in

Lovecraft Country İlk Sezonun Ardından İptal Edildi

Lovecraft Country 2. Sezon iptal edildi. HBO’nun korku ve drama dizisi, yeni sezon onayı almayı başaramadı.

Lovecraft Country 2. sezon iptal hbo
- Reklam -
- Reklam -

Lovecraft Country 2. sezon gelmeyecek. HBO dizinin fişini erkenden çekme kararı aldı. Matt Ruff imzalı romandan uyarlanan seri yola devam etmeyecek.

Yaratıcı koltuğunda Underground ve Helix ile bilinen Misha Green’in yer aldığı, yapımcıları arasında Jordan Peele (Us, Get Out) ve J.J. Abrams’ın (Lost, Star Trek, Fringe) bulunduğu Lovecraft Country ilk sezonun ardından iptal edildi. Yapımın prodüksiyon aşamasına geçmesi üç yıldan fazla zaman almıştı.

HBO, 2 Temmuz günü başrollerinde Jurnee Smollett ve Jonathan Majors’ın bulunduğu Altın Küre adayı korku dramasına daha fazla devam etmeyi planlamadıklarını açıkladı.

- Reklam -

Seri, 1950’lerde kayıp babasını aramak üzere Amerika Birleşik Devletleri’nde yola çıkan siyah bir adamın hikâyesini konu alıyordu. Yapımda yalnızca ırkçılık gibi problemler değil, H.P. Lovecraft’ın kurgusal metinlerinde yer alan karanlık ögeler de maceraya eşlik ediyordu.

lovecraft country 2. sezon iptal kararı hbo

HBO’nun Deadline’a yaptığı açıklamaya göre dizi nihai olarak sona erdi.

“Yetenekli oyuncu kadrosunun ve ekibin gösterdiği özveri ve sanat için, bu çığır açıcı diziyi hazırlayan Misha Green’e minnettarız. Hayranlarımıza da bu yolculukta bizlere katıldığı için teşekkür ediyoruz.”

Lovecraft Country 2. Sezon HBO Tarafından İptal Edildi

Aktarılanlara göre Matt Ruff’ın romanında anlattığı hikâye, dizide de tamamlanmış durumda. Bu noktada 2. sezonun gelmemesinin sürpriz olmadığı söylenebilir. Ancak HBO, yine bir roman uyarlaması olan Big Little Lies için hikâye sona erdikten sonra bile devam kararı vermekten çekinmemişti.

Misha Green de serinin olası devamı hakkında “televizyonun en cesur ve benzersiz işi” gibi iddialı açıklamalarda bulunmuştu.

lovecraft country 2 sezon Jurnee Smollett

- Reklam -

Dizide Letitia ’Leti’ Lewis’i canlandıran Jurnee Smollett ise şöyle konuşmuştu:

“1. sezon tamamlandığında, bu dünyaya tekrar geri dönmenin hiçbir yolu olmadığını düşündüm. Şimdi ise sadece geri dönmek istiyorum. Misha’nın ne planladığına dair hiçbir fikrim yok.

“Bana söylediği tek şey bunun televizyon tarihindeki en cesur ve benzersiz şey olacağıydı. Ancak henüz 2. sezon onayı almadık. Sadece sizin bildiklerinizi biliyorum.”

Dizinin final bölümü HBO’da 1,5 milyon kişi tarafından izlenmişti.

Neticede yapımın geleceği için yeşil ışık yanmadı.

Siz bu iptal kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Digital Spy

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

hint kültürü hakkında dijital arşiv

National Library, Hint Kültürü Hakkındaki Dev Arşivi Dijitale Aktarıyor

The Destroyer: Stan Lee ilk süper kahraman

Stan Lee’nin Yarattığı İlk Süper Kahraman: The Destroyer