in

Chungking Express Devam Filmi Yolda: Wong Kar-wai Çalışmalara Başladı

Chungking Express devam filmi yolda! Usta yönetmen Wong Kar-Wai, evreni genişletmek üzere hazırlıklara başladığını duyurdu.

Chungking Express Devam Filmi
- Reklam -
- Reklam -

Kar-Wai Wong devam filmi için hazırlıklar başladı. Hong Konglu ünlü yönetmen, Chungking Express evreninde geçecek yeni bir filmin çalışmalarına dair harekete geçtiklerini duyurdu.

1994 tarihli Chungking Express filmi devam edecek. Yi dai zong shi, Fa yeung nin wah ve 2046 gibi filmlerle tanınan ünlü yönetmen Kar-Wai Wong, 90’ların çok konuşulan yapımının devamı için kolları sıvadı. Gelen bilgilere göre yeni Chungking Express filminin senaryosu geçen nisan ayında tamamlandı.

Sinemaseverlerin karşısına son olarak Yi dai zong shi (Büyük Usta) filmi ile çıkan Kar-Wai Wong şu sıralar Blossoms adlı televizyon dizisi üzerine çalışıyor. Blossoms filminin prodüksiyonu Koronavirüs salgını nedeniyle aksamıştı. Şimdi yapımın çalışmaları yeniden başladı. Wong Kar-wai, 2021’in ilk aylarına kadar bu dizi ile meşgul olacak. Fakat usta yönetmen şapkasında daha fazlasını taşıyor.

- Reklam -

Chungking Express 2020 ismi ile izleyicinin karşısına çıkması planlanan yeni bir filmin senaryo aşamasının tamamlandığı ve metnin prodüksiyona başlamaya hazır olduğu bilgisi paylaşıldı.

Chungking Express Devam Filmi

Chungking Express 2020 filminin konusu henüz resmi olarak duyurulmadı. Yine de yapımın 2036 senesinde geçeceği ve Çin’in Chunking bölgesini kendisine fon seçeceği söyleniyor.

Yeni Chungking Express Filmi 2036 Yılında Geçebilir

Filmin resmi olmayan sinopsisi şu şekilde:

“1990’ların Hong Kong’unda 223 numaralı polis, sarışın bir suikastçı ile karşılaşır. Birlikte tek bir gece geçirirler. Başarısız bir ilişkinin üstesinden gelmeye çalışan 663 numaralı polis memurunun hayatı, dairesine giren hayalperest biri tarafından yavaş yavaş değiştirilir.

- Reklam -

“2036’nın Chunking’inde genç Xiaoqian ve May, genetik olarak birbirlerine tanımlanan partnerleriyle eşleşmek istemezler. İkili, kendi kaderlerini bulmaya kararlılardır.”

Daha önce vizyona giren Fallen Angels filmi Chungking Express’in hikâyesini genişletmişti. Ancak bu yapımın tam olarak bir üçüncü film değil de tematik olarak birbirine bağlanan bir devam filmi olacağı konuşuluyor.

Yeni Chungking Express Filmi

Kar-Wai Wong’un filmi çekmek için projenin başına ne zaman geçeceği ise şimdilik bilinmiyor. Filme dair teknik kadro ve oyuncu bilgisi de henüz açıklanmış değil.

Peki siz Chungking Express evreninin genişlemesini nasıl karşılıyorsunuz? İlk filmi izlemiş miydiniz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* Studio Ghibli, Klasik Filmlerinden 400 Görseli Ücretsiz Erişime Sundu

Kaynak: The Film Stage

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

cobra kai 3. sezon

Cobra Kai 3. Sezon Miyagi-Do’nun Geçmişine Odaklanacak

J.K. Rowling Hayatı Açıklama

J.K. Rowling: “Hayatımı Mahvedince Harry Potter’ı Yazdım”