in

Dune 2’nin Çekim Tarihi Belli Oldu: Bilimkurgu Uyarlamasının Devam Filmi Hazırlıkları Başladı

Dune 2 filminin çekim tarihleri belli oldu. Sinemalarda gösterimi devam eden bilimkurgu uyarlamasının bir sonraki adımı için hazırlıklar başlıyor.

Dune 2 Çekim Tarihi

Dune 2 çekim tarihi belli oldu. Denis Villeneuve imzalı bilimkurgu uyarlamasının devamı için hazırlıklar başladı.

Frank Herbert’ün ikonik bilimkurgu roman serisi Dune’un beyaz perde uyarlaması, nihayet birkaç hafta önce hem sinemalarda hem de HBO Max’te gösterime girdi. Yapım, hayranların uzun zamandır beklediği uyarlama olduğunu hızla kanıtladı. Paul Atreides karakterini oynayan Timothée Chalamet, aralarında Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Jason Momoa, Josh Brolin, Javier Bardem ve Zendaya’nın da bulunduğu yıldızlarla dolu bir kadroya liderlik ediyor. 41 milyon dolarlık bir gişe hasılatı ile sağlam bir açılış yapan film, şimdiye dek dünya çapında 331 milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde etmiş durumda.

Villeneuve’ün Dune’u henüz gösterime girmeden önce bile, ağır romanı iki bölüme ayırma kararı nedeniyle dikkat çekiciydi. Ünlü yönetmen, bunun daha önceki uyarlamalarda ustalaşması genellikle zor olan Herbert’ün yarattığı geniş dünyayı doğru bir şekilde keşfedebilmesi için olduğunu açıklamıştı. Ancak ne olursa olsun Dune 2 ilk film çıktığı sırada geleceği kesinleşmiş değildi. Neyse ki olumlu eleştiriler, sağlam gişe rakamları ve etkileyici performansı, Dune’un yayınlanmasından sadece birkaç gün sonra yeşil ışığın yolunu açtı. Warner Bros. ve Legendary Pictures, Dune: Part Two’nun Ekim 2023’te sinemalarda olacağını doğruladı ve hayranları çok memnun etti.

Dune 2 Çekimleri Temmuz 2022’de Başlayacak

Dune 2

Şimdilik iki yıllık süre çok uzak bir tarihmiş gibi görünse de, diğer büyük beyaz perde işleriyle karşılaştırıldığında aslında bu çaptaki bir yapım için oldukça normal bir ara olduğu anlaşılabilir. Şimdi ortaya çıkan yeni bir haber ile en azından ikinci film hazırlıklarının ve ön prodüksiyonun sürecinin başlamış olduğunu gözler önüne seriyor.

Gazeteci Josh Encinias’a göre, Dune’un yapımcılarından birinin bir Soru-Cevap oturumunda Dune 2 çekimlerinin 18 Temmuz 2022’de başlayacağını söyledi. Çekimlerin 4-5 aylık bir süreç sonunda tamamlanacağı varsayılıyor. Bu da Villeneuve ve ekibine post prodüksiyon aşaması ve filmin tamamlanması için bolca süre veriyor.

Warner Bros. her ne kadar iki filmin arka arkaya çekilmesini onaylamamış olsa da, Denis Villeneuve de bu süreçte boş durmadı. Daha 2019 yılında bile ünlü yönetmen ikinci filmin senaryosu üzerinde çalıştığını ve yeni yapım için hazır olduğunu duyurmuştu.

İlk Dune filmini izlediniz mi? Peki nasıl buldunuz? Devamı konusunda beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

snowpiercer 3. sezon

Snowpiercer Dizisinin 3. Sezon Yayın Tarihi Belli Oldu

Bungo Stray Dogs 4. Sezon

Bungou Stray Dogs 4. Sezon Onayı Aldı: Sevilen Anime Dizisi Geri Dönüyor