in ,

“Thor 5” Filmi Yolda Olabilir: Taika Waititi Olası Yeni Projede Çıtayı Daha Yukarı Çıkartmak İstiyor

Thor 5 filmi henüz resmi onayı almadı. Ancak yönetmen Taika Waititi, bir sonraki maceraya dair bazı planlarından bahsetti.

Thor 5 Hakkında Detaylar - Taika Waititi
- Reklam -
- Reklam -

Thor 5 filmi hakkında açıklamalarda bulunan Taika Waititi, olası yeni macerada yapımın ana kötü karakterinin Hela’dan çok daha güçlü olacağını vurguladı.

Yönetmen Taika Waititi eğer Marvel cephesinden gelecek filme yeşil ışık yakılırsa serinin yeni filminde Yıldırım Tanrısı Thor’u neler bekleyebileceğine dair ipuçları verdi.

Avengers ekibinin sevilen karakterleri arasında yer alan Thor yeni bir maceraya çıkmaya hazırlanıyor olabilir. Thor: Love and Thunder filminin yönetmen koltuğunda yer alan Taika Waititi, The Official Movie Special kitabında Chris Hemsworth’ün canlandırdığı karakterin serinin beşinci filminde Hela’dan bile güçlü bir kötüyle karşılaşması gerektiğini söylüyor.

- Reklam -

“Yapılacak ne mi kaldı? Karakterin dönüşümünü devam ettirecek ama eğlenceli bir şey olmalı. Karakterin önüne engeller çıkaracak ama karakterin bunların üstesinden geleceği bir şeyler. Sanırım Hela’dan daha zayıf bir karakter çıkaramayız. Bir seviye daha çıkıp baş kötüyü daha da dehşetli hale getirmemiz gerektiğini düşünüyorum.”

Thor 5 Hakkında Detaylar

Olası Thor 5 Filmine Chris Hemsworth de Sıcak Bakıyor

Chris Hemsworth eğer çekilirse beşinci film ile birlikte karakteri yeniden ele alabileceklerini söylemişti. Josh Horowitz’in Happy, Sad, Confused adlı podcast programında konuşan ünlü oyuncu filmler arasındaki bağlantıları göstererek uzun soluklu beyaz perde macerasının nasıl devam edebileceğinin sinyallerini vermişti.

“Yani eğer Thor 1 ve 2’ye bakarsanız birbirine oldukça yakın olduğunu göreceksiniz. Ragnarok ve Love and Thunder’da aynı şekilde benzerdi. Bana kalırsa mesele yeniden keşif ile ilgili. Avengers Infinity War ve Endgame ile birlikte karakter o kadar dramatik bir değişiklik yaşadı ki, bunu ekrana yansıtmak çok özel bir fırsat.

“Bilmiyorum, eğer tekrar -rolü oynamak için- davet edilirsem çok farklı bir versiyon, ton ve farklı şeyler olmasını isterim. Akıl sağlığımı koruyabilmek için yani bilirsiniz.”

Thor - Hela

- Reklam -

Thor 5 Filmi için Henüz Resmi Bir Açıklama Yapılmadı

Diğer taraftan ünlü aktör Hemsworth geçen aylarda Alzheimer hastalığına yakalanma riski olduğunun belirlenmesi üzerine oyunculuğa ara verdiğini açıklamıştı. 39 yaşındaki Marvel yıldızı en son Disney+ yapımı Limitless dizisinin kadrosunda yer almıştı. Emeklilik ihtimalinin masada olmadığını belirten Hemsworth belirsiz bir süre boyunca kamera karşısına çıkmayı düşünmediğini açıklamıştı.

Taika Waititi ise verdiği bir röportajda Thor 5 filmini çekmek için tek bir şartının olduğunu dile getirmiş ve bu şartın da Hemsworth’ün Thor’u canlandırması olduğunu söylemişti. Dolayısıyla Marvel yıldızının aktörlüğe ara vermesi sonrası Waititi’nin yönetmenlik koltuğuna geçip geçmeyeceği merak konusu.

Thor: Love and Thunder Fragmanı

Marvel Stüdyoları Thor 5 filmine dair şimdilik resmi bir açıklamada bulunmadı.

Siz Taika Waititi’nin yeni bir Thor filmi çekme olasılığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir ve daha fazlası için bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Comic Book

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Daha düne kadar, ciddi bir Thor filmi olmazsa oynamam diyordu. Taika Waititi ile ciddi bir Thor filmi olması mümkün mü ? Bu adamın yönettiği ve yere göğe sığdırılamayan Ragnarok filminde Hela hariç kayda değer bir şey var mıydı ? İlkokul seviyesi kalitesiz espriler ile dolu bir Thor filmi daha çekemem.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Lost Dizisi liste

LOST Dizisi Hakkında Az Bilinen 21 Detay

3D Yazıcılar

Gece Vakti Kendi Kendine Çalışmaya Başlayan 3D Yazıcılar Kısa Süreli Bir Kâbus Yaşattı