in ,

Popüler Korku Oyunu “Dead by Daylight” Filme Uyarlanıyor: Yeni Proje Blumhouse’a Emanet

“Dead by Daylight” filme uyarlanıyor. Popüler korku oyununun sinema macerası Blumhouse’a emanet edildi.

Dead by Daylight Film Uyarlaması Geliyor
- Reklam -
- Reklam -

Dead by Daylight filme uyarlanıyor. Dünya çapında geniş bir oyuncu kitlesine sahip korku oyunu da sinemada izleyicilerin karşısına çıkan yapımlar arasında yerini almaya hazırlanıyor. Filmin yapımcılığını bağımsız korku sinemasının öncülerinden Blumhouse Productions ve James Wan’ın stüdyosu Atomic Monster üstleniyor.

2016 yılında oyuncuların beğenisine sunulan ve çıkış yaptığı günden itibaren oyuncu kitlesini gittikçe büyüten Dead by Daylight farklı bir ortam üzerinden sevenlerinin karşısına çıkacak. Dört oyuncunun onları öldürmek isteyen kişiden kaçmaya çalıştıkları yapım korku türünde dikkat çekici bir çıkış yakalamıştı. Oyunun yapımcı şirketi Behaviour Interactive daha sonrasında 2018 çıkışlı çok oyunculu Deathgarden ve 4 Nisan 2023 tarihinde çıkış yapacak Meet Your Maker gibi oyunlara da imza attı.

Son zamanlarda korku oyunları tarafında yeni atılımlar yapan Blumhouse ise eseri beyaz perdeye taşımak noktasında kararlı. Stüdyo geçen günlerde yaptığı açıklama ile oyun tarafında da bağımsız geliştiricileri destekleyeceğini duyurmuş ve sektörün tecrübeli isimleri Zach Woods ve Don Sechler’i kurulan oyun stüdyosunun başına getirmişti.

- Reklam -

Dead by Daylight Film Uyarlaması Geliyor

Blumhouse’ın sinemaya taşıyacağı yapımın yönetmen ya da senaryo yazarı henüz netlik kazanmasa da stüdyo başkanı Jason Blum, oyunun korku ögelerinden övgüyle bahsediyor. Ayrıca oyunun oyunculara sunduğu atmosferi ekrana taşıma sözü veren Blum şunları söylüypr:

“Dead by Daylight’ın çok fazla hayranı olduğunu biliyoruz. Bu dünyayı bizim kadar seven ve oyunu beyaz perdeye taşımak isteyecek birilerini bulacağız. Behaviour (Interactive) ve Atomic Monster tarafındaki ortaklarımızın da oyunun en iyi taraflarını ekrana taşıyacaklarından eminiz.”

Dead by Daylight Filmi Ne Zaman Çıkacak?

Atomic Monster kurucusu James Wan ise oyun uyarlamasına dair şu açıklamayı yaptı:

- Reklam -

“Dead by Daylight ile Behaviour (Interactive) korku türüne -deyim yerindeyse- bir aşk mektubu yazdılar. Sinemaya aktarmak konusunda oldukça mükemmel dehşet verici kötüler ve atmosfer ile inanılmaz bir çevre kurmayı başardılar. Atomic Monster olarak oyunun büyük hayranlarıyız ve Blumhouse ile birlikte bu kan donduran korkutucu evreni beyaz perdeye taşımaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Dead by Daylight Film Uyarlaması Geliyor

James Wan’ın açıklamasından sonra oyunun hayranları hangi kötünün ekran uyarlamasına kavuşacağı konusunda tahminler yürütmeye başladı bile. Oyunda 20’nin üzerinde kötü karakter olmasının yanı sıra sinema dünyasının ikonik kötü karakterlerinden Michael Myers, Stranger Things’in kötüsü Demogorgon ve Ghostface’de bazı etkinlikler bünyesinde oyunda yer almıştı. Oyuncular ise yapımda tanıtılan orijinal seri katillerden Trapper, Wraith ya da elektrikli testere kullanan Hillbilly’den birisinin ekranda görüneceğini tahmin ediyor.

Siz popüler oyunun film uyarlamasının nasıl olması gerektiğini düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilir ve içeriklerimizden anında haberdar olmak için bizi Google News üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

2023 Crunchyroll Anime Ödülleri kazananları açıklandı

Crunchyroll Anime Ödülleri’nin 2023 Kazananları Belli Buldu

2023 Bağımsız Ruh Ödülleri Kazananları Açıklandı Everything Everywhere All at Once

2023 Bağımsız Ruh Ödülleri Kazananları Açıklandı: “Everything Everywhere All at Once” Fırtınası Devam Ediyor