in ,

Lord Voldemort’un Yükselişini Anlatan Radyo Tiyatrosu “Great Wizarding War” Geliyor!

Radyo tiyatrosu sevenler bu defa rotasını Harry Potter topraklarına çeviriyor! Hayran filmleriyle ün yapan Broad Strokes Productions, Karanlık Lord’un yükselişini konu alan bir radyo tiyatrosuyla karşımıza çıkıyor. Projeden ilk fragman haberimizde!

Lord Voldemort - Great Wizarding War
- Reklam -
- Reklam -

Broad Strokes Productions’ı artık J.K. Rowling kadar iyi tanıdığınızdan eminiz! Fantastik Canavarlar filminin dolduramadığı boşluğu doldurmaya çalışan amatör film yapımcıları topluluğu yeni işleriyle yakında bizlerle olacak. Voldemort’un yükselişini konu alacak olan “Great Wizarding War” kısa bir süre sonra bizlerle!

Bilmeyenler için kimdir Broad Strokes Productions, ondan bahsedelim. Kendileri Ariana’nın ölümüyle sonuçlanan Dumbledore ve Grindelwald dövüşünü anlatan Çoğunluğun İyiliği ile Snape’in kişiliğine daha yakından bakma fırsatı yakaladığımız Severus Snape ve Çapulcular hayran filmlerinin yapımcısı. Sıradaki projeleri ise bir radyo tiyatrosu!

Önceki haberimizde ekibin bu filmleri ne zorluklarla çektiğini söylemiştik. Ne kadar çok bağış yapılmış olsa da ekip kendi cebinden fazlasıyla para ödemişti. Hâl böyleyken çok istense bile yeni bir film projesi ne yazık ki gelemiyor. Bunun yerine yeni proje 12 bölümlük bir radyo tiyatrosu şeklinde olacak.

- Reklam -

Snape ve Çapulcular filminin bittiği yeri hatırlarsanız Voldemort’un Snape’i saflarına nasıl kattığını görmüştük. Seri tam olarak buradan devam ederek başlayacak. Fantastik Canavarlar filmi bizlere çokça duyduğumuz ancak görme şansımızın olmadığı arka plan karakterlerini gösterirken bu projede yıllardır tanıdığımız dostlarımızla tekrar buluşacağız.

Proje 1 Ağustos 2018’de ekibin Youtube kanalı başta olmak üzere çeşitli platformlardan açılışını yapacak. Projenin fragmanı sizler için Türkçe’ye çevirdik:

YouTube video

- Reklam -

Bir radyo tiyatrosu da olsa gözlerimiz ister istemez bu kıymetli yapıma çevrildi. Severus Snape, Voldemort’un yükselişi ve Büyücülük Savaşı… Keşke şöyle sezonlar süren bir dizi olsa demiyor mu insan?

Proje hakkında gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Bu sırada siz de görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!


Eğer hâlâ izlemediyseniz Severus Snape ve Çapulcular filmini buradan izleyebilirsiniz.

Not: Bu haber ilk olarak kardeş projemiz olan Fantastik Canavarlar‘da yayınlanmıştır.

Burak İpek

Özellikle bilimkurguya ve çizgi romanlara bayılır. Çizgi romanlara girişi Dylan Dog, bilimkurguya aşkı ise Dune serisi ile başladı. 7 yaşından beri bilgisayarla ve elektronik aletlerle iç içe yaşamayı seçerek göbeğini büyüttü. Düşüncelerini başkalarıyla tartışmak adına Kayıp Rıhtım’da yazılar yazıyor.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for AliCagan4235 AliCagan4235 dedi ki:

    Yapsınlar bakalım izleriz, gerekirse yeni konu açar yorum yapar tartışırız bu konuyu. Hadi bakalım nasıl olacak.

  2. Avatar for gearcy gearcy dedi ki:

    Bence fantastik canavarlar serisinin ilk filmi gaye güzeldi ve serinin tamamı mükemmel ve tatmin edici olacak. Herkesin aksine, voldemort ve çapulcu geçmişini irdelemenin orjinal seriye zarar vereceğini düşünmüşümdür. Daha uzak geçmişi işlemesi ve işleyiş tarzı beni tatmin etti, hele lanetli çocuk saçmalığından sonra. Ve hayran yapımı filmleri de kötü oyunculuklar yüzünden felan pek sevememişimdir. Site, haberlerine fantastik canavarlar filmi hakkındaki olumsuz görüşlerini yansıtacağına son yayınlanan comic con posterini haber yapmalı bence, yayınlanalı çok oldu. Sitenin adı hala fantastik canavarlar sonuçta.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

nermin yıldırım polonya baskısı

Oryantalizm Gölgesinde Türkiye: Nermin Yıldırım’ın Polonya’da Yayımlanan Son Kitabı Tepki Çekti

Disney Stüdyoları X-Men, Deadpool ve Fantastik Dörtlü

Disney Stüdyoları X-Men, Deadpool ve Fantastik Dörtlü’nün Haklarını Satın Aldı