in

Yeni Bir Frank Bullitt Filmi Geliyor: Yönetmen Koltuğunda Steven Spielberg Var

Frank Bullitt filmi duyuruldu. Ünlü aksiyon suç filmi “Bullitt”in yeni macerası Steven Spielberg yönetmenliği ile izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Frank Bullitt filmi yolda. Başrolünde Steve McQueen’in yer aldığı 1968 tarihli Bullitt yapımı için yeni bir macera hazırlanıyor. Yönetmen koltuğunda ise Oscarlı isim Steven Spielberg var.

1968 yapımı suç-aksiyon filmi Bullitt (Gangsterin Kaderi), San Franciscolu bir polisi memurunu konu alıyordu. Bu kült yapımın ikonik karakteri Frank Bullitt, şimdi Steven Spielberg’ün yeni filmine ilham verecek. Ünlü yönetmen yeni bir Bullitt macerası üzerine çalışıyor.

Warner Bros. tarafından 1968 yılında beyaz perdeye taşınan Bullitt, aktör Steve McQuenn’in kendisini gösterdiği en önemli filmler arasında sayılıyor. Robert L. Fish’in Mute Witness kitabından uyarlanan film, koruması gereken görgü tanığının bir çete tarafından öldürülmesi sonrası soruşturmayı devralan polis memurunun aksiyon dolu macerasını anlatıyor. Bununla birlikte adaptasyon sinema tarihinin en heyecanlı kovalamaca sahnelerinden birisine de sahip. McQuenn’in bütün sahne boyunca bizzat kendisinin sürdüğü Ford Mustang dönemin en çok ses getiren araba kovalamaca sekansları arasına girmişti. Bu sayede yapım En İyi Kurgu dalında ödül almış, En İyi Ses dalında da Oscar’a aday gösterilmeyi başarmıştı.

Frank Bullitt filmi

Steven Spielberg ise efsane polis Frank Bullitt’i konu alan yeni bir film üzerinde çalıştığını duyurdu. Yapıma dair henüz detaylar paylaşılmamış olsa bile senaryoyu The Post ve Spotlight filmleriyle tanınan Josh Singer kaleme alıyor. Kristie Macosko ise yapımcı koltuğunda yer alacak. Ayrıca karakterin haklarının satın alınmasıyla alakalı olarak yapılan uzun süren yazışmalar sonrasında, orijinal filmin yıldızı Steve McQuenn’in oğlu Chad McQuenn ve torunu Molly McQuenn de danışman yapımcı olarak filmdeki yerini alacak.

Steven Spielberg İmzalı Frank Bullitt Filmi Hakkında Bazı Belirsizlikler Var

Yapımı üstlenen Warner Bros. Stüdyoları ünlü yönetmenin yer alacağı filme dair henüz tüm imzaların atılmadığının altını çiziyor. Dolayısıyla yeni Bullitt filmi Spielberg’ün bir sonraki yöneteceği yapımlar arasında yer almayabilir. Belirsizliğin en büyük sebebi olarak McQuenn Ailesi’nden hakların satın alınması süreci gösteriliyor. Sürecin beklenenden uzun sürmesi üzerine Steven Spielberg dikkatini son projesi The Fableman’e vermişti. Ancak ünlü yönetmenin San Franciscolu polis Bullitt ile ilgili oldukça yenilikçi ve merak uyandıracak fikirleri olduğu da söylenenler arasında.

Steven Spielberg Frank Bullitt filmi

Bununla birlikte kaynaklar yeni filmin, orijinal Bullitt’in yeniden çekileceği bir film olmayacağını söylüyor.

The Fableman yapımının sonlanmasıyla birlikte Steven Spielberg’ün bütün dikkatini Bullitt filmine vereceği düşünülüyor. Üstelik ünlü yönetmen yedi farklı dalda aday olan West Side Story sonrası yeni bir adaptasyon konusunda daha cesur davranabilir.

Siz yeni Bullitt filmi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Beyblade sinema filmi

Beyblade Sinema Filmi Oluyor: Paramount ve Ünlü Yapımcı Jerry Bruckheimer İşin Başında Yer Alacak

İntihar ve Bilimkurgu - Carlos Gutierrez-Jones

Carlos Gutierrez-Jones’un Bilimkurgunun Karanlık Yanına Odaklandığı “İntihar ve Bilimkurgu” Kitabı Türkçede