in ,

Stephen King’in “Oyun”u Netflix Tarafından Televizyona Uyarlanıyor

King hayranlarına bir müjde daha! Korku ve gerilim ustasının “Oyun” (Gerald’s Game) adlı romanı film oluyor. İlk fragmanı yayınlandı bile!

Stephen King "Oyun" Netflix uyarlaması
- Reklam -
- Reklam -

2017 Stephen King’in yılı olmaya devam ediyor. Televizyonlarda Sis (The Mist) ve Bay Mercedes, sinemada Kara Kule (The Dark Tower) ve O (IT) oynarken bir güzel haber de Netflix’ten geldi. Yazarın Oyun (Gerald’s Game) kitabını bir televizyon filmine uyarlayacağını açıklayan kanal yetkilileri yayınladıkları fragmanla da korkuseverlerin yüzlerini güldürdü. Filmin yönetmenliğini Hush, Oculus ve Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı (Ouija: Origin of Evil) yapımlarından bildiğimiz Mike Flanagan yaparken, başrollerde ise Watchmen‘den hatırlayacağımız Carla Gugino ile Star Trek‘in yıldızı Bruce Greenwood var.

Film, kötü giden evliliklerinin seyrini değiştirmek amacıyla gözlerden uzak bir noktada bulunan yazlık evlerine giden Burlingame çiftinin hikâyesiyle başlıyor. Romantik ve huzur dolu bir günün ardından, sapkın cinsel fantazilere sahip olan Gerald Burlingame, bugünün gecesini hatırı sayılır bir süredir ısrar ettiği kelepçe aksiyonuyla noktalamak istiyor. Bu istek başta gönülsüz bir şekilde Jessie Burlingame tarafından kabul edilse de yatağa kelepçelendikten sonra kocasının agresif hâl ve hareketlerinden kelimenin tam anlamıyla tiksinen Jessie, isteksizliğini dile getiriyor. Anın rehavetine kapılan Gerald’ın eşinin bu isteksizliğini görmezden gelmesiyle birlikte çift fiziksel bir kavgaya tutuşuyor ve Jessie kocasına bir tekme atıyor. Beklenmedik bir şekilde kâlp krizi geçiren Gerald o noktada hayatını kaybedip yere yığılıyor. Artık Jessie, insanlardan son derece izole bir evin yatağında kelepçelenmiş bir hâlde ve anahtar ulaşamayacağı kadar uzak. Baştan aşağı çaresiz bir durumda bulunan Jessie kafasında seslere kulak veriyor ve gerçek ile hayâl arasındaki çizgi kayboluyor. Artık Jessie çocukluk travmalarıyla baş başa ve hayatta kalmak zorunda.

Stephen King her uyarlama projesinde olduğu gibi yine heyecanlı:

- Reklam -

“Netflix. Bu ayın ilerleyen günlerinde. Tek başınıza izlemeyin. Ciddiyim.”

- Reklam -

1992 yılında yayınlanan ve Stephen King’in Sadist (Misery) eseri gibi tek bir alanda geçen bu kitap, yazarın mikro ölçekteki dehasının başka bir örneği. Gönül Suveren tarafından Türkçe’ye çevrilen bu kitap ülkemizde Altın Kitaplar tarafından basılmıştı. Oyun, 29 Eylül‘de gösterime girecek.

YouTube video

İhsan Çağatay Boz

1991 yılında geldiğim bu dünyanın mevcut gerçekliğinden hiçbir zaman memnun olmamam hasebiyle oyunların ve kitapların sonsuz dünyasında yaşarken, her şeyi istediğim şekilde bükebildiğim öyküler yazıyorum. Tarih ve felsefenin yanı sıra insanlığın nükleer savaşlar, durdurulamayan virüsler veya kontrolden çıkan yapay zeka ile intihar ettiği veya karanlığa gömüldüğü eserlere de ilgim ve takdirim sonsuz. Son olarak, George Romero ile başlayan zombi sevdam katlanarak devam etmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

frankenstein ithaki ust

Bilimkurgu Klasikleri’nin 24. Kitabı Ön Siparişte: Frankenstein

ninja kaplumbagalar 3 ust

Ninja Kaplumbağalar Cilt 3: Geçmişin Gölgeleri Çıktı