in

Assassin’s Creed: Valhalla Fragmanı Yayında: Oyundan Merak Edilen Detaylar

Assassin’s Creed: Valhalla fragmanı yayınlandı. Ubisoft’un merakla beklenen yapımı, oyuncuları yeni bir Viking macerasına davet ediyor!

Assassin’s Creed: Valhalla

Ubisoft’un sevilen serisi Assassin’s Creed’in yeni oyununun merakla beklenen tanıtımı nihayet gerçekleştirildi. Vikingleri konu alacak Assassin’s Creed: Valhalla oyunu sonunda duyuruldu. İlk fragman da geldi!

Ubisoft’un Assassin’s Creed Origins ile Mısır mitolojisine yöneldiği seri, Assassin’s Creed Odyssey ile Yunan mitolojisine yelken açmıştı. Uzun zamandır isminin Ragnarok olacağı üzerine tahminlerde bulunulan yeni Assassin’s Creed oyunu beklendiği gibi Viking temalı geldi. Tek sürpriz ise -ne kadar sürpriz olduğu tartışılır- isim konusunda yaşandı.

Assassin’s Creed: Valhalla – Nereden Nereye…

Bildiğiniz gibi Ezio üçlemesinden sonra düşüşe geçen seri Origins ile hayat bulmuş ve kimilerine göre Odyssey ile doruk noktasına ulaşmıştı. Valhalla’nın Odyssey’in bıraktığı yerden devam edip Ubisoft’un Assassin’s Creed serisinde çizdiği yeni rotayı iyice pekiştirmesi bekleniyor.

Assassin’s Creed: Valhalla

Çıkış tarihi olarak 2020’nin sonunu işaret eden Ubisoft’un Valhalla’nın tanıtımı için seçtiği yol da bir hayli dikkat çekici oldu. İlk olarak resmi Assassin’s Creed Twitch hesabından fonda çalan harikulade oyun müzikleri eşliğinde BossLogic isimli sanatçının Valhalla’nın tanıtım resmini ortaya çıkarışını canlı yayınla bizlere sunan Ubisoft, yayının sonunda Valhalla’yı resmen açıkladı. Resmi tanıtım fragmanının ise 30 Nisan akşamı yayınlanacağını belirtti.

Sonuç olarak fragman bugün oyuncularla paylaşıldı ve Valhalla’nın çıkış tarihini bekleme sürecine geçilmiş oldu.

Valhalla’da İngiltere’yi istila etmek için yola çıkan Vikinglerin oraya yerleşme, yerel halk ile savaşma ve yaşam mücadelesine konuk olacağız. Her zaman olduğu gibi yine açık dünya konseptli olacak olan oyunda ana görev dışında çok sayıda yan görev ve vaktimizi çalacak sayısız uğraşı olacağı açıklandı. Balık tutma, avcılık, zar oyunu ilk açıklanan içerikler arasında yer aldı.

Assassin’s Creed: Valhalla Hem Yeni Hem de Günümüz Konsollarında Oynanabilecek

Tanıtım sırasında dikkat çeken önemli bir detay da oyunun hem günümüz konsollarında hem de yıl sonunda tanışmayı umduğumuz XBox Series X ve Playstation 5 konsollarında oynanabilecek oluşu. Bunların yanında PC kullanıcıları da her zaman olduğu gibi oyunu satın alabilecekler. Valhalla’nın Google Stadia platformunda da oynanabilir olacağını ekleyelim.

Assassin’s Creed: Valhalla

İlk gelen bilgiler ışığında Valhalla’nın geniş bir oyuncu kitlesine ulaşacağını öngörebiliriz. Peki oyun Odyssey’in başarısını tekrarlayabilecek mi yoksa Assassin’s Creed yeni bir duraklama devrine mi girecek? Bu ve bunun gibi soruların yanıtlarını alabilmek için oyunun çıkışını beklememiz gerekiyor. Covid-19’un esir aldığı hayatımız ne zaman normale döner bilmiyoruz ama Ubisoft’un Assassin’s Creed evrenini genişletmeyi sürdüreceğinden eminiz. Bakalım Valhalla, serinin külliyatında nasıl bir yere sahip olacak?

Assassin’s Creed: Valhalla Fragmanı | Türkçe Altyazılı İZLE

Assassin’s Creed: Valhalla ve tanıtım fragmanı hakkındaki yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın!

* * *

* Çözerken Kuzey’in Sert Rüzgârlarını Hissedeceğiniz Bir İskandinav Mitolojisi Testi

Kaynak: Ubisoft

Oyla!

Ufuk Yasin Yurtbil

Hikaye anlatıcısı, okur-yazar-inceler, sinemasever, birincilik ödüllü amatör bir öykü yazarı, hayatı dolu dolu yaşamaya hevesli, öğrenmeye aç bir ruh. Meslekten inşaat mühendisi, doğuştan hayalperest, bir tutam bilimkurgu/fantastik kurmaca.

3 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

  Tepenin ucunda Tarkan ve Kurt belirseydi: Toprak viking kanına doyacakkk! :smiley:

  Fragman da fena yalnız. :smiley:

 2. Avatar for TheNameless TheNameless dedi ki:

  Kesinlikle. Çok iyi oyun yapıp çok iyi reklam yapıyorlar. Takdire şayan bir iş

 3. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

  Harbi be,… Tarkan’lı aksiyon rpg oyunu… Ah be…

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Türk Panteonu Türk Mitolojisi Tanrı Tanrıça

Türk Panteonu Nedir? Hangi Tanrı ve Tanrıçalardan Oluşur?

Beğeni Üzerine Bir Deneme: Montesquieu

Beğeni Üzerine Bir Deneme: Montesquieu’nun Yarım Kalan Çalışması İlk Defa Türkçede