Gece moduna geçin.

Gündüz moduna geçin.

in ,

Hasan Âli Yücel Anısına Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması

Milli Eğitim Bakanlığı, Hasan Âli Yücel anısına öğretmenler arası kısa öykü yarışması düzenliyor. Yarışmada birinci olan öğretmen 10.000 TL alacak!

Hasan Âli Yücel
- Reklam -
- Reklam -

Öğretmen, milli eğitim bakanı, köy enstitülerinin kurucusu… Hasan Âli Yücel adı bu topraklarda yaşayan herkes için çok özel. Milli Eğitim Bakanlığı da Hasan Âli Yücel adına bir öykü yarışması düzenliyor. Üstelik bu yarışmaya sadece öğretmenler katılabilecek!

2019 Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması başlığıyla anılan yarışmanın teması “Anadolu” olarak duyuruldu. Bu temada yazılan öyküler yarışmanın kapsamında kabul edilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, yarışmanın amacını şöyle tanımlıyor:

- Reklam -

Türk edebiyatının önemli eserleri yıllar boyunca öğretmen yazarlar tarafından verilmiştir. Mehmet Âkif’ten Refik Halid’e, Necip Fazıl’dan Tanpınar’a, Yahya Kemal’den Çamlıbel’e, Halide Edip’ten Gülten Dayıoğlu’na edebiyata önemli eserler kazandıran isimler, aynı zamanda öğretmendir ve edebiyatın sesi okullardan yükselmiştir. Millî Eğitim Bakanlığı, bu geleneğin devamını sağlamak ve okullarımızdaki suskun kalemlerin sesini duyurmak için, bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Hasan Âli Yücel Edebiyat Ödülleri kapsamında Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması düzenlemiştir.

Bu sene ilk defa düzenlenecek yarışma, ödülleriyle de dikkat çekiyor.

2019 Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması’nın Ödülleri şu şekilde duyuruldu:
  • 1’inci olan eser – 10.000 TL
  • 2’nci olan eser – 5.000 TL
  • 3’üncü olan eser – 2.500 TL
  • Mansiyon Ödülü – 1.000 TL
  • Jüri Özel Ödülü – 1.000 TL

Yarışmaya 8 Ağustos – 30 Eylül 2019 tarihleri arasında katılım sağlanabilecek.

- Reklam -

Yarışmanın sonucunda ilk beş derecede yer alan eser sahipleri, 24 Kasım haftası içinde ÖSYM’nin sitesi üzerinden duyurulacak. Ödül töreni de aynı hafta içerisinde gerçekleştirilecek.

Yarışmanın katılım koşullarına ve diğer bütün detaylarına buradan göz atabilirsiniz.

Yorumlarınız için: Kayıp Rıhtım Forum.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Çırak'ın Seçimi

Cassel Çifti Yerli Fantastik Edebiyata “Çırak’ın Seçimi”yle Giriş Yapıyor

Uzay

Uzay Fotoğrafçılığı İçin 12 Bin TL’yi Gözden Çıkarmak Gerekiyor

Back to Top
kapat