in ,

Andy Serkis, Sağlık Çalışanlarına Destek İçin Hobbit’i Okuyacak

Andy Serkis Koronavirüs günlerinde sağlık çalışanlarına destek bağışı toplayabilmek için The Hobbit romanını başından sonuna dek okuyacak.

Andy Serkis Koronavirüs The Hobbit Gollum

J.R.R. Tolkien’in kült fantastik roman serisi Yüzüklerin Efendisi uyarlaması filmlerde Gollum karakterine hayat veren Andy Serkis, Koronavirüs günlerinde anlamlı bir harekete imza atıyor. Sanatçı, Tolkien’in ilk olarak 1937 yılında yayımlanan The Hobbit kitabını canlı yayında baştan sona kadar okuyacak. Yayın sırasında elde edilen gelir ise Covid-19 ile mücadele eden sağlık çalışanları için kullanılacak.

İngiliz yönetmen, oyuncu ve yazar Andy Serkis kesinlikle çok yönlü bir isim. The Lord of the Rings film serisinde (ve Hobbit filmlerinde) Gollum / Smeagol karakterine -onca efektin altında olmasına rağmen- unutulmaz bir şekilde hayat veren sanatçı, oyuncu olarak yer aldığı yapımlarla birlikte yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği filmlerle de anılıyor. Son olarak Venom: Let There Be Carnage’ın yönetmenliği emanet edilen Andy Serkis, bu zorlu pandemi günlerinde sağlık çalışanlarını unutmadı.

Andy Serkis Koronavirüs Gollum The Hobbit

Serkis, toplamda 12 saat sürmesi beklenen bir The Hobbit okuma maratonuna imza atacak ve yayın süresinde yapılan bağışlar National Health Service (Ulusal Sağlık Sistemi) ve Best Beginnings adlı için kullanılacak.

Andy Serkis, Koronavirüs Zamanında Sağlık Kurumlarına Destek İçin The Hobbit Romanını Okuyacak

Yüzüklerin Efendisi’nin Gollum’u, Orta Dünya’ya bu defa da sağlık çalışanlarına destek için dönüş yapıyor. Yayının geliri Birleşik Krallık’ta kamu geliri tarafından işleyen bir sağlık kuruluşu olan National Health Service’e ve kadınlara hamilelik süreci boyunca tıbbi destek sağlayan Best Beginnings’e gidecek.

Serkis, yayın için bağışları GoFundMe adlı site üzerinden kabul edecek. Sanatçının The Hobbit’i okuyacağı canlı yayın 8 Mayıs 2020 tarihinde saat 12.00’de başlayacak.

Andy Serkis Koronavirüs Gollum The Hobbit

Serkis, konuya dair şu açıklamayı yaptı:
“Çoğumuz karantina sırasında tek başına mücadele ediyoruz. Zor zamanlar olsa da sizi şu ana dek yazılmış en büyük fantazi maceralarından birisine, Orta Dünya’da 12 saatlik bir maceraya çıkartmak istiyorum. Yardıma ihtiyaç duyanların yanında olmak için olağanüstü işler yapan iki hayır kurumu için para topluyorum.”
Bağış sayfasına buradan ulaşmanız mümkün. Yayının yapılacağı adres de cuma günü bağış kampanyasına ait sayfadaki yerini alacak.

Peki siz böyle bir yayın fikrine nasıl yaklaşıyorsunuz? Programa katılacak mısınız? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Orta Dünya’da Gördüğümüz En Güçlü 8 Kılıç

Kaynak: The Guardian

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

After Life 3. Sezon

After Life 3. Sezon ile Final Yapacak

Harper Lee - Bülbülü Öldürmek

Harper Lee Bülbülü Öldürmek Sonrasında Ne Yaptı?