in

Captain Marvel’dan İlk Eleştirmen Yorumları Geldi!

8 Mart 2019’da gösterime girecek Captain Marvel filmiyle ilgili ilk gösterim yapıldı ve eleştirmenlerden yorumlar gelmeye başladı!

Captain Marvel 2

Marvel Sinematik Evreni’nin beyaz perdede boy gösteren kahramanları arasına katılmasına kısa bir süre kala, Captain Marvel’ın ilk gösterimi gerçekleşti. Şanslı bir seyirci kitlesine yapılan ön gösterimin ardından gelen ilk yorumlar oldukça olumlu.

Captain Marvel’ı izleme fırsatını edinmiş şanslı grubun değindiği noktaların başında filmin Marvel Sinematik Evreni’nde ilk defa karşılaştıkları bir tona sahip olduğu geliyor. Marvel’in Captain Marvel karakteri üzerine uzun zamandır kafa yorduğunu ve filmin bizi büyük gürültü kopartması beklenen Avengers: Endgame’e bağlayacak yapım olduğunu düşününce, farklı bir ton seçilmesinin bilinçli bir tercih olduğu sonucuna varabiliriz.

Oyunculuğun da en çok övülen noktalardan biri olduğu görülen filme dair dikkat çeken bir diğer nokta da Brie Larson’ın karaktere yakıştığı şeklinde yapılan yorumlardı. Gerek filmin çekim sürecinde gerekse de yayınlanan fragmanların ardından Larson tercihi çokça tartışılmış ve Brie Larson’un Marvel’ın bugüne kadar yaptığı en kötü oyuncu seçimi olduğu şeklindeki yorumlar sosyal medyayı sallamıştı. Ön gösterim yorumları bu tartışmaya farklı bir perspektif getirecek gibi görünüyor.

Filmin 90’larda geçen yapısının da Marvel evrenine farklı bir tat kattığı ve bu filmle birlikte tanışacağımız yeni karakterlerin evreni ciddi anlamda genişletip farklı hikayelerin önünü açtığı da düşülen notlar arasında.

Filmin yayın tarihi yaklaştıkça heyecan da artarak devam edecek gibi görünüyor. 8 Mart’ta vizyona girmesi beklenen filmde Captain Marvel rolünde Brie Larson, Nick Fury rolünde Samuel L. Jackson, Talos rolünde Ben Mendelsohn ve henüz açıklanmayan bir rolde Jude Law görev alıyor.

Ufuk Yasin Yurtbil

Hikaye anlatıcısı, okur-yazar-inceler, sinemasever, birincilik ödüllü amatör bir öykü yazarı, hayatı dolu dolu yaşamaya hevesli, öğrenmeye aç bir ruh. Meslekten inşaat mühendisi, doğuştan hayalperest, bir tutam bilimkurgu/fantastik kurmaca.

10 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Nemo Nemo dedi ki:

  Birçok Marvel filminin öncesinde böyle olumlu yorumlar oluyor genelde. Ama her zaman sonuç o kadar olumlu olmuyor ne yazık ki. Hayırlısı. ^^

 2. Avatar for Muhammed_Deger Muhammed_Deger dedi ki:

  Sinema eleştirmenlerini satın aliyorlar. Sözde Satar Wars 7 de cok güzeldi.

 3. Avatar for narpal narpal dedi ki:

  Wonder Woman başarılı olduktan sonra bizde de güçlü kadın figürü olsun mantığıyla Marvel’ın sinematik evrene dahil ettiler. Film iyi mi kötü mü izlemeden bir şey diyemem ama çok övülen Black Panter filmi de bana tek düze gelmişti.

 4. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Bu karakterin bu kadar göklere çıkartılması ilginç. Hatta ileri gidip ekibin lideri yapmaları; yorumsuz. İW filminde, Thor neredeyse tek attı Thanos ile. Şimdi kalkıp “CM gelip Thanos’u yenecek” mantığını empoze ettiler insanlara. açıkcası çok fazla şişiriyorlar bu filmi. Hayal kırıklığı olacak gibi geliyor bana. BP filmini sevmemiştim bu da aynı etkiyi bırakacak bende. Marvel veya DC farketmiyor benim için. İyi film izlemek istiyorum. Gerçi Marvel filmlerinin reklamını çok iyi yapıyor. Bu filme de aynısını yaptı. Yok efendim çok beğenilmiş, yok efendim çok olumlu eleştiriler almış. Alabilir, BP Oscar’a aday oldu o haliyle, bu filmden de büyük beklentim yok. Ha, End Game’i merakla bekliyorum o ayrı :smiley:

 5. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Zaten, en başta fragmanından kimse memnun kalmadı. O abartılan; “İzleyenlerin hepsi büyük övgüler yağdırdı” dedikodusu da fiyasko çıktı. Hatta bir çok kişi; Shazam filmini, Captain Marvel’dan daha çok beğenmiş. Zaten bir film “iyiyse iyidir” bu kadar şişirmeye gerek yok. Bu kadar şişirdiklerine göre fiyasko çıkacak. Şunu iddia ediyorum Shazam, C.Marvel filmini gişede geçebilir. :smiley:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

5 cevap daha var.

Çevirmenin Çemberi: Tanrılardan Krallara Vikingler

Nightwing Sonunda Türkçe