in ,

Yerli Bilimkurgu Edebiyatımızın Öncüllerinden Müfit Özdeş Belgeseli

Yerli bilimkurgunun öncüllerinden Müfit Özdeş için Bilimkurgu Kulübü ve Feza Gezginleri ortaklığında hazırlanan bu kısa belgeseli keyifle izleyeceksiniz.

mufit ozdes belgeseli

Müfit Özdeş ismi kuşkusuz ülkemizde bilimkurgu edebiyatını takip eden birçok okur için oldukça fazla şey ifade ediyordur. Döneminin çok ötesinde bir seri olan Metis Bilimkurgu Dizisi’nde, yabancı efsanelerin yanında “Son Tiryaki adlı öykü kitabıyla ışıldayıp duran bir isimden bahsediyoruz.

Ancak ne yazık ki yeni neslin bu değerli büyüğümüzden pek de haberi yok. Bu yüzden Feza Gezginleri’nin YouTube kanalında yayınlanan “Türk Bilimkurgu Yazarı Müfit Özdeş | Kısa Belgesel”in oldukça önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz.

Bilimkurgu Kulübü’nün katkılarıyla Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen, yerli bilimkurgu edebiyatının öncül yazarı Müfit Özdeş ile Zamanda Yolculuk etkinliği için hazırlanan kısa belgesele, sitemizde de yer vermek istedik.

Varlık Ergen’in seslendirdiği, İsmail Yamanol’un metnini hazırladığı ve Can Akdağ’ın da işin montaj ve animasyonunu üstlendiği bu değerli çalışmayı keyifle izleyeceksiniz.

Bu şahane yapımla birlikte, bilimkurguya ve diğer alttürlere ilgi duyan okurlarımızı Feza Gezginleri’nin YouTube sayfasına bir göz atmaya davet ediyoruz. İlginizi çekecek birçok videoya rastlayacağınızdan eminiz!


Türk Usulü Bilimkurgu Öyküleri: Son Tiryaki

La casa de papel

La Casa de Papel 3. Sezonuyla Devam Edecek!

the american way john ridley

John Ridley Kendi “The American Way” Adlı Çizgi Romanını Sinemaya Getirecek