in ,

Squid Game 2. Sezon Teorileri: Hikâye Nasıl Devam Edecek?

Squid Game 2. Sezon teorileri şimdiden çokça konuşuluyor. Peki Netflix’in yeni dizisi yola nasıl bir hikâye ile devam edecek? İşte 5 olası rota!

Squid Game 2. Sezon Teorileri

Squid Game 2. Sezon teorileri şimdiden interneti esir aldı bile. Netflix’in Güney Kore yapımı, olası devam sezonunda hangi hikâyeleri anlatabilir?

Şimdiden izlenme rekorları kıran yapım, tartışma yaratan sosyal tarafları ve birçok izleyiciyi ayrıştıran seyirci yorumları ile gündemimizi sıklıkla işgal etmeyi başardı.

Oyunların arkasındaki ismin kim olduğunu öğrenerek kapattığımız ilk sezon, umulmadık karakterlerle ilgili gerçeği ortaya çıkarttı. Bazı karakterler için noktalanan oyunlar, kimileri için hız kesmeden devam ediyordu. Peki Squid Game 2. sezon yola nasıl devam edebilir?

İşte olası devam sezonuna dair bazı hayran teorileri!

Uyarı: Bu içerik 1. sezonun  tamımını izlememişler için sürpriz bozan (spoiler) içermektedir.

Squid Game 2. Sezon Teorileri: En Olası 5 Devam Hikâyesi

1. Gi-hun Oyunlara Son Noktayı Koyacak

Final bölümünün en acı kısımlarından birisi de Gi-hun’un oyunlardan sonra hayattan umduğunu bulamayışını görmemizdi. Oyunlara katılma sebebi olan annesi öldü ve kazandığı servetin de hiçbir anlamı kalmadı. Şimdi, Gi-hun’un amacı insanların kendisine davranıldığı gibi, “at gibi” davranılmasını engellemek.

2. sezon teorileri final

Dizide sayılar elbette sembol ve 001 nasıl oyunların başlangıcını getiren kişiyi işaret ediyorsa, 456 da esas hedef olan ödül miktarı kadar, oyunların sonunu getirecek olan kişiyi işaret ediyor. Gi-hun’un 456 numaralı yarışmacı olması, gelecek sezonla ilgili bir ipucu olabilir.

2. The Hunger Games Tarzı Yeni Oyunlar

Suzanne Collins’in kaleminden çıkan Açlık Oyunları’nı okuduysanız iki yapım arasındaki farkları görebilirsiniz. İnsanın içini cız ettiren ittifaklardan, sadist izleyicilere kadar iki eser pek çok benzerliğe sahip.

Squid Game incelemesi netflix

Bazı hayranlar, tıpkı Ateşi Yakalamak’ta olduğu gibi Squid Game 2. sezonda da şampiyonların yarıştığı yeni oyunlar izleyebileceğimizi düşünüyor. Böylece, oyunların arkasındaki perde aralanırken karakterlerimizin kısıtlı bakış açılarından daha büyük resmi görme imkânı da doğabilir.

3. Jun-Ho Hayatta Olabilir

Jun-ho, abisi In-ho’nun kimliğini ortaya çıkarttıktan sonra vurulup okyanusa düşmüştü ve dizi bizi karakteri sonsuza kadar kaybettiğimizi düşünmeye yönlendirdi. İşin aslı böyle olmayabilir, bazı hayranlar In-ho’nun daha birkaç sahne önce aynı yerden yaralandığını ve kurtulduğunu, iki kardeşin benzer yara almasının senaristler tarafından bize bir işaret olduğunu düşünüyor.

squid game 1 sezon netflix

Jun-ho hayatta kalıp adaya geri dönmeyi başardayısa, elindeki bilgileri de düşününce 2. sezon için en önemli oyunculardan birisi olabilir.

4. Gi-hun Taraf Değiştirecek

In-ho’dan bahsederken, karakterle ilgili bilmediğimiz bir şeyi de hatırlayalım: Bir galipten, Front Man’e nasıl dönüştüğünü asla öğrenemedik. Kimi hayrana göre, In-ho’nun başına her ne geldiyse, Gi-hun’a da gelecek.

squid game benzeri film dizi önerileri

Nazik ve sürekli gülümseyen karakterimizin sezonun sonunda bambaşka bir insan olduğunu görmüştük ve dizinin yaratıcısı Dong-hyuk da karakterin yeni tarzının “o eski Gi-hun’un sonsuza kadar yok olduğunu ve yeni Gi-hun’un öfkesini” sembolize ettiğini açıklamıştı. Bu öfkenin hangi tarafa yöneleceğini kim kestirebilir ki?

5. Dizinin Renkli Atmosferi İhtiyacımız Olan Bütün İpuçlarını Veriyor Olabilir

Squid Game 2. sezon ile ilgili en büyük ipuçları, renklerde olabilir. Bir hayrana göre Kore kültüründe renklerin anlamı var; camgöbeği insanları, macenta sistemleri ve sarı parayı temsil ediyor. Front Man siyah bir maske takıyor çünkü kendisi üçünün karışımı. Kırmızı kan ise sistem ile para arasındaki ilişkiyi sunuyor.

kalamar oyunu 2 sezon teori front man

Böyle bakınca Gi-hun’un yeni saçının artık kendisinin de sistemin bir parçası olduğu anlamına geldiğini düşünebiliriz ve 4. madde daha da anlam kazanır.


Squid Game 2. sezon hakkında şimdilik açıklanmış resmi bir detay yok. Hatta yapımın devam edip etmeyeceği bile belli değil. Yine de üzerine kafa yorabilecek çok mesele var. Sizin yeni bölümlere dair teori ve arzularınız neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Bustle

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Sally Rooney yeni kitap israil boykot

Sally Rooney, İsrail Boykotuna Katıldı: Yazar, Yeni Kitabının İbranice Baskısı için Temkinli

Çatlaklar - Göktuğ Canbaba

Çatlaklar: Göktuğ Canbaba Tekinsiz Öyküleriyle Okurun Karşısına Çıkıyor