in

altKitap 2018 Öykü Ödülü Sonuçlandı

altKitap’ın düzenlediği 2018 Öykü Ödülü sonuçları açıklandı! Dereceye giren ilk 3 öyküyle birlikte yayınlanmaya değer görülen diğer 12 öykü de duyurulmuş oldu.

Türkiye’nin ilk elektronik kitap yayınevi altKitap‘ın düzenlediği, altKitap Öykü Ödülü bu yıl 11. defa gerçekleştirildi. Dereceye giren öykü yazarlarına ödülleri 1 Mayıs’ta sahiplerine takdim edilirken bu sene dereceye giren öyküler şu şekilde sıralandı:

Bit Muayenesi adlı öyküsüyle İdris Erdoğdu birinci; Yenilik adlı öyküsüyle Melis Oflas ikinci; Sakızlı’nın Üç Oğlanı 1: Uzun Saçlı adlı öyküsüyle Efe Can Karabulat ise üçüncü oldu.

Yarışmanın jüri üyeleri Özge Calafato, Tuğba Çelik, Hande Ortaç, Engin Türkgeldi, Mevsim Yenice ve altKitap 2017 Öykü Ödülü kazananı Ata Tuncer’den oluştu. Seçici kurul 366 öykü arasından bir değerlendirme yaptı ve kazananlar 1 Mayıs’ta kamuoyuyla paylaşıldı.

İlk üç öyküyle birlikte, e-kitaplaştırılacak diğer öyküler ise şu şekilde duyuruldu:
Ahmet Anaç – Sekerat
İlay Bilgili – Mimesis
Metin Çalışkan – Sarılma Seansları
H. Meriç Doruk – İçimden Kuşlar Havalandı
Oktan Erdikmen – Karıncalar Grileri Sevmezler
Anıl Ergin – Olmaya Devlet Cihanda Yahut Babam
Gökhan Görmez – Ölü Saksağan Parıltısı
Özcan Kalbinur – Ben Böyle Olsun İstemezdim Rümü
Hüseyin Kural – Tekrarsız Yeni Bölüm
Hakan Unutmaz – Random /b/
Mahmut Yavuz – Meyyal
Ümit Yılmaz – Drango
altKitap 2018 Öykü Seçkisi ilerleyen günlerde yayınlanacak. Ödül töreninin tarihi ise henüz açıklanmadı.

Oyla!

Emin Özçay

94 yılında hayata gözlerini açan ben, yaşamanın amacını farklı dünyaları keşfetmede buldum. Halihazırda uzatmalı üniversite öğrenciliğine devam ederken, günlük yaşamın rutininden büyülü dünyalarda geçirdiğim zamanlarla kurtulmayı başardım. Çocukluğumda bilgisayar oyunları ve çizgi dizilerle başlayan serüvenim, şu zamanki hayatımın temelini oluşurdu. Keşfettiğim dünyaların büyüsüne kapıldığımdan, bu dünyayı pek sevmiyorum.

Sabri Gürses’in “Türk Mitolojisi” Kitabı Raflardaki Yerini Aldı

Haftanın Kitabı #87 – Kül Dağı’ndaki Kütüphane