in

11. Kocaeli Kitap Fuarı Başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve bu yıl 11.’si düzenlenecek olan Kocaeli Kitap Fuarı, 27 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bu yıl 11’incisi düzenlenecek olan Kocaeli Kitap Fuarı için sayılı günler kaldı.

Yüzlerce yayınevinin stand açarak katılacağı fuar, onlarca söyleşi, panel ve imza gününe de ev sahipliği yaparak kitap severlere unutulmaz anlar yaşatacak.

Bu yıl Kocaeli Kitap Fuarı’nın teması “Roman ve Hikaye” olarak belirlendi. Bu kapsamda birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Romandan sinemaya, romandan tiyatroya uyarlamalar gibi konular kitap fuarımızda enine boyuna konuşulacak konular arasında. Ziyaretçi sayısı bakımından Türkiye’nin en büyüğü olan fuarda minik ziyaretçiler de unutulmamış. Çocuk kitapları ve çocuk yazarları da okurlarımızla buluşmaya hazırlanıyor.

800’den fazla etkinliğin gerçekleştirileceği fuara 490 yayınevi, sahaf ve STK katılıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği 10. Kocaeli Kitap Fuarı Türkiye’nin çeşitli illerinden yoğun ilgi görmüştü. 9 gün boyunca açık kalan fuarı 792 bin 310 kişi gezmişti. Ayrıca fuar boyunca tam 1 milyon 350 bin kitap satılmıştı. Son fuara 470 yayın evi katılmış ve 650’den fazla söyleşi, panel ve imza etkinliği gibi programlar gerçekleştirilmişti.

Fuarla ilgili daha detaylı bilgi ve ulaşım için internet sitesine göz atabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

24 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Buyici Buyici dedi ki:

  Evet rıhtımdan birileri varsa tanışmak isterim. Doğma büyüme İzmitliyim. Plan yapıp görüşebiliriz. :slight_smile:

 2. Avatar for Tobizume Tobizume dedi ki:

  Kuzenimle birlikte bu fuara 5 yıldır gidiyoruz, bu seneyle birlikte altı yıl olacak. Artık bizim için bir ritüel oldubu fuar. Bu sene fazla kitap alamayacağım ama beğendiğim kitapları kuzenime aldırıp, onun aldığı kitapları okumak gibi hain emellerim var :joy:.

 3. Avatar for BiblofilYouTube BiblofilYouTube dedi ki:

  Aklımda bir kitap yok ama çok güzel bir fuar oluyorsa İstanbul’dan kalkıp gelmeyi düşünüyorum. Deneyimi olanlar biraz bilgi verseydi iyiydi.

 4. Avatar for Buyici Buyici dedi ki:

  Ben geçen sene gitmiştim. Gayet doyurucu internette katılımcılar falan belirtilmiş zaten. Maksat gezmek olsun diye gitmeyi düşünüyorum bende.

 5. Avatar for Tobizume Tobizume dedi ki:

  Özel bir indirim yoksa kitaplar genelde %25-30 arasında indirimde satılıyor. İnternetten pahalı ama hasarsız kitap almak istiyorsanız fuar güzel bir fırsat. Fuar alanı üç kısımdan oluşuyor; A, B ve C diye. C salonunda sahaflar var sadece, B salonunda büyük yayınevleri(İthaki, Pegasus, İş gibi), A salonunda da diğer yayınevleri bulunuyor.

  İstanbul’un hangi ilçesinden geleceğinize göre değişir fuarın değip değmeyeceği.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

19 cevap daha var.

Star Trek: Picard

Patrick Stewart’lı Yeni Star Trek Dizisinin Çekimleri Başlıyor

G.R.R. Martin, Game of Thrones Dizisinin Bitmesini İstemiyor