in

Riley Sager’ın Gerilim Romanı “Tüm Kapıları Kilitle” Raflarda

Riley Sager’ın gerilim türündeki yeni kitabı “Tüm Kapıları Kilitle”, İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. Kitaptan tadımlık ön okuma haberimizde.

Tüm Kapıları Kilitle - Riley Sager

Kurtulan Kızlar kitabıyla tanınan ve sevilen yazarlardan Riley Sager, yeni kitabı “Tüm Kapıları Kilitle” ile bir kez daha okurların karşısında.

Yazar, bir önceki kitabında olduğu gibi gizemi ve tedirginliği üst seviyede tutuyor ve masumca başlayan bir iş görüşmesi, tekinsiz bir maceraya dönüşüyor.

İthaki Yayınları etiketiyle çıkan kitabın çevirisini Stephen King çevirileriyle de tanıdığımız Esat Ören üstleniyor. Eserin yayıma hazırlığı Emirhan Burak Aydın, düzeltisi Mustafa Güdük ve kapak tasarımı da Hamdi Akçay’a ait.

Tüm Kapıları Kilitle | Tanıtım Yazısı

Mükemmel bir teklif, şeytani bir karanlığı ne kadar saklayabilir?

Tüm Kapıları Kilitle - Riley Sagerİşten kovulduğun gün sevgilinin seni aldattığını öğreniyorsun, artık bir evin yok, banka hesabında da beş yüz dolardan az para var. Jules Larsen hayatının krizlerden krizlere koşan böyle bir döneminde mükemmel bir teklif sunan gizemli bir ilanla karşılaştı. İş başvurusuna gidince New York’un en havalı binası olan Bartholomew’daki bir dairenin üç ay boyunca bakıcısı olursa karşılığında ayda dört binden, toplamda on iki bin dolar alacağını öğrendi. Yalnız bazı kurallar vardı: Ziyaretçi yasaktı. Dairede geçirmediği bir gece bile olmayacaktı. Binada yaşayan diğer insanları asla rahatsız etmeyecekti. Sonuçta Bartholomew’da ya ünlüler ya da çok zenginler yaşıyordu hatta Jules’un en sevdiği romanın yazarı da buradaydı.

Jules her ne kadar binanın ihtişamına kapılsa da burada tuhaf bir şeyler olduğunu kısa sürede hissedecekti, bir daireye onun gibi bakıcılık yapan Ingrid aniden ortadan kaybolunca da ipler kopacaktı. Bartholomew’nun günümüzdeki haliyle kan dondurucu geçmişinin hiçbir alakası yok muydu gerçekten?

Tüm Kapıları Kilitle’yi okurken dışarıdan tertemiz görünen hayatların sakladığı kopkoyu korkulara gömülecek, gözlerinizi sayfadan ayırmanıza izin vermeyecek, sinir bozucu bir maceraya sürükleneceksiniz.

Peki kitap hakkında neler söylenmiş? Bir de onlara göz atalım.

“Kenara çekil Rosemary’nin Bebeği, şehir paranoyasının yeni bir gotik adresi var.” – Ruth Ware

“Kapıları kilitlemek için artık çok geç – korku içeri girdi bile. Bu yılın en sevdiğim gerilim romanı!” – R. L. Stine, Goosebumps’ın yazarı

“Sager tekinsiz, elinizden bırakamayacağınız bir psikolojik gerilim romanı yazmış… Sevilesi karakterler, müthiş bir anlatım, ters köşeler ve Rosemary’nin Bebeği’ni andıran havasıyla, Stephen King ile Gillian Flynn hayranları için vazgeçilmez bir kitap.” – 
Library Journal

“Tüm Kapıları Kilitle nadide bir mücevher. Riley Sager’ın şimdiye kadarki en iyi romanı!” – Kate Moretti, Kaybolduğum Yıl’ın yazarı

“Bir Manhattan peri masalına gizlenmiş, kâbuslardan çıkma bir gerilim hikâyesi.” – 
BookPage

“Sager’ın severleri ve yeni okurlar, ekonomik endişeleri çok daha karanlık şeylerle zekice harmanlayan bu gerilim romanına bayılacaklar. Korkuyu içeride, hemen yanınızdaysa, tüm kapıları kilitleseniz bile onu uzakta tutamazsınız.” – New York Journal of Books

“Riley Sager okurlarını bir lunapark trenine bindiriyor, karşılaşacağınız ters köşeler yüzünden nefes almaya vaktiniz kalmayacak.” – Bookreporter
Son olarak toplamda 384 sayfadan oluşan kitabın giriş bölümünü içeren ÖN OKUMAsı için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Sager’ın önceki kitabını okumuş muydunuz? Peki yazarın dilini nasıl buluyorsunuz? Tüm Kapıları Kilitle’nin konusu ilginizi çekti mi?

Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.


* Kurtulan Kızlar İncelemesi: Kadına Karşı Şiddet, Taciz ve İstismar Hep Satar mı?

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Corona Virüsü - Hava

Corona Virüsü Sonrası Çin’de Hava Kirliliği Azaldı

American Horror Story

American Horror Story 10. Sezon Çekimleri Başlıyor