in ,

Sherlock’un Yardımcısı John Watson’ı Konu Alan Yeni Bir Dizi Geliyor: Başrol Belli Oldu

Watson dizisi başrolünü buldu. Sherlock Holmes’un ölümü sonrası, Doktor John Watson’ın yaşadıklarını konu alan yapımın yıldızı Morris Chestnut olacak.

Watson Dizisi Morris Chestnut
- Reklam -
- Reklam -

Watson dizisinin başrolü Boyz n the Hood ile tanınan Morris Chestnut olacak. Yapım, Sir Arthur Conan Doyle‘un ikonik karakteri Sherlock Holmes’un yardımcısı Doktor John Watson’ın maceralarını takip edecek.

CBS kanalının Doktor John Watson’a odaklanan yeni bir yapım üzerinde çalıştığı Ekim 2022’den beri biliniyordu. Aradan geçen yaklaşık 1.5 yıllık sürecin ardından dizide hareketli saatler başladı ve yapımın başrolü kesinleşti.

Variety‘nin aktardığına göre Watson için CBS kanalından resmi onay geldi ve dizinin başkarakterini canlandıracak isim seçildi. Son dönemde The Enemy Within, The Resident ve Our Kind of People gibi dizilerde rol alan Morris Chestnut, yapımda Dr. John Watson’ı canlandıracak.

- Reklam -

Sherlock - Doktor John Watson Dizisi Morris Chestnut

Watson‘ın yaratıcılığını yazar Craig Weeny (Elementary) üstleniyor. Sweeny ve Chestnut, Brian Morewitz, Kapital Entertainment’tan Aaron Kaplan ve MD, Shäron Moalem’in yanı sıra yönetici yapımcılar olarak kadroda yer alıyor.

“Watson” Dizisi Tıbbi Gizemleri İşleyecek

Dizinin yolda olduğu haberini doğrulayan CBS Entertainment Başkanı Amy Reisenbach, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sherlock Holmes dünyasından böylesine sevilen bir karakteri dizinin merkezine almaktan ve onu Morris Chestnut aracılığıyla yeni bir yaklaşım sergileyerek hayata geçirmekten büyük heyecan duyuyoruz. Bu, Doktor’a sıradışı bir bakış olacak. Craig Sweeny’nin karmaşık Dr. Watson’a yönelik cesur ve yeni vizyonu, zengin karakter hikâyelerini, koltuğunuzdan kalkmadığınız tıbbi gizemlerle ustaca birleştiriyor.”

Watson dizisi ayrıca “dikkatini suçları çözmekten tıbbi gizemleri çözmeye çeviren tarihin en büyük dedektiflerinden birinin modern bir versiyonunu içeren, güçlü bir araştırmacıya tıp temalı bir dizi” sözleriyle tanımlandı.

Watson Dizisi Başrolü

Yapım, ünlü doktorun akıl hocası Sherlock Holmes’un ölümünden sonrasını konu aldığı için özellikle yalnızca Dr. Watson’a odaklanacak. Sherlock karakterinin geçmişe dönüş sahnelerinde görünüp görünmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

- Reklam -

“Watson” Dizisi, Sherlock Holmes’un Ölümünden Bir Yıl Sonra Başlıyor

Watson dizisi hakkında paylaşılan tanıtım metninde dizinin konusu şu şekilde aktarılıyor:

“Arkadaşı ve ortağı Sherlock Holmes’un Moriarty tarafından öldürülmesinden bir yıl sonra, Dr. John Watson kendisini nadir hastalıkların tedavisine adamış bir kliniğin başkanı olarak tıbbi kariyerine devam ederken buluyor. Ancak Watson’ın eski hayatının onunla işi henüz bitmiş değil. Moriarty ve Watson, bir asırdan fazla bir süredir izleyicileri büyüleyen bir hikayenin kendi bölümlerini yazmaya hazırlanıyorlar.”

Dr. Watson karakteri, yıllar boyunca birçok farklı oyuncu tarafından canlandırıldı ve karakter çoğunlukla Sherlock Holmes’un yakın arkadaşı olarak öne çıktı. Karakterin en popüler tasvirlerden biri başrolünde Robert Downey Jr.’ın yer aldığı film serisindeki Jude Law‘dı. Bir başka tasvir ise Benedict Cumberbatch’in başrolünde yer aldığı Sherlock dizisindeki Martin Freeman‘dan gelmişti.

Steven Moffat Sherlock 5 Sezon

Watson dizisi için henüz resmi bir prömiyer tarihi belirlenmedi. Ancak yapımın 2024-2025 yayın sezonu için CBS’te izleyicilerle buluşması bekleniyor.

Yeni Sherlock Holmes spin-off’u hakkında sizlerin görüşleri neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum‘da paylaşabilir, TV dünyasından yeni gelişmeler için bizleri Google News‘ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: CBR

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Ortadoğu Mitolojisinde Adı Geçen Yaratıklar

Ortadoğu Efsanelerinde Adı Geçen 7 Ünlü Mitolojik Yaratık

Yarı Dişi, Yarı Erkek Kuş - Kolombiya

En Son 100 Yıl Önce Kayıt Altına Alınmıştı: Yarı Dişi, Yarı Erkek Kuş Yeniden Görüntülendi