in

Pixar Yöneticisi, Devam Filmlerinin Neden Bir Zorunluluk Olduğunu Açıkladı

Pixar yöneticisi Pete Docter, şirketin yakın dönem projelerinden bahsetti. Docter, devam filmlerinin finansal bir gereklilik olduğunu da itiraf etti.

Pixar Devam Filmleri
- Reklam -
- Reklam -

Cars, Toy Story, Monsters, Inc. ve The Incredibles gibi sevilen işlerin arkasında olan Pixar, devam filmlerine sıcak bakan şirketler arasında.

Yapımlarıyla hepimizin hayal gücünü zenginleştiren ve bize yeni ufuklar açan Pixar’ın son 10 yılda yayınlanmış on üç filmi bulunuyor. Bu filmlerden yedisiyse aslında devam filmleri oluşturuyor. Şaşırdığınızı biliyoruz. Hikayeleri oluşturmaya sıfırdan başlayan ve birçok yapımıyla kült haline gelen bir stüdyo için oldukça ilginç bir durum. Pixar’ın yöneticisi Pete Docter’a göre bu durum değişecek. Stüdyo, yeni hikayelere daha çok odaklanacak. Fakat bu kesinlikle devam filmlerinin sonunun geldiğini göstermiyor. Aksine, şirket devam filmlerinin gerekli olduğunu düşünüyor.

Pete DocterTHR’a verdiği röportajda Pixar’ın son on yılda devam filmlerine çok odaklandığını belirtti. Fakat yeni fikirlere odaklanacaklarını söylerken başarı yakalamalarında devam filmlerinin de önemi olduğunu söylemeden geçmedi.

- Reklam -

Pixar Yöneticisi: “Finansal Güvenlik İçin Devam Filmleri Şart”

“Geçmişte çok devam filmi çıkardık. Çok fazla. Artık birçok yeni fikrimiz var, bunlar da beni heyecanlandırıyor. Yine de finansal güvenlik açısından bazı devam filmlerimiz de yolda. Yaratıcı projelerin kendine has bir yolculuğu olduğu için işler zor ilerler. Bazen başarılı olur, bazense olmaz.”

Pixar Devam Filmleri

Pixar’ın devam yapımları arasında Cars, Monsters Inc, Toy Story, Finding Nemo ve Incredibles serileri de mevcut. Bu yapımların devamları, ilk filmleri kadar büyük hasılat yapmış ve ödül almayı da başarmış işler. Bu açıdan düşünüldüğünde Pixar’ın, devam filmlerini neden önemsediği de gayet anlaşılır bir durum.

- Reklam -

Pixar, gelecek yapımları arasında Turning Red ve Luca’yı duyurmuştu. Ayrıca Toy Story serisinin ilk spin-off’u olacak ve Buzz Lightyear’ın evrenine odaklanacak olan bir filmin de yolda olduğu biliniyor. Pixar, bu projelerinin yanı sıra Disney+’a da odaklanacak. Dolayısıyla stüdyonun her zamankinden daha çok içerik üretmesi gerekiyor. Docter, yeni içerikler hakkında şunları da söyledi:

“Bu yıl daha çok içerik üretmemiz istendi. Biz de sinema için ürettiğimiz içerik kadar yayın platformu için de üretmeye başladık.”

Pixar için işler yoğun, bizler içinse daha da heyecan verici ilerleyecek gibi görünüyor. Şüphesiz ki önümüzdeki dönemde Pixar’ı çok daha sık göreceğiz. Peki siz stüdyonun yeni içerikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de devam filmleri bir zorunluluk mu yoksa tamamen yeni projelere odaklanılması mı gerekiyor? Düşüncelerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: The Playlist

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Chilling Adventures of Sabrina 4. Sezon İncelemesi

Chilling Adventures of Sabrina 4. Sezon İncelemesi: Sihir ve Haylazlıklara Son Veda

2020 Talât Sait Halman Çeviri Ödülü Kazananı

2020 Talât Sait Halman Çeviri Ödülü Kazananı Açıklandı