Rüzgarın Adı’nın 10. Yıl Baskısı Görücüye Çıktı

Patrick Rothfuss'un daha önceden sözünü verdiği Rüzgarın Adı 10. Yıl Özel Baskısı'nın ilk illüstrasyonları ortaya çıktı.

Hatırlayacağınız gibi Kralkatili Güncesi Serisi’nin ünü kalıbıyla eşdeğer yazarı Patrick Rothfuss, geçtiğimiz şubat ayında Twitch üzerinden canlı bir soru-cevap etkinliği düzenlemiş ve hem üçüncü kitabı The Doors Of Stone hakkında merak edilenleri yanıtlamış hem de Rüzgârın Adı’nın basılışının onuncu yılı şerefine (evet, yurtdışında çıkalı tam 10 yıl olmuş) özel bir edisyonu bizlerle buluşturmayı planladığını açıklamıştı. Bizler de o yayının önemli başlıklarını çevirip sizler için derlemiştik.

İşte o yayında bahsi geçen Rüzgârın Adı 10. Yıl Özel Baskısı‘yla ilgili ilk illüstrasyonlar ve yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. io9‘un haberine göre yeni baskıda özel içerikler barındıran 50 ekstra sayfa olacak ve bunlardan bazılarını Hugo Ödülü adayı olan Dan dos Santos‘un illüstrasyonları oluşturacak. İşte onlardan bazıları:

Kvothe elinde kalan tek şeyle, babasının lavtasıyla Tarbean Kasabası’na girerken.

Denna… Kvothe’un büyük aşkı, okurların sevgilisi.

Kvothe ile Denna gizemli Yoltaşlarından birinin altında yıldızları seyrederken.

Bunun yanı sıra 10. Yıl Özel Baskısı’nda yer alacağı kesinleşen ekstra içeriklerin özeti şu şekilde:

 • Sam Weber imzalı yeni bir kapak çizimi
 • Detaylı ve güncellenmiş bir harita
 • Kapsamlı bir “yazarın notu” bölümü
 • Takvim ve para sistemini açıklayan ekler
 • İsimlerin telaffuzunu gösteren bir rehber
 • Hugo Ödüllü Betsy Wollheim’dan editörün notu

Ciltli ve büyük boy olarak basılacak olan Rüzgârın Adı 10. Yıl Özel Baskısı’nın yurt dışındaki tahmini çıkış tarihiyse 3 Ekim 2017. Darısı üçüncü kitabın başına diyelim. Bildiğiniz gibi serinin ilk iki cildini dilimize İthaki Yayınları kazandırmıştı. Bir ihtimal biz de görebiliriz o yüzden bu cildi.

Rothfuss neler yapıyor diye merak ediyorsanız, kendisi bu aralar serinin film, dizi ve oyun uyarlamalarıyla ilgili çalışmalarda ter dökmekle meşgul. Ama üçüncü cildi yazmaya devam ettiğini de sürekli belirtiyor.

GÖZ ATIN  Game of Thrones'u Tahtından Etmesi Olası 8 Fantastik Dizi Uyarlaması

O kral ölecekse ölsün artık, yoksa kraldan önce tebaası gidecek Pat, haberin olsun.
Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor. Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

PORTAL YORUMLARI

 1. Bekir Sert dedi ki:

  Çizimler harika, ama ben ilk iki kitabı okuyalı kaç yıl oldu onu bile unuttum. Son kitaptan da önümüzdeki iki yıl için umutlu değilim. Bunun bir de çevirisi ve yayınlanma süreci var. Artık hepsini tekrar okuyacak olmak kesinleşti. Alacağı olsun, insan sakalından utanır. ?

  1. vkopuzoglu dedi ki:

   hahaha kesinlikle ^^

 2. Sencer Destan dedi ki:

  merhaba , ilgili kitap bugun yurt dısında cıkıyor , sizin ithakı ye ulasımınız daha kolay olur , acaba kendı 10. yıl versıyonumuzu gorebılecek mıyız ? ona gore yabancısını satın alacagım.

  1. M. İhsan Tatari dedi ki:

   Merhaba. İthaki editörleri bu soruya forumumuzdaki Yayınevi Soru Hattı başlığında şu cevabı verdi:

   “Basacağız ama bu seneye yetişmeyeceğini belirtmekte fayda var. Metni sıfırdan elden geçireceğim çünkü. Ek metinler var bir de elbette.”

   http://www.kayiprihtim.org/forum/yayinevleri-soru-hatti/ithaki-yayinlari-soru-hatti-t11417.0.html;msg180766#msg180766

   Bilginize…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Rüzgarın Adı’nın 10. Yıl Baskısı Görücüye Çıktı

Patrick Rothfuss’un daha önceden sözünü verdiği Rüzgarın Adı 10. Yıl Özel Baskısı’nın ilk illüstrasyonları ortaya çıktı.

Başa dönün