in ,

Ahmet Ümit’in Aşk Köpekliktir Kitabı Film Oluyor

Ahmet Ümit imzalı Aşk Köpekliktir kitabı film uyarlamasına kavuşuyor. Yapımın çekimleri Mart 2022 tarihinde başlayacak.

Ahmet Ümit Aşk Köpekliktir Film

Ahmet Ümit, Aşk Köpekliktir kitabının film uyarlamasının yolda olduğunu duyurdu. Ünlü polisiye yazarı, yapım hakkındaki ilk bilgileri sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı.

Aşk üzerine kaleme alınmış 10 öyküden oluşan Aşk Köpekliktir, ilk olarak 2004 yılında Doğan Kitap etiketiyle yayımlandı. Kitap daha sonra Everest Yayınları ve Yapı Kredi Yayınları imzası ile de okurun karşısına çıktı.

Filmin yapımcılığı Tarkan’ın Pare Pare ve O Sevişmeler kliplerini çeken ADG Medya ve Yaşamayanlar dizisi ile İyi Oyun filmiyle tanınan Braveborn Films üstleniyor.

Aşk Köpekliktir filminin yönetmen koltuğunda ise Altan Dönmez oturuyor. Kendisi Sen Çap Kapımı, Mucize Doktor, Güvercin, Vurgun ve Bir Deli Rüzgâr dizilerinde yönetmen olarak görev almıştı.

Yapımın senaryosu ise Milat, İnadına Yaşamak, Evvel Zaman Hikâyesi dizilerinin senaristi Sabri Saydam’a ait.

Ahmet Ümit İmzalı Aşk Köpekliktir Kitabının Film Uyarlamasında Çekimler Mart 2022’de Başlayacak

Ahmet Ümit’in duyurduğu bir diğer detay ise prodüksiyon sürecinin Mart 2022 tarihinde başlayacak olması. “Aşk imkansızı umut etmektir,” atfında bulunan Ümit, yapımın oyuncu kadrosu hakkında ise şimdilik bir açıklamada bulunmadı.

Ahmet Ümit Aşk Köpekliktir

Daha önce Ahmet Ümit’in Sis ve Gece, Karanlıkta Koşanlar, Bir Ses Böler Geceyi ve Şeytan Ayrıntıda Gizlidir gibi eserleri ekrana ve beyaz perdeye uyarlanmıştı.

Öykülerden oluşan Aşk Köpekliktir’in perdeye nasıl yansıtılacağı ise merakla bekleniyor.

Kitabın son baskısında, arka kapak tanıtımı şu sözlerle yapılmış:

Ben de en az aşk kadar saçmayım… Aşkın kaç yüzü, kaç hali vardır? Stefan’la Ayşe’nin aşkı gibi bir çeşit köpeklik midir, yoksa ancak rüyalarda rastlanılan bir mucize mi? Profesör Numan’ın inandığı gibi çözümsüz bir problem midir, yoksa Ceren’in sandığı gibi bir yanılsama mı? Belki iki âşığın giriştiği bir düello ya da hiçbir zaman gerçekleşmeyecek bir ütopyadır! Hem hastalık hem direniş, hem av hem de avcı olmaktır aşk…

Aşk rüzgârın söylediği bir şarkıdır Polisiye romanlarıyla tanınan Ahmet Ümit, bu kez “Aşk Köpekliktir”de “katil kim?” yerine, binlerce yıllık “aşk nedir?” sorusuna yanıt arıyor. Kitapta bir araya gelen dokuz öykü, bu eskimeyen soruya kendi cevaplarını ararken, bir yandan da her bir hikâye farklı kurguları, kahramanları, mekânları ve Ahmet Ümit’in bildik “gizem”li üslubuyla okuru peşinden sürüklemeyi başarıyor.

“Zaman insanla oynamayı seven, hem zalim hem de merhametli bir tanrıdır. Ona karşı çıkamazsın, yapman gereken beklemek. Onun, derin bir unutuşla bizi rahatlatacak örtüsünü üzerimize örtmesini beklemek…”

Siz Aşk Köpekliktir kitabını okuma fırsatı bulmuş muydunuz? Uyarlama haberini nasıl karşıladınız? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Ahmet Ümit Instagram

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    İnsan gibi sevin, insan! :slight_smile:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Denis Villeneuve, Dune Marvel

Denis Villeneuve: “Dune’u Televizyondan İzlemek, Banyo Küvetinde Sürat Teknesi Kullanmaya Benzer”

erşan kuneri dizisi netflix cem yılmaz

Cem Yılmaz’ın Erşan Kuneri Dizisi, Her Bölümü ile Sinema Filmi Tadında Olmayı Hedefliyor