in

Scary Stories to Tell in the Dark 2 Çalışmaları Başlıyor

Scary Stories to Tell in the Dark devam filmiyle geri dönüyor. Guillermo del Toro’nun yapımcılığındaki ilk film sonrası korku serüveni devam edecek.

Scary Stories to Tell in the Dark
- Reklam -
- Reklam -

Yapımcı koltuğunda Guillermo del Toro’nun oturduğu Scary Stories to Tell in the Dark filminin devamı için çalışmalar başlıyor. André Øvredal’ın yönetmenliğini üstlendiği 2019 yapımı film yeni macerasıyla evrenini genişletecek.

İzleyiciyi 1960’ların Amerika’sında küçük bir kasabaya götüren yapım, Halloween (Cadılar Bayramı) gecesinde yaşanan dehşetli olaylara odaklanıyordu. Bir çeşit perili ev filmi olarak tanımlayabileceğimiz yapımda, klasik bir hayatta kalma mücadelesi anlatılsa da türün hayranları filmi oldukça beğenmişti.

Norveçli yönetmen André Øvredal’ın 4. uzun metrajı Scary Stories to Tell in the Dark öncesinde kendisini Future Murder, Trolljegeren ve The Autopsy of Jane Doe filmleriyle tanıyorduk. Øvredal 2020’de Mortal filmini yönetti, önünde ise The Last Voyage of Demeter ve Bright Skies yapımları uzanıyor.

- Reklam -

Scary Stories to Tell in the Dark

Alvin Schwartz’ın 1981 tarihli aynı adlı öykü kitabından uyarlanan eserin kaynağı korku edebiyatı içinde de önemli bir yer tutuyor. Görünen o ki Guillermo del Toro korku janrına katkı sunmaya devam edecek.

Scary Stories to Tell in the Dark 2 Filminde del Toro’nun Yer Alıp Almayacağı Belirsiz

İlk filmin senaryosu Dan Hageman ve Kevin Hageman (Hotel Transylvania, The Lego Movie ve The Lego Ninjago Movie) ikilisi tarafından kaleme alınmış olsa da Guillermo del Toro da hikâye ekibinde yer alıyordu. Ancak The Shape of Water ile En İyi Film ve Yönetmen Oscar’larını kazanan Guillermo del Toro’nun yeni filmde ne ölçüde görev alacağı şimdilik belli değil.

Paramount’un dünya çapında 105 milyon dolar hasılat yapan filmin devamında, André Øvredal yine yönetmen koltuğunda yer alacak. İlk filmde olduğu gibi yine Alvin Schwartz’ın korku hikâyeleri kaynak alınacak. Ancak hangi hikâyenin, ne şekilde senaryoya döküleceği gibi detaylar henüz paylaşılmadı.

- Reklam -

Scary Stories to Tell in the Dark

Yeni filmin çekim ve vizyon tarihi, oyuncu kadrosu gibi bilgiler de henüz bilinmeyenler arasında  yer alıyr.

Peki siz ilk uyarlamayı izlemiş miydiniz? Korku türünün sinemadaki yolculuğunu nasıl buluyorsunuz? Görüş ve beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı es geçmeyin.


* Korku Filmlerinin Emekli Oyuncularıyla Mektup Arkadaşı Olun!

Kaynak: Hollywood Reporter

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Leverage IMDb TV

Leverage Dizisi Yeniden Çekilmeye Hazırlanıyor

Hermes Sahaf - Ümit Nar İzmir

Hermes Sahaf: “Ne Kadar Çok Trump, O Kadar Çok Korona!”