in

1. Future Science Team Öykü Yarışması Başlıyor

Future Science Team’in, KreatifBiri ekibi iş birliğiyle ilkini düzenlediği ve bundan sonra gelenek haline getirmeyi hedeflediği “Bilim-Kurgu Öykü Yarışması” başvuruları başladı.

Üçüncü yılını doldurmaya yaklaşan bir sosyal girişim olan Future Science Team, bilimi seven ve bilim, teknoloji ve inovasyon ile ilgilenmek isteyen ama bu konuda ülkemizdeki, ailelerdeki motivasyon eksikliğinden dolayı yalnızlık çeken liseli ve üniversiteli gençleri buluşturan, kariyer yollarında birbirlerini geliştirmelerini, birlikte ilerlemelerini ve ortak işlerde, projelerde buluşarak öz güvenlerini, kendilerine olan inançlarını kuvvetlendirerek hayallerine doğru ilk adımı atmalarına yardımcı olan bir bilim-genç oluşumudur. Tamamen liseli ve üniversiteli gençlerden oluşup bilim kariyerinde yardımlaşmaktan, başkalarının hayatlarına dokunmaktan zevk alan ve bu bakış açısını yaymaya özen gösteren bir topluluk.

İşte bu ekip yeni bir öykü yarışmasıyla karşımıza geliyor. Bakın yarışmayı nasıl anlatıyorlar.
Bizimle birlikte bu heyecana ve göreve ortak olacağınız için öncelikle çok mutlu olduğumuzu belirtmek isteriz. Birlikte 3. yıla yaklaştığımız ve her ay değişik etkinlikler, buluşmalar ve yarışmalar düzenleyerek, öğrenirken-düşündüren Future Science Team olarak, bu sefer de yaratıcılığımızı ortaya koymak, yaratıcılığınızı paylaşmak istiyoruz ve bundan sonra her sene düzenlemeyi hedeflediğimiz Bilim-Kurgu Öykü Yarışması’nın ilki için kolları sıvamış bulunuyoruz. Eğer siz de kendinize, yaratıcılığınıza, kaleminize ve en önemlisi hayal gücünüze güveniyorsanız, bu yaz öykülerinizi okumak için sabırsızlandığımızı bilmenizi isteriz. Şimdiden berrak ve özgür bir zihin, yıldızlı bir gökyüzü ve kolaylıklar dileriz!
Jüri koltuğunda Tevfik Uyar, Bülent Akkoç, Sinan İpek ve İsmail Yamanol‘un bulunduğu yarışmaya katılım şartları, genel bilgilendirme ve ilk 3’e verilecek ödüller için buraya tıklayabilirsiniz. Katılan tüm okurlarımıza şimdiden iyi şanslar diliyoruz!

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

    Umarım jürinin önüne, yarışmanın temasıyla alakasız ya da alakalıymış gibi davranan ama aslında alakası bulunmayan çok fazla öykü çıkmaz :expressionless:

  2. Avatar for deathrider deathrider dedi ki:

    “Cinsiyet eşitliği” ve “duruluk” puan kriterine eklenmiş… Şahsen pek mantıklı gelmedi bana. “Kendi zevkimize ve politik duruşumuza göre öykü yarışması” adını alsa daha makul olurmuş. No ofans, bir eserin kalitesini bunların belirlediğini düşünmüyorum sadece. Onun dışında yarışmaya katılanlara başarılar dilerim. Umarım jüriyi göz kanseri edecek denli imla hatasına sahip yahut bilim kurgu dışında öyküler yollamazlar… Özelikle anlatım bozukluğuna maruz kalmalarını da istemem, gerçekten kanser eden bir olay…

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Superman’in Henry Cavill’i The Witcher’da Başrol Oynamak İstiyor!

Haftanın Kitabı #95 – Şikeste