi büyüyen, başkalaşan şehir ve o şehir hakkında kitap hazırlamak isteyen genç bir editör. Daha dün “burada” olan ve hepsi birer hatıraya dönüşen evler, sokaklar, kitapçılar. Dipten gelen inşaat uğultusu… Günbegün gerçeklik algısını yitiren, çevresini, sesini ve en sonunda yüzünü tanıyamayan bir Kahraman…

Hakan Bıçakcı, kaybolan maziyi, vinçleri, kamyonları, sahte ay ışığını, uykusuzluğu, kötü rüyaları anlatıyor. Görünmez elin hırsla yırttığı sayfalar…

- Reklam -

Uyku Sersemi, kayıp bir şehir rehberi. Bir yıkım günlüğü.

Eserin editörlüğünü Levent Cantek yapıyor, düzeltiyse Funda Şenol’a ait. Bugün (13 Ekim) internet mağazaları ve raflarda yerini alan kitabın bir bölümünü ise buradan okuyabilirsiniz.


Yeni kitap haberleri için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Cem Altınışık

1993 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi ve şu an İstanbul'da yaşamakta. Psikoloji bölümünde eğitim gördü. Edebiyat, sinema, bilgisayar oyunları, müzik ilgisi ve bunları paylaşma sevgisiyle çeşitli kültür-sanat sitelerinde yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ritman kutuphanesi ust

Ezoterik Ritman Kütüphanesi Belgeseli’ni Ücretsiz İzleyin

hayalet e dergi ust

Hayalet E-Dergi’nin Yeni Sayısı Bizlerle