in , ,

Charles Dickens Uyarlaması “Great Expectations” Dizisi Disney+’a Geliyor: İşte Türkçe Altyazılı Fragman

“Great Expectations” fragmanı Türkçe altyazılı olarak paylaşıldı. Charles Dickens’ın “Büyük Umutlar” romanından uyarlanan dizi, Disney+’ta yayınlanacak.

Great Expectations Fragmanı Yayında (Türkçe Altyazılı)
- Reklam -
- Reklam -

Great Expectations fragmanı yayınlandı. FX’in Charles Dickens’ın Büyük Umutlar romanından uyarladığı dizi, Disney+ üzerinden Türkiye’de de gösterilecek. Mini dizide Olivia Colman, Owen McDonnel ve Fionn Whitehead gibi isimler yer alıyor.

Charles Dickens’ın ünlü romanı ve yeni televizyon uyarlaması, daha iyi bir yaşam özlemi çeken ve gizemli bir hayırseverin elinden Londra’nın yüksek sosyetesine girmek için beklenmedik bir fırsat yakalayan yetim Pip’in reşit olma öyküsünü anlatıyor. 1861 tarihli roman, Pip’in kaçak mahkum Abel Magwitch’in saldırısına uğraması gibi Dickens’ın yazdığı en ünlü sahnelerden bazılarını içeriyor. Dickens’ın çoğu öyküsünde olduğu gibi Büyük Umutlar da yoksulluk, aşk, reddedilme ve iyinin kötüye karşı zaferi gibi temaları işliyor.

The Favourite’deki Kraliçe Anne performansı ile Oscar ve The Crown’daki Kraliçe 2. Elizabeth rolüyle Emmy ödülü kazanan Olivia Colman, Great Expectations’da Bayan Havisham rolünü canlandırıyor.

- Reklam -

Great Expectations Fragmanı (Türkçe Altyazılı)

Mini dizi aynı zamanda popüler kültürün ötesine geçen renkli bir karakter kadrosuna sahip. Dunkirk’ten Fionn Whitehead ana kahraman Pip rolünde, Shalom Brune-Franklin güzel ama soğuk Estella rolünde, Owen McDonnell sofistike olmayan ama nazik demirci Joe rolünde ve Johnny Harris ise Magwitch rolünde yer alıyor.

İki dakikalık fragman öncelikle hikâyenin ana kahramanı Pip lakaplı bir yetimi takip ediyor, ancak Bayan Havisham rolündeki Olivia Colman, eşit derecede korkutucu ve işbirlikçi bir tasvirle dikkatleri üzerine çekiyor. Hemen aşağıdan Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

- Reklam -

Great Expectations Fragmanı Türkçe Altyazılı | İZLE

YouTube video

(Fragmana YouTube üzerinden ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.)

Büyük Umutlar, en son Helena Bonham Carter’ın Bayan Havisham’ı canlandırdığı 2012 yapımı film olmak üzere sayısız kez beyaz perdeye uyarlandı. Colman’ın tüyler ürpertici tasviri ve Peaky Blinders yapımcılarından Steven Knight’ın yaratıcı zekâsıyla farkını ortaya koymaya çalışan yeni dizi, 2019 yapımı A Christmas Carol’ın ardından BBC ve FX işbirliğiyle yaptığı ikinci Dickens uyarlaması olacak.

Toplamda 6 bölümden oluşan mini dizi, tüm bölümleriyle 28 Haziran’da Disney+ kütüphanesindeki yerini alacak.

Great Expectations’ın fragmanı hakkındaki yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, dizilerle ilgili tüm gelişmeler için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Nefrayto Nefrayto dedi ki:

    Kitabını zevkle okumuştum, hakeza 1946 - 1998 (günümüze uyarlanmış haliydi ama yine de çok güzeldi bence) - 2012 yılı yapımı filmleri de izledim ve sevdim. Bu dizinin her yönden bu kaliteyi bozmadan yapılması şart, Amazon Prime 'da uğradığımız hayal kırıklıklarına benzemesin :confused:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Ateşten Kanatlar Serisi Hakkında Merak Edilenler

Ejderhaların Hüküm Sürdüğü Bir Dünyada Geçen “Ateşten Kanatlar Serisi” Hakkında Merak Edilenler

Yellowjackets 2. Sezon Bonus Bölüm

Showtime’ın Gizem Dizisi “Yellowjackets” 2. ve 3. Sezon Arasında ‘Bonus Bölüm’ Yayınlayacak