in ,

Collider Açıkladı: 2020’nin En İyi 30 Dizisi

Collider, 2020 yılının şu ana dek yayınlanmış en iyi 30 dizisi için bir liste hazırladı. Seçkinin ilk sırasında ise Netflix yapımı The Last Dance var.

2020 En İyi Dizisi - The Last Dance
- Reklam -
- Reklam -

Yayın hayatında 15 yılı deviren film ve dizi odaklı eğlence sitesi Collider, 2020 yılının şu ana kadar ekranlara gelmiş en iyi 30 dizisi için rekabet dolu bir liste ile gündemde.

Steve Weintraub’ın kurduğu site, yıllar içinde gelişerek sinema ve televizyon açısından uluslararası ölçekte oldukça dikkat çekmeyi başardı.

Koronavirüs pandemisine rağmen söyleyebileceğimiz bir şey varsa o da son yılların dizi dünyasının en bereketli dönemlerinden birisine ev sahipliği yaptığıdır. Birbiri ardına yayın hayatına başlayan ve dev bütçelerle ürkütücü rekabet yarışlarına giren şirketler; ortaya çıkardıkları işlerle de izleyiciyi kimi zaman memnun etmeyi başarıyor.

- Reklam -

Netflix ile değişmeye başlayan dijital yayın dünyası ve dizi kültürü de Amazon Prime, Hulu, Disney+, Apple TV+, HBO Max ve Peacock ile iyice ipini kopardı. Biz izleyicilere ise onca karmaşanın arasından en iyilerini, en çok bize hitap edenleri, ilgimizi cezbedenleri çekip bulmak ve izlemek kaldı.

İşte Collider da hazırladığı bu 30 dizilik “en iyiler” listesi ile 2020 yılının şu ana kadar (12 Haziran 2020) yayınlanmış en iyi dizilerini listelemiş.

2020 En İyi Dizisi - BoJack Horseman

İçerisinde çeşitli platformlardan yapımların bulunduğu listenin son sırasında Patrick Stewart ile heyecanlandıran Star Trek: Picard var. Sex Education, I Am Not Okay with This gibi Netflix dizileri ve BoJack Horseman gibi yetişkinlere yönelik Netflix animasyonlarının da yer aldığı listede ilk sıralar ise oldukça kızışmış durumda.

DC’nin Harley Quinn dizisi üçüncü sırayı alırken ikinci sırada Alex Garland’ın yönetmenliğini üstlendiği drama ve gizem dizisi Devs var. İlk sırada ise hem spor sevdalılarını hem de basketbol ile hiç ilgisi olmayan izleyicileri bile heyecanlandırmayı başarmış olan The Last Dance yer buluyor.

İşte Collider Tarafından Hazırlanan 2020’nin Şu Ana Kadarki En İyi 30 Dizisi

30. Star Trek: Picard

29. The Chef Show

28. Into the Night

27. Hunters

26. Sex Education

25. Ozark

24. Dispatches From Elsewhere

23. One Day at a Time

22. Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

21. Never Have I Ever

20. Upload

19. I Am Not Okay with This

18. High Maintenance

17. DC’s Legends of Tomorrow

- Reklam -

16. The Outsider

15. BoJack Horseman

14. Schitt’s Creek

13. Central Park

12. Rick and Morty

11. Miracle Workers: The Dark Ages

10. The Great

9. Normal People

8. Little America

7. Mythic Quest: Raven’s Banquet

6. Better Call Saul

5. Mrs. America

4. What We Do in the Shadows

3. Harley Quinn

2. Devs

1. The Last Dance

2020’nin şimdiye dek yayınlanmış en iyi 30 dizisi için Collider’ın hazırladığı liste işte bu şekildeydi. Sizce sıralamada eksik olan, yerini beğenmediğiniz yapımlar var mı? Listede yer alan yapımlar arasında izlemek için gözünüze kestirdikleriniz hangileri?

Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* Collider Açıkladı: 21. Yüzyılın En İyi 25 Bilimkurgu Dizisi

Kaynak: Collider

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Yazma Üzerine Sohbetler - Ursula K. Le Guin

Yazma Üzerine Sohbetler: Ursula K. Le Guin Söyleşileri Bir Arada

Gladyatör 2 ridley scott

Ridley Scott, Gladyatör 2 Senaryosu Üzerinde Çalışıyor