in

James Cameron: “Arnold Schwarzenegger Olmasaydı Terminator 6’yla Dönmezdim”

Terminator: Dark Fate için sahalara geri dönen James Cameron, Arnold Schwarzenegger ve Linda Hamilton’nun da dahil olduğu eski ekiple tekrar nasıl bir araya geldiğini anlattı.

Terminator 2 - James Cameron
- Reklam -
- Reklam -

Terminator: Dark Fate filminin yapımcısı James Cameron yaptığı açıklamada Arnold Schwarzenegger olmadan yapıma dönmeyeceğini söyledi. İkili ilk olarak 1984 yılı yapımı orijinal Terminatör filminde bir araya gelmişti. Bu film aynı zamanda James Cameron’un aksiyon filmlerinde isim yapmasını ve Schwarzenegger’in 1980’lerin sinema ikonu olmasını sağlamıştı.

1991 yılında Schwarzenegger ve Cameron gişe rekortmeni olan devam filmi Terminator 2: Judgment Day filminde tekrar bir araya gelmiş, 1994 yılında ise bu birliktelik True Lies yapımı ile devam etmişti. Bu tarihten sonra ise Terminator serisi Schwarzenegger’in Terminator 3: Rise of the Machines ve Terminator: Genisys filmlerinde rol almasına rağmen Cameron olmadan devam etti. Ayrıca Schwarzenegger Terminator: Salvation filminde CGI kullanılarak kısa bir rol aldı. Bu zaman zarfında Cameron Titanic ve Avatar gibi yapımlarla büyük bir yönetmen olduğunu ispatlıyordu. Bugünlerde, Terminatör filmini küllerinden yeniden canlandırmak için, Cameron, Schwarzenneger ve yönetmen Tim Miller ile birlikte gemiye tekrar döndü.

Flicks and the City’ye verdiği röportajda Schwarzenegger’in geri dönmeyeceğini düşündüğü için yapımın geri getirmeyi düşünmediğini açıkça belirten Cameron durumu şu şekilde açıklıyor:

- Reklam -

“Buna dahil olmayı çok isterdim ancak 35 yıllık arkadaşım olan Arndold olmadan Terminatör filminde yer alamam -yeni nesil karakterlere bayrağı teslim etmemiz gerekse bile-.  Hepimizin kabul ettiği şey buydu. Ardından gelen bir başka soru da Linda (Hamilton)’nın ne olacağı sorusuydu. Linda geri gelmek isteyecek miydi?”

Terminator 2 1

Linda Hamilton’ın Dönüşüyle Eski Ekip Tamamlanıyor

Tabii ki, Linda Hamilton da geri dönmeyi kabul etti ve bir kez daha Sarah Connor olarak karşımıza çıkacak. Ki bu karakteri en son Terminator 2: Judgment Day filminde canlandırmıştı-.  İlginç bir şekilde, Cameron aynı röportajda Hamilton’ın geri dönmeyeceğini bu yüzden Sarah Connor karakterinin filimde olmayacağını söylemişti. Sarah Connor karakterini Genisys filminden Emilia Clarke, Sarah Connor Chronicles televizyon dizisinde ise Lena Headey canlandırmıştı.

Yeni filim Judgment Day’den sonraki 10 yılı anlatırken, arada çıkan diğer Terminatör filimlerini görmezden geliyor. Hamilton bu filmleri unutulabilir olarak adlandırdığı için kendisi açısından bir sorun görmüyor. Dark Fate filminde Schwarzenegger ve Hamilton bayrağı yeni jenerasyondan Natali Reyes’e Dani Ramos rolüyle devrediyor. Bu yeni jenerasyonda Terminator ise Gabriel Luna tarafından canlandırılırken, Rev-9 adı verilen model iki forma dönüşerek öldürme gücünü iki katına çıkartabiliyor. Mackenzie Davis ise gelecekten gelen insan/robot karışımı hibrit bir karaktere hayat veriyor.

- Reklam -

Eski grubun tekrar bir araya gelmesi hiç şüphesiz ki Cameron ve Hamilton’lı Terminator’ü özleyen fanları için iyi bir haber. Özellikle Salvation ve Genisys yapımlarının başarısızlığı ortadayken hayranlar yeni yapımın Dark Fate’in mirasını başarıyla devam ettireceğini umut ediyorlar.

Yeni film 25 Ekim 2019 tarihinde beyaz perdede olacak.

Peki ya siz bu yeni film hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum‘da paylaşmayı unutmayın!

terminator dark fate


Terminator: Dark Fate Filminden İlk Poster ve Fragman Yayınlandı

Kaynak: screenrant

Özgür Kuru

1988 Ankara doğumluyum. Jules Verne kitaplarıyla geçen gençlik yıllarım, bilimkurgu, doğa ve insanın kendini keşfetmesi gerektiğini idrak etmemle değişmeye başladı.

Profesyonel olarak bilişim sektörünün bir neferi olmakla birlikte motosiklet, bisiklet, kampçılık, olta balıkçılığı gibi hobilerle hayatımı süslemeye çalışıyorum. Stargate'e yetişememiş ve Stargate'ten sonra dizi izleyemeyen bir çeşit izleyiciyim.

Kitaptan uyarlanmış filmleri izlemeden önce mutlaka kitabını okumalıyım gibi bir toteme sahibim. Bu yüzden yıllarca ötelediğim filmler var. İzlememiş olmaktan değil fakat okumamış olmaktan, kitaplara her baktığımda pişmanlık duyduğumu da itiraf edeyim.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Mehmet Berk Yaltırık

Burak Albayrak ve Mehmet Berk Yaltırık ile Pangea Kitaplığı ve Istrancalı Abdülharis Paşa Söyleşisi

H. P. Lovecraft

H. P. Lovecraft’ın Favori Korku Hikâyeleri Raflardaki Yerini Aldı