in

11. Kocaeli Kitap Fuarı Başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve bu yıl 11.’si düzenlenecek olan Kocaeli Kitap Fuarı, 27 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bu yıl 11’incisi düzenlenecek olan Kocaeli Kitap Fuarı için sayılı günler kaldı.

Yüzlerce yayınevinin stand açarak katılacağı fuar, onlarca söyleşi, panel ve imza gününe de ev sahipliği yaparak kitap severlere unutulmaz anlar yaşatacak.

Bu yıl Kocaeli Kitap Fuarı’nın teması “Roman ve Hikaye” olarak belirlendi. Bu kapsamda birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Romandan sinemaya, romandan tiyatroya uyarlamalar gibi konular kitap fuarımızda enine boyuna konuşulacak konular arasında. Ziyaretçi sayısı bakımından Türkiye’nin en büyüğü olan fuarda minik ziyaretçiler de unutulmamış. Çocuk kitapları ve çocuk yazarları da okurlarımızla buluşmaya hazırlanıyor.

800’den fazla etkinliğin gerçekleştirileceği fuara 490 yayınevi, sahaf ve STK katılıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği 10. Kocaeli Kitap Fuarı Türkiye’nin çeşitli illerinden yoğun ilgi görmüştü. 9 gün boyunca açık kalan fuarı 792 bin 310 kişi gezmişti. Ayrıca fuar boyunca tam 1 milyon 350 bin kitap satılmıştı. Son fuara 470 yayın evi katılmış ve 650’den fazla söyleşi, panel ve imza etkinliği gibi programlar gerçekleştirilmişti.

Fuarla ilgili daha detaylı bilgi ve ulaşım için internet sitesine göz atabilirsiniz.

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

24 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Karahayalci Karahayalci dedi ki:

  İstanbul’dan kalkıp gelmeyi düşünüyorum Mayıs ayının bir günü. Konum olarak Kocaeli’ye yakın bir ilçede olduğum için fazla sıkıntı olacağını sanmıyorum ama fikrim değişebilir geçen yıl son anda üşenmiştim :sweat_smile:

 2. Avatar for AKD AKD dedi ki:

  Bende bir İzmit’li olarak hem fuarımıza hem de şehrimize sizleri davet ediyorum. Son üç yıldır Alfa yayın gruplarının (Alfa-Everest-Kapı- Artemis) bir arada yer aldığı stantta görev yaptım. Bu sene işim gereği devam edemeyeceğim ortamı yakından gören bir kişi olarak şunları söyleyebilirim. Diğer kitapları ile fiyat ve indirim konusunda pek kıyaslama yapamıyorum ancak internetteki fiyatların altına indiği söylenemez yayınevlerinin.

  Fuardaki etkinlikler ve söyleyişiler genel anlamda zevkli oluyor. Bu sene özellikle merak ettiğim mobil aplikasyonla desteklenen bir yarışma dahil edilmiş bende deneyimleyeceğim. Kocaeli Kitap Fuarı ulaşımı kolay bir bölgede yer almakta, bu konu hakkında yardıma ihtiyaç duyan arkadaşlara yardımcı olabilirim. Kitap fuarlarına ve kitaba ilgisi olan arkadaşların kaçırmaması gerektiğini düşünüyorum, fuarlar muhteşem bir zenginlik bence. Üstelik sahaflar kısmı da bu zenginliğin kanıtıdır, tarihe ışık saçan müzeler gibi adeta. Katılımcı yazarlar sizi ne kadar tatmin eder bilemiyorum geçmiş yıllarda daha güzel bir çeşitlilik yaşanırken son bir kaç senedir bu ortam biraz değişmiş gibi yine de orada sizleri bekleyen binlerce kitap var.

  Organizasyon bağlamında her sene üzerine koyan Kocaeli Kitap Fuarı umarım bu sene de yükselişini sürdürür ümidindeyim.

 3. Avatar for Buyici Buyici dedi ki:

  Ayrıca paylaşımda da belirtildiği gibi Türkiyenin en kalabalık kitap fuarı.

 4. Avatar for zaidext zaidext dedi ki:

  Kitap fuarımız alan-mekan kullanımı ve ortam samimiyeti açısından tüm fuarlarla aşık atar, sadece içerik olarak ufak sıkıntılarımız olabilir. Hafta içi 10 ile 16 arası saatleri pek tavsiye etmem (gerçi ben en çok saatleri severim, çocuklarla ortam daha samimi). Çünkü belediye tüm Kocaeli’deki öğrencileri hafta içi bu saatlerde, üstelik yanlarında velisiyle birlikte okulundan otobüslerle alıp fuara taşımaktadır. İmza ve söyleşi alanları özenlidir ve fuar görevlisi tüm arkadaşlarımız size her anlamda içtenlikle yardımcı olur. Tabi ki bir önceki cümleden benim de şahsen orada olduğum anlaşıldı sanırım (kesinlikle kitap standı filan değil ama her standı bir şekilde tanırım). Fuarlarda fiyatın her zaman kişinin kendisinin pazarlık gücüne bağlı olduğuna inanırım. Her yıl üzerine koyan bir organizasyon ve bu yıl daha da iyi olacak. Ben C salonuna mutlaka iki gün ayırırım, çünkü her bir sahaf arkadaşla uzun uzun pazarlık ederim. Hee illa uzaktan gelecekseniz kendinize şöyle bir program yapmanızı tavsiye ederim. Sabah fuar ziyaretinizi yapın, sonra Sekapark’ta denize karşı bir çay için, sonra da bir Ormanya ziyareti yapıp, akşam yemeğinizi de Maşukiye’de yiyip evinize mutlulukla dönün. Yardıma ihtiyacınız olduğu her konuda bir mesajınız yeterlidir.

 5. Avatar for zaidext zaidext dedi ki:
  1. Gün pazarlık geçmişi;

  Sevgili İthaki yayınevi 230 TL’lik kitapları 135 TL’ye bıraktı. @Minnet duyan okuyucu smiley’si…

  Sevgili Epsilon ise sağolsun 165 TL’lik kitapları 165 TL’ye bıraktı… @Hüsrana uğramış okuyucu smiley’si…

  Sevgili Pötikare (Mahir) 120 TL’lik kitapları 60 TL’ye bıraktı… @seni seviyoruz Mahir smiley’si…

  Sevgili Notabene (Emre) kaç lira olduğunu bilmediğim kitaplardan para almamaya kalktı, kavga dövüş bir şeyler verdik… @cansın Emre smiley’si…

  Daha devam edeceğim, görev çağırıyor…

  Sevgili A ve C salonları, sizi unuttum sanmayın… 4 gün de size ayırdım…

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

19 cevap daha var.

Star Trek: Picard

Patrick Stewart’lı Yeni Star Trek Dizisinin Çekimleri Başlıyor

G.R.R. Martin, Game of Thrones Dizisinin Bitmesini İstemiyor